Új regisztrált tagok - reklám vagy vírus?

Szerző
Üzenet
fruboka
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.15. 20:16    Hozzászólás témája: Új regisztrált tagok - reklám vagy vírus?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Már egy ideje figyelem, hogy a fórumomon olyanok regisztrálnak, akik:
1. nem ismerek
2. mindegyiknek van honlapja
3. 1-1 regisztrált névnél ugyanaz a honlpacím szerepel
Már 1 adag ilyen felhasználót töröltem.
Van olyan nap, hogy pl. 3-an is regisztálnak, majd 2 nap semmi, és utánna megint van egy új regisztált tag mondjuk ugyanazzal az aláírással, és honlapcímmel, mint az előttelévő 3.
Nem tudom, hogy ez valami vírus, vagy azért csinálja(csinálják) valaki(k), hogy reklámozzák a külömböző oldalakat. :?
Nem tudjátok mit csinálhatnék, hogy az "ilyenek" ne tudjanak regisztálni? Vagy van valami bizonsági "valami" phpbb-hez?
8O

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.15. 20:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha emberek, akkor nem tudsz velük mit kezdeni*, de ha reklám robotok, akkor használd a regisztráció vizuális megerősítése opciót, a fő beállításoknál.

* Ha nem nagy, látogatott oldalt akarsz, akkor őket is kiszűrheted: a regisztráció adminisztrátori megerősítése opcióval.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.15. 20:31    Hozzászólás témája: Re: Új regisztrált tagok - reklám vagy vírus?
Hozzászólás az előzmény idézésével

fruboka írta:

Már egy ideje figyelem, hogy a fórumomon olyanok regisztrálnak, akik:
1. nem ismerek
2. mindegyiknek van honlapja
3. 1-1 regisztrált névnél ugyanaz a honlpacím szerepel
Már 1 adag ilyen felhasználót töröltem.
Van olyan nap, hogy pl. 3-an is regisztálnak, majd 2 nap semmi, és utánna megint van egy új regisztált tag mondjuk ugyanazzal az aláírással, és honlapcímmel, mint az előttelévő 3.
Nem tudom, hogy ez valami vírus, vagy azért csinálja(csinálják) valaki(k), hogy reklámozzák a külömböző oldalakat. :?
Nem tudjátok mit csinálhatnék, hogy az "ilyenek" ne tudjanak regisztálni? Vagy van valami bizonsági "valami" phpbb-hez?
8O
Ezek valószínűleg emberek lehetnek, mivel a robotok ennél sokkal több felhasználót regisztrálnának, valamint a phpBB-ben a vizuális megerősítés elvileg véd a robotok ellen (ha bekapcsoltad). Az emberek regisztrálását meg vagy megtiltod, vagy nem. Még érdekes megnézni az email címeket. Gondolom a regisztráció megerősítése felhasználóin van, így elvileg csak akkor tud teljes értékűen regsztrálni a felhasználó, ha az emailt megkapja.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fruboka
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.15. 21:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most 3 olyan tag van, aki "gyanús", szóval az ő e-mail címük @pookmail.com-ban végződik. Kettőnek ugyanaz, 1-nek más a honlapja.

Idézet:

Gondolom a regisztráció megerősítése felhasználóin van, így elvileg csak akkor tud teljes értékűen regsztrálni a felhasználó, ha az emailt megkapja.
Azon volt, hogy: "Nincs". Átraktam a felhasználóira...
Kiváncsi leszek, mi lesz az eredmény 8O

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fruboka
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.10.09. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2005.10.18. 15:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Új regisztrált tag :cry: szintén @pookmail.com-os e-amil címmel :evil:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
W3ber
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2005.09.10. Szombat 1:00
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2005.11.12. 13:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Figy allitsd arra hogy regisztracio megerositese felhasznloi es akkor ha fake mail cimmel reggelnek akkor megvannak.Ha meg eredeti a mail akkor meg tiltsd le es kesz.remélem segitettem.
_________________
Kép
Kép
Kép
A stilus maga az ember !!!!
A tudás hatalom !!!!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
trikepilot
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.02. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.20. 11:19    Hozzászólás témája: Kéretlen felhasználók
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hali,

Én is hasonló problémával küzdök, pucolom kifelé a viagrás regsiztráló botokat.

2 napja átállítottam az "Azonosító aktiválása"-t "adminisztrátori"-ra, de tegnap valaki simán tudott regisztrálni, a közreműködésem nélkül. Ez hogy lehet ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.06.20. 16:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Regisztrálni tud, a taglistában is látod (mivel adminisztrátor vagy - lehet, hogy sima felhasználó is látja, ebben nem vagyok teljesen biztos), de nem tud hozzászólni, amíg nincs aktiválva. Esetleg ezt nézd meg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
-virus-
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2006.07.13. 13:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
hol lehet a regisztráció vizuális megerősitése opciót bekapcsolni?? :?:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2006.07.13. 17:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Általános/Beállítások Általános beállítások rész. Ha nem látszik, akkor olyan sablont használsz, ami nem támogatja, ebben az esetben válts át subSilverre (Profil menü).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Trilox
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.17. Szerda 1:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.27. 16:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Én is folyamatosan pucolom ki a reklámos regisztráltakat. Annak ellenére, hogy beállítottam a képfelismerős regisztrációt.
Valamennyi regisztrált a 209.160.72.38 vagy a 209.160.72.37 IP címről regisztrál. Tud valaki valamit erről? Ez valami reklámos gyűjtő? Vagy erre is van valami cselük, hogy ez jelenjen meg? Mindenesetre letiltottam ezt a két IP-t. És csoda... ennek ellenére bejutott egy, erről a címről. Ha több nem lesz, akkor csak a dátum rossz. Egyébként elképzelhető, hogy a tiltás ellenére sikerüljön regisztrálni újabb reklámosoknak?

Másik kérdésem nem ebbe a topicba való, de legalább rövid lesz. :D
Elképzelhető, hogy a program ami loggolja a látogatók IP címeit azokat nem rögzíti akik rejtve vannak jelen? Ne mondjátok, hogy nekem kell tudni! Műkedvelő amatőr vagyok a fórummal is csak azért boldogulok el lány létemre, mert olyan jól meg van csinálva, hogy a hülye is tudja használni. :D
_________________
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.27. 17:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Trilox írta:

Egyébként elképzelhető, hogy a tiltás ellenére sikerüljön regisztrálni újabb reklámosoknak?
A letiltott IP-címűek elvileg nem férnek hozzá az oldalhoz. De könnyen lehet másik IP címet szerezni (proxyk).
A vizuális megerősítés jelen pillanatban nem ér túl sokat, elég könnyen ki lehet játszani (számítógép felismeri a karaktereket). Azonban lehetséges/valószínű, hogy a következő verzióból (ahol ezt a funkciót jelentősen továbbfejlesztették) átveszik az ottani megoldást, így megakadályozva a robotok regisztrálását.

Trilox írta:

Elképzelhető, hogy a program ami loggolja a látogatók IP címeit azokat nem rögzíti akik rejtve vannak jelen?
Nem (ha megnézed a ki van ittet, akkor ott is látszódik a rejtett felhasználók IP-címe).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Trilox
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.05.17. Szerda 1:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.27. 17:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Azonban lehetséges/valószínű, hogy a következő verzióból (ahol ezt a funkciót jelentősen továbbfejlesztették) átveszik az ottani megoldást, így megakadályozva a robotok regisztrálását.
Köszönöm a gyors választ. Éljen az új verzió! Remélem, hamarosan... :D

Üdv.
Trilox
_________________
Na nem soha-soha, de nem hiszem, hogy valaha is...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
azbest
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.04.21. Péntek 1:00
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.30. 21:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Az emlegetett reklám regek engem is bosszantanak egy ideje...
arra gondoltam, hogy valahogy be kellene állítani, hogy aki nem aktivál bizonyos idő után azokat törölje a rendszer (vagy legalább is egy-két kattintással az admin felületről az összes meg nem erősített cím reg törlődhetne)...

van erre valamilyen megoldás? Vagy ehhez valami mod-ot kellene telepíteni?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.08.30. 21:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

azbest írta:

Vagy ehhez valami mod-ot kellene telepíteni?
Igen, ehhez egy mod kéne (ha van).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés