Cookie help

Szerző
Üzenet
Bodi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.10.19. 19:52    Hozzászólás témája: Cookie help
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hello!
Nézegettem és kerestem a fórumon, de nem találtam. Na szóval azzal van gond, hogy akárhányszor bezárom a fórum ablakot, utána mindig be kell jelentkeznem újra. Tudom, hogy valami baj a cookie-val van, és aztat szeretném kérdezni, hogy mi a probléma??? most így van beállítva nekem a cookie:

Cookie domain: bodiforum.uw.hu
Cookie neve: bodiforumphpbb2
Cookie elérési út: /
Cookie biztonság: Kikapcsolva
Session hossz [ másodperc ] : 3600

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.10.19. 20:01    Hozzászólás témája: Re: Cookie help

Bodi írta:

Hello!
Nézegettem és kerestem a fórumon, de nem találtam. Na szóval azzal van gond, hogy akárhányszor bezárom a fórum ablakot, utána mindig be kell jelentkeznem újra. Tudom, hogy valami baj a cookie-val van, és aztat szeretném kérdezni, hogy mi a probléma??? most így van beállítva nekem a cookie:

Cookie domain: bodiforum.uw.hu
Cookie neve: bodiforumphpbb2
Cookie elérési út: /
Cookie biztonság: Kikapcsolva
Session hossz [ másodperc ] : 3600
Ez teljesen normális.
Ahhoz, hogy be maradjál jelentkezve, belépéskor be kell jelölnöd az Automatikus bejelentkezés mezőt.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bodi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.10.19. 20:49    Hozzászólás témája:
Igen, úgy értettem, hogy hiába jelölöm azt be, akkor is kidob!! Ez viszont már nem olyan normális... :?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.10.19. 20:54    Hozzászólás témája:

Bodi írta:

Igen, úgy értettem, hogy hiába jelölöm azt be, akkor is kidob!! Ez viszont már nem olyan normális... :?
A bőngésződ beállításai biztosan megfelelőek? Engedélyezted, hogy nem csak session cookiek tárolódhatnak a gépeden? Nagy valószínűséggel ezzel van a baj.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Bodi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.10.20. 16:20    Hozzászólás témája:
Pff fogalmam sincs :( nem tom mi az a session cookie pedig kerestem a beállításoknál

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.10.20. 19:15    Hozzászólás témája:

Bodi írta:

Pff fogalmam sincs :( nem tom mi az a session cookie pedig kerestem a beállításoknál
Session cookie, másnéven munkamenet süti.
Az a lényeg, hogy a böngésződben engedélyezve legyen a sütik fogadása.

Bodi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.10.20. 19:25    Hozzászólás témája:
Szerintem engedélyezve van, bár még mindig nem találtam ilyen beállítást... Avant Browsert használok

Molroth
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.13. 19:59    Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Nálam is ez a probléma /auto megj. kipipálva, és mégsem jegyzi meg a lap a bejelentkezést/, pedig a sütiket eltárolja a böngészőm /FF/.
Már az alapméretezett cookie beállításokkal sem működött, azóta csak a nevét változtattam meg.
A CJB-n van a tárhelyem, ha ez számít valamit.

Más, de gondoltam, ha már ide írtam, akkor ezt is ide pötyögöm. Nem az alapértelmezett skint, hanem a Chronicles-skint használom, ami sajnos nem támogatja a regisztráció vízuális megerősítését. Bele lehet valahogy túrni a kódba, és belepakolni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Molroth

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.14. 15:39    Hozzászólás témája:

Molroth írta:

Nálam is ez a probléma /auto megj. kipipálva, és mégsem jegyzi meg a lap a bejelentkezést/, pedig a sütiket eltárolja a böngészőm /FF/.
Már az alapméretezett cookie beállításokkal sem működött, azóta csak a nevét változtattam meg.
A CJB-n van a tárhelyem, ha ez számít valamit.
A Cookie biztonság opció be van kapcsolva? Jól van megadva a Cookie domain és a Cookie elérési út, meg a Domain név, és a Fórum elérési útvonal?

Molroth írta:

Más, de gondoltam, ha már ide írtam, akkor ezt is ide pötyögöm. Nem az alapértelmezett skint, hanem a Chronicles-skint használom, ami sajnos nem támogatja a regisztráció vízuális megerősítését. Bele lehet valahogy túrni a kódba, és belepakolni?
Bele lehet, bele is raktam, most már a frissített verzió tölthető le. :D

Molroth
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.16. 10:04    Hozzászólás témája:
A fórum a http://www.onlinednd.cjb.hu/forum/ címen van.

A beállítások a következöképpen néznek ki most:
Cookie domain: onlinednd.cjb.hu
Cookie neve: phpbb2mysql
cookie elérési út: /
Cookie biztonság: kikapcsolva
Session hossz: 3600

esetleg az elérési út lehet a hibás?
Bocs, ha valami egetverő hülyeséget kérdeznék, de ez az első php-s honlapom, eddig csak statikus lapokkal foglalkoztam.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.16. 11:28    Hozzászólás témája:

Molroth írta:

A fórum a http://www.onlinednd.cjb.hu/forum/ címen van.

A beállítások a következöképpen néznek ki most:
Cookie domain: onlinednd.cjb.hu
Cookie neve: phpbb2mysql
cookie elérési út: /
Cookie biztonság: kikapcsolva
Session hossz: 3600

esetleg az elérési út lehet a hibás?
Bocs, ha valami egetverő hülyeséget kérdeznék, de ez az első php-s honlapom, eddig csak statikus lapokkal foglalkoztam.
Biztos hogy a fórummal van a baj? Nem lehet, hogy a Firefoxnál van a hiba, pl. te állítottál el valamit? Más böngészőkkel is jelentkezik az eset?

Molroth
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.16. 11:48    Hozzászólás témája:
Hmmm.. Megjavult. Mostmár megjegyzi a belépést.
Talán az lehet a dolog magyarázata, hogy nemrég volt a CJB-nél egy szervercsere, és utána előfordultak kisebb adatbázis problémák, de mára helyreállt a rend. Mindenesetre köszönöm a segítséget! :)

Waterhouse
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.17. 15:51    Hozzászólás témája:
Feltűnt hogy ha azonos szolgáltatónál (pl atw) lévő különböző phpbb-fórumok közt váltogatok, akkor összekeveri egymás cookie-jait. Vagyis ha az egyiken be vagyok jelentkezve, és utána új ablakban megnyitok egy másikat, akkor az előzőről kidob. Ez amiatt lehet hogy a cookie neve mindnél alapértelmezetten van hagyva, tehát megegyeznek és emiatt kavar be? Ezen segíthet ha én az adminbeállításaimnál megváltoztatom az én oldalam Cookie-jának nevét? Ilyenkor figyelni kell valamire, vagy teljesen mindegy hogy mi lesz az új név?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.17. 18:27    Hozzászólás témája:

Waterhouse írta:

Feltűnt hogy ha azonos szolgáltatónál (pl atw) lévő különböző phpbb-fórumok közt váltogatok, akkor összekeveri egymás cookie-jait. Vagyis ha az egyiken be vagyok jelentkezve, és utána új ablakban megnyitok egy másikat, akkor az előzőről kidob. Ez amiatt lehet hogy a cookie neve mindnél alapértelmezetten van hagyva, tehát megegyeznek és emiatt kavar be? Ezen segíthet ha én az adminbeállításaimnál megváltoztatom az én oldalam Cookie-jának nevét? Ilyenkor figyelni kell valamire, vagy teljesen mindegy hogy mi lesz az új név?
Igen, ez bekavarhat. A megváltoztatásnál csak arra kell figyelni, hogy egyedi legyen a név.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés