Tanácsok a konvertálóhoz

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.05.20. 18:19    Hozzászólás témája: Tanácsok a konvertálóhoz
Hozzászólás az előzmény idézésével
Engem az érdekelne, hogy hogyan is kell használni a konvertálót. Mire érdemes odafigyelni, illetve milyen biztonsági intézkedéseket kell / érdemes megcsinálni ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.05.20. 18:24    Hozzászólás témája:
Hát szerintem elég egyértelmű a konvertáló használata, később valószínű lesz hozzá útmutató.

Tanácsok: Én már többször használtam a konvertálót, nem volt bele semmi bajom, könnyen ment mindig. Esetleg arra érdemes odafigyelni, hogy ha nem építed újra a kereső indexét a konvertálás után, akkor a kereső nem fog működni. Ja, meg a konvertálás után érdemes minden beállítást átnézni (főleg a jogosultságokat).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.05.20. 18:26    Hozzászólás témája:
Karaketrgondok nem lesznek, illetve mivan ha elszúrom ? Ugyanis én egyáltalán nem értek a konvertálókhoz ( tudom ez nem program, de ezért mennyire rizikós a dolog ? )

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.05.20. 18:34    Hozzászólás témája:
A konvertáló nem nyúl hozzá a régi táblákhoz, így ha nem megy valami, nem fog történni semmi komoly. (Alapból érdemes külön adatbázist létrehozni a két verziónak, de ha erre nincs lehetőséged, akkor vágyzni kell, hogy a megfelelő táblákat töröld sikeres vagy sikeretelen konvertálás után.)

Karakterkódolási gondok elég jól meg vannak oldva (ezzel a fórummal se volt semmi baj).

Még egy dolog: érdemes lezárni azt a fórumot, melyről konvertálsz, a konvertálás megkezdése előtt.

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.05.20. 18:38    Hozzászólás témája:
És honnan tudom hogy melyek a megfelelő táblák amiket törölnöm kell ?

Én úgy gondoltam, hogy ameddig koonvertálok addig átirányítom a lapot egy másik helyre, aztán addig meg konvertálok.

Szerk.:

Kimaradt: A letöltött phpBB 3 RC1 fájlait felkell tölteni a phpBB2 fájlai mellé ?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.05.20. 18:48    Hozzászólás témája:
Najó, szóval úgy működik, hogy először telepítesz egy teljesen új phpBB3-as fórumot a korábbi phpBB2-estől függetlenül. Aztán, miután befejezted a telepítést, a telepítő felajánlja, hogy az adminisztrátori vezérlőpultba akarsz-e menni, vagy konvertálni akarsz-e. Ilyenkor rányomsz, hogy konvertálni (szövegben link, illetve felül menüpont). Ezután a konvertáló áthozza az összes adatodat a phpBB2-ből, de ettől a másik fórum még érintetlen marad. Tehát most van két különálló fórumod. A konvertálás előtt érdemes kikapcsolni a másik fórumot (admin panel -> általános beállítások), hogy ne léphessen fel probléma. Visszatérve, miután megvan a phpBB3-as fórumod, a phpBB2-est elvileg törölheted (nem biztos, hogy érdemes azonnal!), töröld a könyvtárát, és az adatbázisból is (ha egy adatbázisba telepíted a phpBB3-at a phpBB2-vel, akkor a tábla előtagok alapján tudod megkülönböztetni a kettőt).

Ha nem akarod, hogy az új fórum más címen legyen elérhető, mint a régi, akkor a konvertálás előtt érdemes a régi fórumot áthelyezni egy új helyre, és a régi fórum könyvtárába telepíteni a phpBB3-at.

Ennek megfelelően:

Thomas RC írta:

És honnan tudom hogy melyek a megfelelő táblák amiket törölnöm kell ?
A tábla előtagból (ha azonos adatbázisba telepítetted a két fórumot).

Thomas RC írta:

Én úgy gondoltam, hogy ameddig koonvertálok addig átirányítom a lapot egy másik helyre, aztán addig meg konvertálok.
Elég/egyszerűbb kikapcsolni az adminisztrátori vezérlőpulton.

Thomas RC írta:

Kimaradt: A letöltött phpBB 3 RC1 fájlait felkell tölteni a phpBB2 fájlai mellé ?
A phpBB3 ilyen téren teljesen külön van a phpBB2-től. A konvertálásig úgy viselkednek, mintha nem is tudnának egymásról (mert nem is tudnak :)). Addig semmi közük egymáshoz.
De, mint javasoltam, érdemes a phpBB2 könyvtárát átnevezni, és a phpBB3 könyvtárának azt a nevet adni, ami a phpBB2-é volt.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés