Felhasználónév megjelenítése

Szerző
Üzenet
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.01.11. 11:56    Hozzászólás témája: Felhasználónév megjelenítése
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hogyan jeleníthetem meg az index_body.tpl -ben a belépett felhasználó USERnevét?

Gondolom, hogy a hozá tartozó php file-ban kell hozzárendelni a USERNAME nevű változóhoz az épp aktuális nevet (vagy azt, hogy "Nem vagy belépve"), de egyrészt, nem tudom, melyik php file csinálja meg ehhez a változókat (gyanítom csak, hogy az index.php) másrészt sajnos nem is tudom, hogy kell ezt lekérdezni az adatbázisból...

*** SZERK ***

Most jöttem rá, hogy ugyanúgy meg kellene ezt az infót jelenítenem a posting_body.tpl -ben is, méghozzá mikor hozzászólást ír a delikvens.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.01.11. 15:57    Hozzászólás témája:
1. Nyisd meg az includes/page_header.php-t.
2. Keresd meg a következő részt (354. sor):

Kód:

'RECORD_USERS' => sprintf($lang['Record_online_users'], $board_config['record_online_users'], create_date($board_config['default_dateformat'], $board_config['record_online_date'], $board_config['board_timezone'])),

3. Illeszd be utána ezt a sort:

Kód:

'USERNAME' => $userdata['username'],

4. Mentsd el, és töltsd fel a fájlt.

Így minden oldalon eléred a belépett felhasználó nevét a {USERNAME} sablon változóban.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.01.11. 16:45    Hozzászólás témája:
Igen, erre volt szükségem :)

Megjegyzés: inkább érdemes LOGGED_IN_USERNAME -nek definiálni, ugyanis a phpBB néha használja a sima USERNAME változót. (például privát üzenet írásakor a címzett nevét ebben a változóban tárolja.)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés