Miért nem tudok konvertálni?

Szerző
Üzenet
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.06.06. 12:59    Hozzászólás témája: Miért nem tudok konvertálni?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv!
Nekem valamiért nem sikerül a konvertálás...
Vagy egyszerűen nem történik semmi,vagy kiírja,h "Nem sikerült megtalálni az elérési utat az eredeti fórumodhoz. Kérjük ellenőrizd le a beállításokat, és próbálkozz újra.."
Szal,nagyon nem értem mi a baja...
Elsőnek arra gyanakodtam,h az extra miatt csinálja... (onnan szeretném átkonvertálni a dolgokat... dehát nem hogy konvertálni nem tudok róla,de még mindig nem tudom rá feltelepíteni, az RC1-et...az utolsó lépést nem csinálja meg..)
Igy feltettem máshová a phpbb3-at... viszont átkonvertálni sem tudom az extraról.. mint említettem nem történik semmi (üress lap a böngészőben) vagy nem találja az elérési utat...
Kiprobáltam egy másik szerveren (tvn)... mind a kettő ott van (phpbb2,pár adattal... illetve a phpbb3) hát innen sem tudom átkonvertálni az adatokat... Mi a fenét rontok el??? ennyire béna lennék...?!
Kaptam egy olyan infót is,h két egymástól független szerverről nem lehet konvertálni,csak azonos szerverre... (bár nem tudom,h ez mennyire lehet igaz...) De ez akkor sem lehet probléma,mert azonos szerverre akarnám átkonvertálni...
Vagy itt esetleg arról van szó,h ugyanoda kell telepíteni a phpbb3-at,mit ahol a phpbb2 van? (Csak igy lehetséges az átkonvertálás...?)
Bocsánat,az értetlenkedésemért!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.06.06. 13:08    Hozzászólás témája: Re: Miért nem tudok konvertálni?

clean írta:

..
Vagy itt esetleg arról van szó,h ugyanoda kell telepíteni a phpbb3-at,mit ahol a phpbb2 van? (Csak igy lehetséges az átkonvertálás...?)
Igen.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.06.06. 13:27    Hozzászólás témája:
Köszönöm!
Közben probáltam jobban értelmezni a konvertálásról írt a dologokat.
De egy apró rész idáig mindig elkerülte a figyelmemet...
Köszönöm az infót! Most már legalább tudom..
De hogy ne veszen kárba a téma... kérdeznék erről még egy két dolgot,ha nem probléma...
Ha a phpbb2 fórum rögtön a gyökérkönyvtárban,nincs kölön hely (könyvtár) neki létrehozva,akkor helyezzem át az egészet egy külön könyvtárba,vagy nyugodtan fellül lehet írni a fájlokat?
Illetve tába előtagot meg kell változtatni? (mert alapból ugyanaz,mit a phpbb2,nek phpbb_)
Ha új szerverre szeretnék költözni,akkor az egyetlen modja az adatbázis átkonvertálásnak,hogyha az új szerverre feltöltöm a teljes phpbb2 backup-ot és a fájlokat,majd a phpbb3-at? (ha igy van,akkor ez elég időigényes... nincs esetleg valami egyszerűbb modja?)
Gondolok arra,h csak a phpbb2 backup file-al kezdeni valamit,phpbb3 környezetben.

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.06.06. 13:43    Hozzászólás témája:
Mindezek a kérdések felmerültek már másnál is.
Itt egy kis összefoglaló, amly linkeket ha elolvasod, megkapod a válaszokat a kérdéseidre:

- Konvertálás hiba: phpbb_attachments_config tábla nem létezik
- Konvertálás után nem jelennek meg az avatarok
- Konvertálás telepítés után
- Zavarhatják-e MOD-ok a konvertálást?
- Tanácsok a konvertálóhoz

Egyik sem olyan hosszú, hogy ne lehetne hamar átrágni magad rajta.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.06.06. 15:51    Hozzászólás témája:
Teljesen jó,köszönöm szépen!
Úgy látszik,h nekem mostanság mindent 3x kell elolvasnom,h fel tudjam fogni....
Igazad volt,minden le van írva... (bár vannak még foltok)
Elnézést a hüle agyamért!

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés