Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Easy Mod

Szerző
Üzenet
scargo
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.19. 22:11    Hozzászólás témája: Easy Mod
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Igazából csak tapasztalatot szeretnék megosztani veletek. Körbenéztem és nem találtam (bocs, ha vak voltam) erről a mod-ról sokmindent.
Mielött valaki félreértené, nem okoskodni szeretnék. Itt a fórumon talán a legkezdőbb PHPBB-s vagyok, de a saját bőrömön tapasztalom a bakijaimat :)
Easy Mod. Egy igen ötletes kis mod. Megkönnyíti a különböző modok telepítését, megsporolva egy csomó gépelgetést, az ebből adódó elgépelésekkel járó hibaüzenet hegyeket. És ami a legfontosabb, hogy ahány sablonod és nyelved van telepítve, annyiszor kell neked gépelni, míg ez a mod figyelembe veszi ezt is és automatikusan megcsinálja minden sablonra. De tegyük hozzá, hogy az adott mod-nak kompatibilisnek kell lennie az Easy Moddal, hogy minden jól működjön. Viszont tegnap döbbentem rá egy igen fontos hibára. Méghozzá arra, hogy telhetetlen vagyok. Mégtöbb extra módosítást akarok :) Az ötödik mod telepítése után már nem nagyon tudok Easy Moddal telepíteni. Mindig belefut olyan részbe, amit már módosítottam és ezért nem találja a megfelelő sorokat. Jelen esetben egy megoldást látok. A modot, amit telepíteni szeretnék, át kell írnom a fórum jelenlegi állapotára a kereséseknél (mármint: keresd meg ezt a sort, majd szúrd be...) Ha megcsinálom a módositást, akkor megint mehet az Easy és nem kell minden (csak kettő) sablonra külön írogatnom.
Röviden ennyire jöttem rá, de szóljatok ha valamit kihagytam :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.19. 22:47    Hozzászólás témája:
Tizenegynéhány MOD-ot telepítettem már az EasyMOD-dal, és ilyen problémám még nem volt. (Egy MOD-nál előfordult, hogy egy régebbi phpBB-verzió változóját keresgélte, amit az újabb verzióban átneveztek). A titka kb. az, hogy a megfelelő MOD-okat használd - gondolom én. Nálam csak olyanok vannak fent, amit a phpBB.com minősített. (Jó, van egy-két saját módosítás is a fórumomon, de azok gyakorlatilag elhanyagolhatók.)
Egy nagyon fontos tulajdonsága az EasyMOD-nak, ami miatt mindenkinek ajánlom: amíg le nem tesztelte az összes szükséges módosítást, addig nem változtat semmit a fórumon, és azzal kezd, hogy felkínálja biztonsági mentésre a módosítandó fájlokat (azt hiszem, ha a hostod által nyújtott fájlkezelési jogaid lehetővé teszik, akkor meg is csinálja a mentést - de ez nem biztos). Egy szóval: biztonságos. Még arra is használható, hogy a MOD-ot telepítés előtt teszteld. Másrészt naplózza a telepítéseket, és ezzel visszacsinálhatóvá teszi a MOD-okat - igaz, sajnos eltávolítani (még) nem tud. (Vagy már igen? Elég rég tettem fel, kb. egy éve.)

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
scargo
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.19. 22:58    Hozzászólás témája:
akkor nálam valami hiba van. De tanultam írásodból :) Viszont a eltávolító funkcióval még nem találkoztam :( pedig nem ártana.

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.19. 23:29    Hozzászólás témája:
Üdv!
Bocs,h kicsit offolom a topikot,de én valamiért a mai napig nem tudom telepíteni ezt a MOD-ot!
Pedig van már pár MOD a hátam mögött,mellyek zökkenőmentesen települtek... de ez.. hát semmi áron nem akarja az igazságot..
Állandóan ezt az üzenetet kapom telepítésnél:

Idézet:

CRITICAL ERROR: the file 'extension.inc' could not be found. Please, make sure EasyMOD has been uploaded under the admin/mods/easymod/ directory of your phpBB installation.
Pedig nem hiányzik az inc fájl,és az összes MOD file is a helyén van...
Na mindegy.. nem tudok rájönni,h mi a baj...
Én csak ezt tudom elmondani az EasyMod-ról!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
nonoka
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.20. 16:07    Hozzászólás témája:
Udv mindenkinek!
Én az itt leirtak allapján telepitettem!
Nagyon jó mod sokidöt sporolt meg nekem.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.21. 15:44    Hozzászólás témája:
scargo: szóval még mindig nincs eltávolító funkció, és az EasyMOD csak a telepítések naplózásával segíti az - egyébként manuális - eltávolítást? (Ha valakinek támpont kellhet: A MOD-ok eltávolítása marad ránk, meg a szövegszerkesztőnkre. Végül is nem bonyibb sokkal, mint manuálisan feltenni egy MOD-ot, csak mindent fordítva kell csinálni. A BEFORE, ADD például a "szúrd be elé" helyett a "töröld ki előle" jelentést veszi fel... :) )

clean: ingyenes tárhely-szolgáltatón vagy? Nem lehet valami jogosultsági probléma? (Rálát az install fájl az extension.inc könyvtárára?) Valami ilyesmiről nemrég szó volt itt a fórumon, a fórumtelepítés akadályaként...

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.21. 15:52    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

scargo: szóval még mindig nincs eltávolító funkció
Restore backups funkció van (bár ez nem segít, ha azóta újabb modot is telepítettünk).

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.22. 11:56    Hozzászólás témája:

Idézet:

clean: ingyenes tárhely-szolgáltatón vagy? Nem lehet valami jogosultsági probléma? (Rálát az install fájl az extension.inc könyvtárára?) Valami ilyesmiről nemrég szó volt itt a fórumon, a fórumtelepítés akadályaként
HoremWeb: Igen,ingyenes.. Jogosultsági probléma nincs.. Azt,h látja-e,nem tudom!
Tudom,volt róla szó a fórumon,a leírtak alapján probáltam én is eljárni,de nem sikerül.. Mindegy... majd marad a jó öreg régi eljárás...

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.22. 12:14    Hozzászólás témája:
Bakker.... megprobáltam még egyszer utoljára...
És sikerült... :D
Hát most,nagy az öröm! :D
Köszi!
Amúgy,ha valamit nem értek.. (mert ugye sosem lehet tudni) kérdezhetek itt?
Lehet,h gáz a kérdés... de van esetleg lefordított (hun) változata?

Illetve mondanátok pár MOD-ot,ami EasyMod kompatibilis....?

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.22. 21:05    Hozzászólás témája:
Gratula, clean! Happy! :D

Lefordított változatáról én nem tudok, talán fberci szól, ha mégis van. :wink:
Ha tudok, szívesen segítek, és szerintem ez a téma nagyon jó arra, hogy az EasyMOD-os kérdéseknek otthont adjon...

Sok olyan MOD is működik az EasyMOD-dal, amelyik hivatalosan nem kapta meg az "EasyMOD-kompatíbilis" minősítést. Az itt felsorolt MOD-okat mind az EasyMOD-dal tettem fel, gyakorlatilag gond nélkül.
Alapvetően azok a MOD-ok EasyMOD-kompatíbilisek, amelyek kódja maradéktalanul követi a phpbb.com kódolási konvencióit, és a kereséseknél a lehető legszükségesebb részletre szorítkoznak, de úgy, hogy még egyértelmű legyen. Az EasyMOD jól kezeli azokat a dolgokat is, ahol egy FIND után nem valamilyen művelet, hanem egy újabb FIND következik, hogy a több egyforma keresendő részlet közül a megfelelőt lehessen lokalizálni. Szóval nagyon ügyi.

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.22. 23:16    Hozzászólás témája:
Köszönöm HoremWeb!
Amúgy van valami hasznos telepítési trükki?
Mármint arra gondolok,h kihagyni egy két dolgot a mod-ból...
Esetleg valamit megnézni,rendezni,mieltött feltöltenénk a mods könyvtárba...
Vagy a mod fájlokat feltölteni,easy mod telepítése elött...
Arra lennék kiváncsi,h ti hogyan telepítitek a modokat az easy-vel?!
Mit másoltok hova?!,mit nem,?! stb...
Bár most lehet,h kicsit gyépésnek látszom,de biztos szeretnék lenni benne.. :D

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.23. 20:32    Hozzászólás témája:
Ennek utána kellene néznem, mert elég rég telepítettem utoljára MOD-ot.

Általában nem szoktam semmit csinálni telepítés előtt, csak egy biztonsági másolatot, aztán ráeresztem a MOD-ra az EasyMOD-ot. Az végigtesztel mindent, és felajánlja, hogy elvégzi a telepítést. Ha tényleg minden rendben volt, akkor végrehajttatom, ha valami hibát jelzett, akkor megnézem, hogy mi volt a gondja, és az alapján módosítom, amit muszáj. De csak azt.
Arra kell csak figyelni, hogy a nyelvi fájlokat nem (mindig) tudja módosítani, és az angol lang- fájlt csinálja meg a magyar helyett is. Azt átnevezve mentem el, és mielőtt véglegesíteném, átírom magyarra.
Egyébként még az SQL-utasításokat is külön megkérdezi, hogy elvégezheti-e, ami főleg akkor nagyon hasznos, ha egy MOD-ot már nem először telepítesz (ilyenkor nem szabad engedni neki, legalábbis csak akkor szabad, ha a MOD eltávolításakor az adatbázison is visszacsináltál mindent).

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.24. 14:12    Hozzászólás témája:
Huhhh... ezzel most megfogtál... nem igazán találkoztam mod telepítése közben olyan kérdéssel,h ezt a (részét) telepítheti e,vagy az sql-részét, telepítse vagy ne... nem rémlik.. de lehet,h csak én voltam figyelmetlen...
Az a baj,h nálam állandóan talál hibákat a mod lecsekkolásánál....
Általában,az index php-ban,includes fájlokban,vagy a sablonokban..
Ha a változtatásokat rendben elvégzi,akkor az sql-ben talál hibát..
Vagy csak egyszerűen nem telepíti fel a táblákat..
Jelzi,h a telepítés megtörtént,de látom, írja is ,h az sql része nincs meg..
Gondoltam,h ez többnyire azért van,mert már manuálisan feltettem egy pár modot,és ezért ütközik a dolog...
Viszont kiprobálás céljából,feltettem egy teljesen alap fórumot..
De itt is hibák sokaságát találta...
Ki is probáltam egy két modot,amiket te is ajánlottál,illetve jelezted,h Easy-vel tetted fel... egyik sem sikerült nekem...
Volt olyan mod,amin mindent rendben talált,fe is tette szépen,mégsem müködött... (itt is sql gondokra gyanakodtam)
Na mindegy... majd úgy is kitapasztalom még ezt... Nekem még ez nagyon új,ezért is kérdeztem,h ti hogyan csináljátok... mert tuti,h én bénázok el valamit! (na de mit :-) igaz,,ezt csak én tudhatom..)
Köszönönöm az infókat!! És bocsánat,h ilyen hülyeségekkel fárasztom itt a népet... :-)

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.24. 18:54    Hozzászólás témája:
Az SQL-t külön kell elvégeztetned vele, magától SOHA nem csinálja meg. (Az újratelepítés lehetősége miatt.)
A szűz fórumon produkált hibája nekem gyanús. Milyen jogosultságod van a fájljaid elérésére? Lehet egy olyat is beállítani rajta, hogy a módosított fájlokat letöltheted a saját gépedre, és onnan töltheted fel ftp-n. Nem tudom, hogy nem ez-e a járható út... Igazából nem nagyon látom át, hogy mi és hol lehet a gond, esetleg a hibaüzenetek segíthetnének.
(Ez a fájlelérési jogosultság probléma nálam az FW-n csak az ftp-s visszatöltögetést teszi lehetővé.)

scargo
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.04.29. 09:39    Hozzászólás témája:

fberci írta:

HoremWeb írta:

scargo: szóval még mindig nincs eltávolító funkció
Restore backups funkció van (bár ez nem segít, ha azóta újabb modot is telepítettünk).
Akkor vak vagyok :) bár még nem volt rá szükségem. Mostanában nem volt időm foglalkozni a kérdéssel, de el kell benne mélyednem, mert az utolsó pár modra hibát írt ki így nem telepítettem.

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés