Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Ki hogy kezdte?

Szerző
Üzenet
darkride
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.05. Hétfő 15:46
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.17. 07:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nagyon szívesen örülök hogy segíthettem, de az már tényleg idegesítő hogy csak olyanokat kérdez tőlem ami mind benne van az útmutatókban.
De azért szívesen segítek másoknak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.17. 20:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Érdekes dolog, hogy amíg bele nem fogtam, addig nekem is gondot okozott a telepítési útmutató. Aztán kinyomtattam, és úgy álltam neki az installálásnak, és lőn világosság: minden egyértelművé vált. Az tény, hogy oda kellett figyelni, és időnként már az sem egyszerű dolog...

Amúgy mindenkinek csak ajánlani tudom, hogy amikor valami körülményesnek látszóba vág bele, előbb nyomtassa ki az útmutatót, hogy offline is kéznél legyen (és akár pipálgassa ki, amit már megcsinált), mert sokkal összeszedettebben lehet elvégezni az elsőre nehéznek tűnő dolgokat is.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.04.17. 20:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én amikor legelőször olvastam a telepítési útmutatót, szinte egyáltalán nemis értettem belőle semmit. Aztán 10-20 -szorra megértettem úgymond alapszinten a telepítést. Meg ami azt illeti innen rengeteg dolgot megtanultam. Most már nemis kell nekem útmutató hogy megértsem, mi a MOD telepítésnél a BEFORE ADD és a többi. Meg persze egy csomó dolgot is megtanultam ( ha mondhatom ) a phpbb "sugallatára". Például a HTML és most már alapon értem a php -t. Igaz eddig csak az oldalamon látható lapgenerálási idő számlálót csináltam meg egy netes leírás alapján, de azt a bizonyos netes leírást bővítettem egy include részel.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rathel
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.22. Csütörtök 14:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2007.05.03. 15:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én úgy kezdtem,hogy kb. 1 éve próbálkoztam,phpBB fórumot csinálni.Próbáltam mindenhol.ATW-n,404 hiba az fórum adminnál,és a regisztrációban.UW-n nem lehetet a chmod utasítást végre hajtani.Extrán ugyanaz mint az ATW-n.
Elegem volt,és úgy gondoltam PHP-Fusionnal kezdem.Jól ment minden.De a tagok Uploader rangot,Moderátori rangot,V.I.P. rangot akartak.Úgy gondoltam,
Egye Kutya,megpróbálkozok újra a phpBB-vel.Ugyanazokkal próbálkoztam(persze eredmény nélkül).Utána megkerestem a CJB-t.Szerintem az az egyik legjobb ingyenes kiszolgáló:
* Korlátlan tárhely
* 24 domain név közül választhatsz
* PHP / MySQL használat
* PHP mail() függvény használata
* Reklámmentesítés (rejtett frame nélkül)
* POP3/IMAP e-mail fiók (SSL)
* Saját e-mail cím
* Virus és spam szûrés
* Saját domain név (sajátnév.hu)
* Saját fórum
* Saját Hírlevél
* Saját chat
* Gigabites kapcsolat
* Regisztráció keresõkbe
* 24 órás felügyelet
* Külföldrõl is elérhetõ!
* Rendszeres (napi) adatmentés
* 99,9%-os rendelkezésreállás
Tehát regisztráltam,és feltettem a fórumot.Semmi bökkenő még máig sem!Aki nem hiszi el járjon utána. :D
Futuro.Wrz.Hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.05.03. 18:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
CJB -t énis kipróbáltam. Véleményem róla: megbízhatatlan. Törölték az oldalam, mert valami képfájlokból több mint 10MB volt fenn, ami szerintük szabályzatba ütközik. Megkérdeztem őket: mondták hogy képből max 10MB engednek , zenéből ??MB, stb.. Ráadásul csiga lassan jött be az oldalam is ami nagyon rossz volt. Nem tudom most mi a helyzet. De ahogy nézem a fórumukat elég vacak, mivel egy csomóan kérdezgetik az admint, hogy miért nem megy ez meg az, stb. Na mindegy mindenki azt válassza ami tetszik neki.

Ui.: Olyan hogy korlátlan tárhely nem létezik. Ha a szerverük mondjuk 100 petabyte -os, azos egyszer csak betellik :) . És az a saját chat nagyon nem jött be nekem. Külföldről is elérhető... hát erről annyit mondanék a többi ilyen ingyenes tárhely szolgáltatót is elérik külföldről.

24órás fegyület: Na ez az amit utáltam bennük: Feltöltesz egy szabályzatba eső dolgot aztán 2-6 perc múlva már nyomát se találod. megint feltöltöd, megint letörlik, aztán megint... végén meg bannolják az oldalt.

Igen.: FTP kapcsolat az egy nagy 0 náluk: én alig ( régebben. mondom most nem tudom hogy van ) 6 kb/s -os (!) sebességgel tudtam feltölteni.

Reklámmentesítés (rejtett frame nélkül) : Hát ja pénzért cserébe :(

Saját domain név (sajátnév.hu) : Erről semmi infót nem találtam még amikor náluk voltam. de gondolom ezis fizetős

99.9 %-os rendelkezésreállás: Ez tapasztalatom szerint igaz :)

PHP mail() függvény használata : Ez nagyon jó :)

Saját e-mail cím : Erről se tudtam még régebben semmi infót...

Virus és spam szûrés : ezis passz

Regisztráció keresõkbe : Ez nem igaz. Legalábbis az őskori oldalam nem jelent meg a keresőkbe.


De ezt persze nem azért mondtam el, hogy elköltözz(etek) onnan, hisz mindenki oda megy ahova akar. Csak a régebbi tapasztalataim osztottam meg.

Ami engem illet maradok az extra -nál, már jó sok bővítést csináltak / csinálnak. Van blog, profil, 2GB elosztható tárhely, user_name##kukac##extra.hu email cím, stb... . Eddig az extra -val három negatív tapasztalatom van: MÉgpedig az hogy "allergiásak" a fontos .htaccess fájlokr. :( :( . Másik meg az hogy a bővítések miatt 99,9 % -ról már leestek szerintem 95,x%-os rendelkezésre állásról. Bár emlegetik hogyha a bővítések befejeződtek újra 99,9% -os lesz. A harmadik meg az hogy egy csomó korlátozás van.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
rathel
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.22. Csütörtök 14:17
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2007.05.15. 13:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
ami engem illet,én be tartom a szabályzatot.ráadásul a Regisztráció keresőkbe igaz.Írd be csak nyugottan ****** ***** ****.ki fogja írni.nem csak én,hanem pár haverom szerint is(és az a pár össz 8),az extra a phpBB használására nagyon is megbízhatatlan.

de mindenkinek lehet véleménye

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.05.15. 13:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát nem tudom amikor én ott voltam, akkor nem kerültem be a keresőkbe. Gondolom azóta már fejlesztették, vagy nem tudom.

Extra ? Ami azt illeti tlán az egyik legmegbízhatóbb tárhely az ingyenesek között. Ugyanis ha figyelembe veszsük a korlátozásokat, akkor bekell látnunk a biztonság érdekében vannak. Persze tudom hogy valamikor idegesítőek, de nekem nem volt nagyobb bajom a korlátozással. A legjobb az, hogy az extra -n korlátozva van a htaccess fájl ( ha feltöltesz egyet akkor 404 ). De a phpbb készítői ugylátom tudják mit csinálnak: Nem zavar be az extra-n htaccess fájl :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pr3dat0r
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.12. Kedd 16:07
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.12. 17:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Gondoltam én is kipróbálom a CJB-t, de sajnos SEMMI! Hiába nyomtam fel FTP-vel a phpbb-t de folyamatosan ezt az üzit kapom:

Idézet:

403-as hiba
Az oldal tulajdonos még nem helyezett el index.html-t
Pedig a könyvtár neve index.html. Még 1 dolgot megpróbálok, aztán hagy sűllyedjen... Az FTP kapcsolat nekem viszonylag eléggé gyors volt, azzal nem volt problémám. Viszont a freeweb7-ről lépni akarok, mivel nagyon lassú... :cry:
_________________
--== PREDATOR ==---

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.12. 18:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Pedig a könyvtár neve index.html
Azért ez nem volt rossz... :shock: Akkor most hívd meg azt az index.html nevű mappát a böngészőben...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pr3dat0r
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.12. Kedd 16:07
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.12. 18:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
:D Azért nem kell ennyire lenézni... :lol: Úgy sem működöt. A megoldás az volt (mivel időközben megnéztem amit akartam), hogy nincs mappa, csak simán ftp-vel feltettem a tárhelyre. Sikerült, csak telepíteni nem dutom... :oops: Még bírkózok vele :)
_________________
--== PREDATOR ==---

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pr3dat0r
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.12. Kedd 16:07
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.12. 19:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akármit csinálok vele:

Idézet:

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database
Valakinek ötlete?

U.i.: Az adatbázisom neve és felhasználója stimmel, mivel a phpadminról be tudok lépni, de telepíteni nem tudom.A localhost-al lenne baj?

Köszi!
_________________
--== PREDATOR ==---

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.12. 20:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pr3dat0r írta:

A localhost-al lenne baj?
Ha jól emlékszem cjb.hu-n (és a többi címen) az sql szerver címe simán sql (legalábbis régen az volt).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pr3dat0r
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.12. Kedd 16:07
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.14. 12:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi! :wink: Azt is próbáltam, de még rájátszott, hogy nem jó felhasználónevet adtam meg. Nem volt könnyü rájönni, hogy melyik az :( .De a végén sikerült. Most telepítek/beállítok...
_________________
--== PREDATOR ==---

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 12:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Idézet:

Pedig a könyvtár neve index.html
Azért ez nem volt rossz... :shock: Akkor most hívd meg azt az index.html nevű mappát a böngészőben...
Ezt nem hiszem el !! Egy index.html mappában van a fóruma :shock: :shock: :shock: !!! Nézzed csak meg a címsort :shock: . Ilyet se látni minden nap...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pr3dat0r
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.06.12. Kedd 16:07
Hozzászólások: 63
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 13:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
:P Nem kell sz.vatni... :) Egyébként nem az index.html mappába kellett másolni a fórumot, hanem a gyökérkönyvtárba. :oops:
_________________
--== PREDATOR ==---

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés