Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Utolsó látogatás (stat)

Szerző
Üzenet
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.30. 21:52    Hozzászólás témája: Utolsó látogatás (stat)
Hozzászólás az előzmény idézésével
Átnéztem, de nem találtam ilyen témájú fórumot...

A kérdésem az lenne, hogy van-e olyan MOD, amellyel a tagok utolsó bejelentkezését láthatom... Tehát nem azt, hogy mikor regelt a fórumomra, hanem, hogy mikor járt ott utoljára!

Szeretném ugyanis az inaktívakat törölni... :-)

Köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.30. 22:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Kód:


<?php

//Add meg az adatbazisod parametereit:
mysql_connect('hoszt', 'felhasznalo', 'jelszo');
mysql_select_db('adatbazis_neve');

$idopont = mktime(0, 0, 0, 0, 0, 2006); //mp, perc, ora, nap, honap, ev

$query = 'delete from phpbb_users where user_lastvisit < ' . $idopont;
if (mysql_query($query))
{
print 'Az inaktiv felhasznalok torolve.';
}
else
{
print 'Bocs, valami gond van.';
}


Szerintem magáért beszél: bemásolod egy php kiterjesztésű fájlba, beállítod az adatbázis elérést, és a fügvényben az időpontot, ami elött törölni akarod a felhasználókat. Elmented, feltöltöd a szerverre és meghívod böngészőből.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.30. 22:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
köszi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.30. 23:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Esetleg Birkuc tuningolt taglistája is jó lenne neked, mert abban van egy külön oszlop, ami mutatja az utolsó bejelentkezéseket is. Tényleg jó kis MOD, ajánlom. Itt: forum/tema/1551
Én azért óvatosan törölgetnék, mert attól, hogy valaki még nem jelentkezett be, még lehet hogy visszajár olvasgatni, csak épp nem jelentkezik be. (Pl. én sem jelentkezem be mindig minden fórumra, van ahol szinte csak olvasgatok.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.06.30. 23:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Én azért óvatosan törölgetnék, mert attól, hogy valaki még nem jelentkezett be, még lehet hogy visszajár olvasgatni, csak épp nem jelentkezik be. (Pl. én sem jelentkezem be mindig minden fórumra, van ahol szinte csak olvasgatok.)
Ha bejelentkezés nélkül olvasgatsz, akkor minek neked felhasználó? ;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 10:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoles írta:

Én azért óvatosan törölgetnék, mert attól, hogy valaki még nem jelentkezett be, még lehet hogy visszajár olvasgatni, csak épp nem jelentkezik be. (Pl. én sem jelentkezem be mindig minden fórumra, van ahol szinte csak olvasgatok.)
Ezt nem hiszem, mert csak regeltek olvasgathatnak nálam... ;-)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 10:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoles írta:

Esetleg Birkuc tuningolt taglistája is jó lenne neked, mert abban van egy külön oszlop, ami mutatja az utolsó bejelentkezéseket is. Tényleg jó kis MOD, ajánlom. Itt: forum/tema/1551
Igen! Tényleg nagyon jó lett, de pár dolog elcsesződött és nemtom hol kellene javítanom.

1) A Taglista/profil megtekintésénél a két felesleges ":"-t kivenném, de hooool? :-)

"MSN Messenger:
:
Korod:
:"

2) A profilnál a Tartalomjegyzék alatt van egy felesleges " /tr>"... fogalmam sincs melyik fájlban van elírva...

Cím: www.vestaklub.hu. A böngészőm: IE 7.0

Köszönöm, aki segíteni tud.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 11:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Idézet:

Én azért óvatosan törölgetnék, mert attól, hogy valaki még nem jelentkezett be, még lehet hogy visszajár olvasgatni, csak épp nem jelentkezik be. (Pl. én sem jelentkezem be mindig minden fórumra, van ahol szinte csak olvasgatok.)
Ha bejelentkezés nélkül olvasgatsz, akkor minek neked felhasználó? ;)
Néha azért lehet, hogy írok, meg sokaknak jobb érzés, hogy "oda tartoznak" a társasághoz, függetlenül attól, hogy írogatósak-e. Ezt nem magamra értem, ez engem hidegen hagy, de pl. megkérdeztem néhány ilyen felhasználómat, amikor találkoztunk, és más szavakkal ugyan, de lényegében ezt mondták. Engem nem zavar, hogy ott vannak, ha nekik ez jó. Elférnek. Persze ez én vagyok, egy elég speciális, kis forgalmú fórummal, más helyeken biztosan másképpen megy.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 12:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van valakinek ötlete a kérdésemre?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 13:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
templates/sablonod/profile_add_body.tpl és profile_view_body.tpl-ben találod.

BTW, biztos találó egy párkeresőt pont egy szűzről elnevezni? :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 17:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

templates/sablonod/profile_add_body.tpl és profile_view_body.tpl-ben találod.

BTW, biztos találó egy párkeresőt pont egy szűzről elnevezni? :)
Vesta a római mitológiában a családi tűzhely, az otthon és a család Istennője volt. A vesta szűzekkel kevered! Nem ugyanaz! Informatikusoknak nem oktatnak római jogot és latint, így elnézem ezt Neked ;-)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 18:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Vesta a római mitológiában a családi tűzhely, az otthon és a család Istennője volt. A vesta szűzekkel kevered! Nem ugyanaz! Informatikusoknak nem oktatnak római jogot és latint, így elnézem ezt Neked
Tévedsz kedves, nem keverek, az pedig, hogy valamit nem oktatnak, még semmit nem jelent, vide Wikipedia ;) :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 22:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Vesta írta:

Igen! Tényleg nagyon jó lett, de pár dolog elcsesződött és nemtom hol kellene javítanom.

1) A Taglista/profil megtekintésénél a két felesleges ":"-t kivenném, de hooool? :-)

"MSN Messenger:
:
Korod:
:"

2) A profilnál a Tartalomjegyzék alatt van egy felesleges " /tr>"... fogalmam sincs melyik fájlban van elírva...
A Vesta vitába én nem szívesen szállnék be, viszont az biztos, hogy Birkuc munkája hibátlan. Tehát ha nálad nem megy, akkor te szúrhattál el valamit. Nem tudtam megnézni, hogy mit, mert nem működik a fórumod.
Az a "/tr>" nem valószínű, hogy felesleges, valószínüleg nem pontosan oda illesztettél be valamit, ahová az való. Szerintem csináld meg újra. Nem egy nagy meló.
Felesleges ":" pedig egyáltalán nincs. (Egy darab van, ahogy az magyarul kell.) Ha neked mégis, akkor ne tétovázz, rakd fel újra az egészet. Egyszerűbb és gyorsabb, mint a kódokban matatni. (Kivéve, ha értesz hozzá, akkor pedig bocs.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.01. 23:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoles írta:

Vesta írta:

Igen! Tényleg nagyon jó lett, de pár dolog elcsesződött és nemtom hol kellene javítanom.

1) A Taglista/profil megtekintésénél a két felesleges ":"-t kivenném, de hooool? :-)

"MSN Messenger:
:
Korod:
:"

2) A profilnál a Tartalomjegyzék alatt van egy felesleges " /tr>"... fogalmam sincs melyik fájlban van elírva...
A Vesta vitába én nem szívesen szállnék be, viszont az biztos, hogy Birkuc munkája hibátlan. Tehát ha nálad nem megy, akkor te szúrhattál el valamit. Nem tudtam megnézni, hogy mit, mert nem működik a fórumod.
Az a "/tr>" nem valószínű, hogy felesleges, valószínüleg nem pontosan oda illesztettél be valamit, ahová az való. Szerintem csináld meg újra. Nem egy nagy meló.
Felesleges ":" pedig egyáltalán nincs. (Egy darab van, ahogy az magyarul kell.) Ha neked mégis, akkor ne tétovázz, rakd fel újra az egészet. Egyszerűbb és gyorsabb, mint a kódokban matatni. (Kivéve, ha értesz hozzá, akkor pedig bocs.)
igen azt hiszem újra kell indulnom az egésszel... :-)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.02. 20:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem tudom, hogy mivel szerkesztetted a cuccot, de elképzelhetőnek tartom, hogy kimaradtak, vagy rossz helyre kerültek a dolgok, azért vannak ezek a hibák. Az ilyesmi pedig könnyen előfordulhat a sima Jegyzettömbnél, mert elég érdekesen jelzi például az újsor karaktereket, ami sokkal fontosabb, mint a beszélt nyelvben.

Nem tudom, hogy ki ajánlotta e fórumon a Notepad++ programot, de én is csak csatlakozni tudok hozzá: nagyon kellemes segítség, és könnyedén ki lehet küszöbölni vele az ilyen hibákat - amikbe eddig én is rendre belefutottam :)

A Google szerint itt találod a programot.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés