Csoporttagság

Szerző
Üzenet
ujhelyis
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.05.14. 14:55    Hozzászólás témája: Csoporttagság
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Szerintetek egy olyan listázást hogyan lehetne megcsinálni, ami csak azokat a felhasználókat listázza ki, akik nem tagjai egyetlen csoportnak sem?

Segítségeteket előre is köszönöm!

S...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Stolidity
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.20. 20:01    Hozzászólás témája:
phpBB 2.0.19 (többszörösen feljavítva)

admin felület -> Csoportok / josultságok -> csoportnév a legördülő listában - csoport keresése gomb -> felül felbukkan uzer mint usernév link, rákattintok - > a felbukkanó tablázat alján bővített gombra kattintok -> fórumot kiválasztom, mellette levő engedély gomb, ha alapértelmezett kikapcsolva vagy bekapcsolva az mindegy, a csoporttagság erősebb mint az egyéni restrikció, user csoportjogát nem tudom megváltoztattni az adott fórumra vonatkozóan, az user csoporttagságát nem tudom megszünteni, szeretnék segítséget kérni, egész délután keresgélek, de ezek szerint nem elég hatékonyan, mert nem találok megoldást..

Üdv:
Stolidity

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.20. 21:52    Hozzászólás témája:

Stolidity írta:

admin felület -> Csoportok / josultságok -> csoportnév a legördülő listában - csoport keresése gomb -> felül felbukkan uzer mint usernév link, rákattintok - > a felbukkanó tablázat alján bővített gombra kattintok -> fórumot kiválasztom, mellette levő engedély gomb, ha alapértelmezett kikapcsolva vagy bekapcsolva az mindegy, a csoporttagság erősebb mint az egyéni restrikció, user csoportjogát nem tudom megváltoztattni az adott fórumra vonatkozóan, az user csoporttagságát nem tudom megszünteni, szeretnék segítséget kérni, egész délután keresgélek, de ezek szerint nem elég hatékonyan, mert nem találok megoldást..

Üdv:
Stolidity
Miwa??? Esetleg mondatokra bontva lehetne?

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Stolidity
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.20. 22:33    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Stolidity írta:

Üdv:
Stolidity
Miwa??? Esetleg mondatokra bontva lehetne?
Csoporttagságot szerettem volna megszüntetni, vagy csoporttag lehetőségeit korlátozni. Mivel a csoportmoderátor funkcióra eleddig nem volt szükség - adminként. A hibát ott követtem el, hogy az admin sem csoporttag sem csoportmoderátor, így valószínű a korlátozást amit beállítottam a fenti hsz-emben a program figyelmen kívül hagyta.

A megoldás megtaláltam:

Van csoport tag, van csoportag aki moderátor, de ez lényegtelen, mert senkinek nincs a csoport tagok közül admin joga, sajnos valami hiba folytán mindig az utolsónak felvett tag egyben csoportmoderátor is, ezért ha bejelölöd egy kis négyzettel hogy az eddigi csoportmoderátort lecserélted, s helyette felvettél másikat, akkor két eset lehetséges a beírt név egy meglevő user, vagy egy új eleddig nem csoporttag user, de mindkét esetben a tagok közül az addigi csoportmoderator torlodik. Ezért ha egy vatta usert felveszel csoporttagnak akkor Ő lesz a csoport moderator, utána felveszed az csoporttagok közül a törlendő tagot csoportmoderátornak, akkor ő kiszorítja a vatta usert, és egyben eliminálja a csoportból is, majd felveszed a vatta usert csoport moderátornak aki eliminálja a törlendő csoporttagot. Ehelyett szerettem volna egy nyilvánvalóbb megoldast talalni.

Nem gondoltam, hogy nehezen érthető vagyok, sajnálom.

Üdvözlettel:
Stolidity

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.04.24. 21:37    Hozzászólás témája:
Hát, nem kicsit voltál nehezen érthető :) Muszáj tagolni írásban is a mondandódat, mert itt még a gesztusok sem segítenek...

A lényeg: szerintem elnézel valamit a tagok felvételénél. Kipróbáltam egy régi, localhost-on lévő 2-es fórumomon, és az nem jogos, hogy az újonan felvett tag egyből csoportmoderátor legyen. Igazából ötletem sincs, hogy miért lesz úgy moderátor valakiből, hogy te külön nem jelölsz meg hozzá semmit, egész egyszerűen nem találtam olyan állítási lehetőséget, ami ezt eredményezhetné. Talán többet tudnánk segíteni, ha lépésről lépésre (írásjelekkel tagoltan!) leírnád, hogy hogyan állítasz be valakit csoporttagnak - hátha akkor kiderül, hogy mi okozza ezt.

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés