Megjelent a phpBB 3.0 RC3

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.08. 20:18    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.0 RC3
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3.0 harmadik release candidate verziója. Ez a kiadás is csak a folyamatosságot hivatott fenntartani, javítottak benne jópár hibát, ezért szokás szerint mindenkinek tanácsoljuk, hogy frissítsen. A magyar fordítást frissítettük ehhez a verzióhoz, sőt emellett az admin panelben is megjelent a magyar nyelv: a menü már teljesen le van fordítva. Ezzel kapcsolatban várjuk észrevételeteiteket!

A letöltés oldalunkról az eddigiekhez hasonlóan most is elérhetők a frissítő csomagok, azonban ez alkalommal nem tartalmazzák a magyar nyelvi csomagban történt változásokat, így a csomagot külön le kell tölteni, és fel kell tenni, hogy ne lépjenek fel PHP hibák.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!



A hozzászólás legutóbb fberci által 2007.07.08. 20:27-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.08. 20:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát ha ilyen hamar fognak megjelenni az RC verziók, akkor én egy RC6-ot is eltudok képzelni. Vagy az RC3 -as egy fontos dolog jelent meg ilyen hamar ?

Ui.: Első voltam, aki letöltötte a frissítő csomagot :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 17:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha így írjátok a phpBB3 RC-ket akkor miért nem használjátok ti is azokat?Mert ez szerintem még a phpBB2 vmelyik Verziója.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 17:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Had emlékeztesselek rá, hogy az angol "kolleginák" :lol: írják a phpBB3 -at. fberci, stb. csak a magyarosítást csinálja meg.

Egyébként szerintem egyértelmű, hogy ez az oldal miért nem a 3-ason fut: mert ahhoz kell egy kis idő, hogy a 3-as verzióból is a jelenlegi ( funkcióval többet tudó ) oldal legyen belőle. Ugyanis hadd ne említsem meg, hogy pl. a biztonságra is oda kell figyelni, amikor valaki teljesen átírja a phpBB alap fájlait ( na jó, ha nemis teljesen... ).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 17:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, ez a phpBB2 legújabb verziója.

Ahogy Thomas RC is írta, egyszerűen azért nem váltottunk még, mert nem volt időnk megcsinálni az új oldalt. Ha csak egy fórumból állna az egész oldal, akkor már frissítettünk volna. Én például jelenleg a phpBB3 magyar fordításán dolgozom, ha tudok. Ez nem jelenti azt, hogy nem szándékozunk váltani (elég jól ismerem az új phpBB-t kívülről és belülről is, még jó hogy váltani szeretnék :)), nekem például már vannak gondolataim/terveim.

Thomas RC, kizárólag kollégák írják a phpBB-t. :wink:

Mellesleg elvileg úgy lett megtervezve ez az oldal, hogy a phpBB 2-t és 3-at egyidejűleg ki tudja szolgálni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 17:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC, kizárólag kollégák írják a phpBB-t. :wink:
Azért írtam "kolleginák" -nak ( idézőjelek közé ), mert nem szó szerint így írják :lol: ( egyébként ezt a szót az Irigy Hónalj Mirigy -ből vettem :) ).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 17:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Had emlékeztesselek rá, hogy az angol "kolleginák" :lol: írják a phpBB3 -at. fberci, stb. csak a magyarosítást csinálja meg.
Ezzel én is tisztában vagyok!Én úgy értettem,ezt a "csinálja" dolgot,hogy beszerzik,lefordítják,letölthetővé teszik,stb.
Azt pontosan nem tudtam,hogy az angolok csinálják,de azt biztosan tudtam,hogy nem a magyarok!!!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 18:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Öhhm akkor most tisztázok minden részletet. :D

Azért nem kolleginák írják a phpBB-t, mert a kolleginákat csak nőkre alkalmazzuk. A férfiak kolegák.

A phpBB-t tovább nem angolok írják, sőt még nagyrészt nem is angol anyanyelvűek, leginkább németek (pontosan a fél csapat német). Egyetlen egy angol van, de ő se túl aktív. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 19:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Érdekes miket meg nem lehet tudni.

Szerk.: Ha a csapat németekből áll, és csak 1angol van, akkor miért angol nyelvre csinálják ? Ennyi erővel csinálhatnák magyar nyelvre is :P .



A hozzászólás legutóbb Thomas RC által 2007.07.15. 20:53-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 20:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Annak ellenére hogy igen kevés az angol ahhoz képest a phpBB alapból angol :lol: :lol: :lol: :lol:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.15. 22:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tekintve, hogy a modern világ (és főképp az informatika) lingua francája az angol, elég kézenfekvő választás, nem gondoljátok...?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.16. 00:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Meg azért azt sem szabad elhanyagolni, hogy én csak a fejlesztői csapatról beszéltem, a phpBB Csoport többi tagjáról nem, ez csak egy véletlen egybeesés. Meg esetleg a közösségről sem érdemes elfeledkezni, amit a phpBB egyik legnagyobb erősségének szoktak felhozni. Mellesleg pedig teljesen véletlen, hogy ennyi a német a fejlesztői csapatban (ez most nemrégiben lett így), az alapító angol anyanyelvű volt. Erről ennyit: nem beszélve a célközönség nyelvéről és a számítástechnika alap nyelvéről. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.16. 21:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Tekintve, hogy a modern világ (és főképp az informatika) lingua francája az angol, elég kézenfekvő választás, nem gondoljátok...?
Na ez szép... :) :) :) A "lingua franca" a keresztes háborúk idején használt földközitenger-melléki keverék nyelv volt, amit nagyjából mindenhol értettek, és elég jelentős részben a francián alapult. A név is azt jelenti eredetileg, hogy "francia nyelv". Tehát ezek szerint a zömében német kollégák (akik nem kolleginák) angolul készítik a phpBB-t (holott csak egy angol van köztük), mert az angol napjaink "francia nyelve". Szuper :D :D :D Isis koromban megénekeltük* az Internacionáléban, hogy "és nemzetközivéhéhéhéé lesz, holnap raa viláááág!"** - de szerintem akkor nem így gondoltuk :D

*Muszáj vót, no. Ezé' osztán megéneke'tük. Nehogymá meghúzzanak oroszbó'...
**Amint látható, az Internacionálé fordítása durva prozódiai hibáktól hemzseg. Ejnye! Bár lehet, hogy ez is a rendszerváltást előkészítő aknamunka része volt.

_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.16. 22:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
:sóhaj:
Aki nem hiszi, járjon utána: http://en.wikipedia.org/wiki/Lingua_franca

Mottó: "Föl-föl, ti rabjai e földnek, ne legyetek hozzá ragadtak..."

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
BadBoys007
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.03.21. Szerda 21:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Elküldve: 2007.07.17. 16:21    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 RC3
Hozzászólás az előzmény idézésével
Am a full phpbb3 mikor jelenik meg körülbelül?
Előre is köszi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés