Megjelent a phpBB 3.0 Beta5

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.28. 20:39    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.0 Beta5
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3 ötödik, valószínűleg utolsó bétája. Ez azt jelenti, hogy a következő verzió az RC1 lesz. Az RC (Release Candidate) verziók a végleges kiadás előtti változatok, tehát már éles környezetben is használhatók.

Az újabb béta legfőbb újdonsága a konvertáló, melynek segítségével frissíthetjük a phpBB 2-es fórumunkat phpBB 3-asra mindenféle adatvesztés nélkül. Hasonlóképpen a frissítőhöz, ez az eszköz is azért jelent meg, hogy a végleges kiadás előtt kellőképpen tesztelve lehessen. A fórum éles környezetben való használata továbbra sem ajánlott.

Mialatt folyik a phpBB 3 fejlesztése, mi elkezdtük a fórum magyarra fordítását. Jelenleg még csak az alapokkal vagyunk kész, azonban a mostani béta verzió felgyorsítja a folyamatatot. Megjelenési időpontot egyelőre korai lenne mondani, de a felhasználói felület magyarítását szeretnénk az RC-ig elkészíteni, majd utána folytatni az adminisztrátori részleggel. Az aktuális verzió mindig megtekinthető a phpBB 3 teszt fórumunkon, valamint a haladóbbak lekérhetik a nyelvi fájlokat a sourceforge-os cvs-ünkből.

Bővebb információ a phpBB oldalán lévő bejelentésben található.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.01. 21:17    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 Beta5
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

valamint a haladóbbak lekérhetik a nyelvi fájlokat a sourceforge-os cvs-ünkből
Légyszíves magyarázd el nekem hogyan lehet lekérni a magyar nyelvi fájlokat ( tesztelés céljából kéne nekem ), illetve ez kompatibilitis -e a beta5-el?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.02. 17:21    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 Beta5
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Légyszíves magyarázd el nekem hogyan lehet lekérni a magyar nyelvi fájlokat ( tesztelés céljából kéne nekem ), illetve ez kompatibilitis -e a beta5-el?
Erre vonatkozott a haladóbbak. Nem szívesen magyaráznám el (és időm se lenne rá) a CVS mibenlétét, működését és használatát.

Ha lesz tesztelhető verzió, akkor azt természetesen mindenki számára elérhetővé fogjuk tenni, nyújtunk majd lehetőséget hibák bejelentésére és mindenkinek megköszönjük ha ezzel segíti a magyar fordítás fejlődését. Azoban sajnos még nem tartunk itt.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.02. 17:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én csak annyit kértem, hogy mond el hogyan lehet lekérni a magyar fájlokat. Nem azt, hogy magyarázd el a CVS mükődését. De azthiszem már rájöttem hogyan kell leszedni a fájlokat

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.02. 17:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Én csak annyit kértem, hogy mond el hogyan lehet lekérni a magyar fájlokat. Nem azt, hogy magyarázd el a CVS mükődését. De azthiszem már rájöttem hogyan kell leszedni a fájlokat
A kettő nagyjából megegyezik.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.02. 17:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor hagyjad.. Eddig annyira sikerült eljutnom, hogy letudom tölteni a nyelvi fájlokat, de nem mappástól, hanem egyenként tudom csak letölteni. Eddig ennyire ( << ) jutottam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.03. 10:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Amúgy ezt én sem értem... miért kell lenézni mindenkit? ez a CVS tényleg olyan marha egyszerű hogy a 12 éves öcsém is megcsinálta. Mondd inkább azt hogy ne szedjük le csak a végleges verziót, DE ne nézd hülyének az embereket! Nekem ez a véleményem és nem vitatkozás céljából írtam le, csak hogy vegyétek már észre nem vagyunk sokkal hülyébbek! Bocsika ha valahol túl durva lettem volna!
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.03. 10:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem teljesen mindegy, de senki sem nézett le senkit

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.03. 11:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Amúgy ezt én sem értem... miért kell lenézni mindenkit? ez a CVS tényleg olyan marha egyszerű hogy a 12 éves öcsém is megcsinálta. Mondd inkább azt hogy ne szedjük le csak a végleges verziót, DE ne nézd hülyének az embereket! Nekem ez a véleményem és nem vitatkozás céljából írtam le, csak hogy vegyétek már észre nem vagyunk sokkal hülyébbek! Bocsika ha valahol túl durva lettem volna!
A haladóbbak kifejezés pont arra irányult, hogyha valaki le tudja szedni, akkor nyugodtan leszedheti, vagy ha nem tudja, még akkor is utánanézhet, csak lehetőleg ne itt legyen társalgás ezzel kapcsolatban. Ha azt szerettük volna, hogy senki ne szedje le, akkor egyszerűen nem raktuk volna ki a linket, nem lett volna nehéz titokban tartani...

Idézet:

hogy vegyétek már észre nem vagyunk sokkal hülyébbek!
Ebben van valami igazság, bár szerintem itt ez nem annyira jött elő. Az a nehéz, hogy itt sok különböző ember fordul meg, van aki értelmes, van aki nem annyira, vagy csak egyszerűen lusta, és inkább megkérdez valami (alapvető)t, ahelyett, hogy először utánanézne. Az biztos, hogy sokszor nem sikerül megtalálnom a megfelelő stílust, rossz helyre sorolom be az embereket. Ha van ötleted, hogy szerinted miben kéne javítani, akkor írd le, megpróbálok majd változtatni.

Szerintem folytathatjuk, mert remélem, hogy van értelme, de át fogom majd helyezni egy új témába ezt a beszélgetést.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.03. 11:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Szerintem folytathatjuk, mert remélem, hogy van értelme, de át fogom majd helyezni egy új témába ezt a beszélgetést.
Én nem folytatnám, mert _zso2 már kisegített az olympus -os oldalon ( nem is tudom hogy jöttem volna rá egyedül ).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.04. 09:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Ebben van valami igazság, bár szerintem itt ez nem annyira jött elő. Az a nehéz, hogy itt sok különböző ember fordul meg, van aki értelmes, van aki nem annyira, vagy csak egyszerűen lusta, és inkább megkérdez valami (alapvető)t, ahelyett, hogy először utánanézne. Az biztos, hogy sokszor nem sikerül megtalálnom a megfelelő stílust, rossz helyre sorolom be az embereket. Ha van ötleted, hogy szerinted miben kéne javítani, akkor írd le, megpróbálok majd változtatni.
Ebben teljesen igazad van! És bocsika tegnap picit napom volt és gyengén durvább voltam :) Szerintem nem kell változtatni semmin bár olyat írni hogy haladóbbak szerintem picit megkülönböztető, vagy akkor a fórumban pár sort írni arról amit a haladóknak tudni lehet, hogy esetleg a nem haladók is megértsék. Mert ilyet írni tényleg megkülönböztető. De abban igazad van hogy sokfélék és lusták vagyunk. :)
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.02.04. 20:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
pifta: Ugye ezt a megkülönböztetősdit te sem gondoltad komolyan? :? Én legalábbis remélem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés