ProSilver - az új phpBB 3 megjelenés

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.19. 10:11    Hozzászólás témája: ProSilver - az új phpBB 3 megjelenés
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3 új megjelenése, melyet proSilver névre kereszteltek, a korábbi subSilver nyomán. Néhány napja egy tervezett karbantartás során dupla RAID-hiba lépett fel, melynek kökvetkeztében a teljes szerver használhatatlanná vált. A fejlesztők úgy döntöttek, hogy ahelyett, hogy visszaállítanák a régi oldalt különböző biztonsági mentésekből, inkább egyből átállnak az új oldalra, mely a phpBB 3 legfrissebb verzióján fut, és az új eddig még nem publikus megjelenést használja.

Az új megjelenés számomra nagy meglepetést okozott. Hasonlóan modern, mint a phpBB 2 subSilver sablonja a megjelenéskor volt. A kinézet a "web 2"-es divatot követi (néha talán túlzottan is), lekerekített sarkok, élénk színek, "hover effektek" jellemzők rá. A hozzászólások megtekintésénél új ötletet alkalmaztak: a hozzászólás küldőjével kapcsolatos dolgok a jobb oldalon jelennek meg.
A kinézet fejlesztésével kapcsolatban érdemes megnézni ezt az oldalt, mely a fejlesztés menetét mutatja be. Ennek során több különböző ötlet is felmerült, szerintem még láthatunk majd különböző ezeken alapuló megjelenéseket.

A proSilver egyik nagyon fontos újdonsága, hogy "tabless", CSS alapú, így a sablon (a HTML kód) megváltoztatása nélkül a stílus (a CSS) szerkesztésével nagyon könnyen az eredetire egyáltalán nem emlékeztető megjelenés hozható létre. Ezzel könnyebbé válik a modok telepítése is, hiszen a HTML kódot csak egy (általában mindenkinél ugyanúgy fent lévő) sablonban kell módosítani. A phpBB csoport is erre ösztönöz, hogy a dizájnerek csak a CSS megváltoztatásával ténylegesen különböző megjelenéseket hozzanak létre, ennek tudható be ez az egyedi kinézet (a phpBB 2-höz készült sablonok többsége teljesen az eredeti subSilveren alapult, és csupán néhány szín került megváltoztatásra bennük).

Ha valakinek mégsem tetszene ez az új arculat, akkor sem kell izgulni, megmarad a régi-új subSilver2 is, mely a proSilver sablon mellett alapból benne lesz a letölthető phpBB csomagokban.

A phpBB véleményem szerint ezzel az új megjelenéssel megmutatta, hogy ténylegesen visszatért a vezető fórumszoftverek közé, és méltó vetélytársa a többinek. A phpBB 3 képességeivel és ezen új megjelenésével fényes jövő előtt áll.

A hír olvasása közben a szemfülesebbek észrevehették, hogy a megjelenés szót használtam a sablon helyett. A phpBB 3 magyar fordításban ez az új neve a korábbi sablonoknak. A magyar fordítással jól haladunk, reméljük a RC-re el tudunk készülni a felhasználói felület béta fordításával. Ezzel kapcsolatban majd a közösség segítségét szeretnénk kérni, a fordítás tesztelésében, hibák jelentéséhez.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wasfington
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.15. Csütörtök 14:30
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.20. 17:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát igen.
Ahogyan elnéztem nem nagyon építgetik a fórumot, mármint a letöltésekre gondolok.
De a megjelenés az nekem nagyon tetszik.
Remélem minél előbb feltöltik az oldalt mindenféle jó dologgal.
Hagy örvendezzenek a phpBB felhasználók. :wink:

fberci, el tudnád nekem e-mail-ben küldeni azt a sablont ami az oldalon van?
Ha nem megoldható hogy mail-be elköldöd akkor felrakod a sablonok közé?

_________________
A vajaskenyér mindig a vajas felére esik, ha mégsem akkor nem jó felét kented meg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.20. 18:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

wasfington írta:

Ahogyan elnéztem nem nagyon építgetik a fórumot, mármint a letöltésekre gondolok.
A phpBB 2-es dolgokat még nem hozták át, a phpBB 3-hoz pedig még direkt nem fogadnak letöltéseket (pl. a phpBB 3-as fordítások linkjét is levették, bár meg lehet találni :)).

wasfington írta:

De a megjelenés az nekem nagyon tetszik.
Szerintem is jó, bár annyira nekem nem tetszik. Elég sok fura, új dolog van benne. A jobb oldali szerzőinfó eléggé zavar (vagy az, hogy a hozzászólás címe alatt kicsi a szerző nevének betűmérete). Meg egy kicsit blog stílusú lett, és ez a kék szín is egy kicsit fura. De azért tetszik, sok jó ötlet van benne. :)
Azt azért hozzá kell tenni, hogy a phpBB 3-mal kijövő proSilver nem teljesen ilyen lesz (pl. teljes képernyős, kicsit más színek is).

wasfington írta:

fberci, el tudnád nekem e-mail-ben küldeni azt a sablont ami az oldalon van?
Ha nem megoldható hogy mail-be elköldöd akkor felrakod a sablonok közé?
Ez egy saját sablon, elég rendesen testre van szabva (a php kódban is vannak módosítások, azon kívül is, hogy ez az egész oldal sablona, nem csak egy fórumé).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wasfington
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.15. Csütörtök 14:30
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.20. 21:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oké értettem.
Akkor nem foglak piszkálni az ilyenekkel.
_________________
A vajaskenyér mindig a vajas felére esik, ha mégsem akkor nem jó felét kented meg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
wasfington
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.15. Csütörtök 14:30
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.21. 19:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ahogy jobban bekukkantottam a phpBB.com-ra ez már -szerintem- nem is egy fórum, inkább potrálra hasonlít, mint fórumra.
Nem?
_________________
A vajaskenyér mindig a vajas felére esik, ha mégsem akkor nem jó felét kented meg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.21. 20:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

wasfington írta:

Ahogy jobban bekukkantottam a phpBB.com-ra ez már -szerintem- nem is egy fórum, inkább potrálra hasonlít, mint fórumra.
Nem pontosan a phpbb.com kinézete lesz a fórumé is (1, 2).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
wasfington
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.15. Csütörtök 14:30
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.21. 21:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Aham. Akkor az az oldal is úgy ki van egészítve, mint ez.
Gondolom én.
_________________
A vajaskenyér mindig a vajas felére esik, ha mégsem akkor nem jó felét kented meg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése MSN Messenger
rolandspeed
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.09.19. Kedd 1:00
Hozzászólások: 181
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.22. 15:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Hogy őszinte legyek, nekem egyáltalán nem tetszik a proSilver design :cry:
Nem tetszik az elrendezés sem... :?
Ami lényeges lesz, az a tudás... Remélem tudásban sokkal jobb lesz, mint bármelyik fórummotor... :) Majd meglátjuk. :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.22. 15:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

rolandspeed írta:

Hogy őszinte legyek, nekem egyáltalán nem tetszik a proSilver design :cry:
Nem tetszik az elrendezés sem... :?
Mint írtam, ez az új sablon pont azért jó, mert nagyon könnyen testreszabható. A CSS alapú felépítés segítségével néhol akár "dobálózni" is lehet az elemekkel.

Egyébként pedig a subSilver 2 is megmarad, úgyhogy semmi ok a csalódottságra. :wink:
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
rolandspeed
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.09.19. Kedd 1:00
Hozzászólások: 181
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.22. 15:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értem... Lehet, hogy csak azért nem tetszik, mert túl új és szokatlan... :oops:
Körülbelül mikorra várható egyébként az RC verzió?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.22. 16:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy nap, egy hét, hónap vagy éven belül :)

Egyébként az angol oldalon azt írták, hogy pl. az avataros/információs részt áttenni a bal oldalra 2 sort kell megváltoztatni a CSS-ben.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.22. 16:15    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Egyébként az angol oldalon azt írták, hogy pl. az avataros/információs részt áttenni a bal oldalra 2 sort kell megváltoztatni a CSS-ben.
Nagyvonalakban két sor (gondolom egyiket balra kell floatolni másikat jobbra), de ebben nincs benne a fehér elválasztó vonal átrakása (meg az esetleges margin különbségek). Jól hangzik ez a két sor, tényleg jó a CSS, de azért nem ennyire. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pansy
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.02.18. Vasárnap 9:50
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.24. 09:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Uááh, nekem nagyon tetszik a design.
Remélem kezelhetőségben is könnyebb lesz és a szabad változtatások száma is megnő. Alig várom már. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.31. 17:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
ez nem teljesen ide tartozik: De valaki nem tudja, hogy a MOD -ok majd a subSilver -hez vagy a proSilver -hez lesznek készítve?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.03.31. 17:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

ez nem teljesen ide tartozik: De valaki nem tudja, hogy a MOD -ok majd a subSilver -hez vagy a proSilver -hez lesznek készítve?
Az alap megjelenés a prosilver lesz, de ez teljesen a mod készítőjétől függ (de gondolom a phpbb.com-on a prosilver mindenképp alapkövetelmény lesz, a subSilver pedig vagy választható, vagy kötelező).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés