Olvasatlan hozzászólások kilépés után is

Szerző
Üzenet
penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.05. 19:01    Hozzászólás témája: Olvasatlan hozzászólások kilépés után is
Hozzászólás az előzmény idézésével
Feltelepítettem a phpbb3 rc4 verziót. Egyenlőre csak megismerés jelleggel.
És azt szeretném kérdezni, hogy:

Az olvasatlan hozzászólások ki és újra belépés után is megmaradnak-e elolvasatlanul, valamint akkor is ha bontodik a netkapcsolatom és újrakapcsolodok?

Jelenleg a phpbb 2.0.22 használom és ott sokszor bosszúságot okoz az internetkapcsolatom magától való bontása, megszakadása.
Mert ilyenkor hiába bevagyok lépve az olvasatlan hozzászólások a net ujracsatlakozásást követően olvasottnak jeleölödnek be (ilyenkor álltalába másik IP-címet kapok), és szintén ez van a ki és belépés után is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.05. 19:15    Hozzászólás témája:
Nálam megmaradnak! Valószínű,hogy nálad is!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.05. 23:11    Hozzászólás témája:
Köszi az információt, akkor valószínüleg nállam is müködni fog.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.06. 14:14    Hozzászólás témája:

penzkeresoforum írta:

Köszi az információt, akkor valószínüleg nállam is müködni fog.
NÁLAM egy L, MŰKÖDNI hosszú Ű

penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.06. 22:23    Hozzászólás témája:
Kedves _zso2 !

Idéznék neked egy fórum etikettből egy kis részletet, ha már témába illő értelmes hozzászolást nem írtál.

Idézet:

- Ha nem egy hozzászólást csak azért írunk meg, hogy kritizáljuk a másik mondandójában talált helyesírási hibá(ka)t, ne küldjük el. Vagy minket küldenek el, de melegebb éghajlatokra. A fórumozók nem szeretik az önjelölt nyelvtanszakértőket. Meg azokat is persze, akik képtelen leírni normálisan egy mondatot, de ez most egy más téma.
http://www.tutorial.hu/node/335

kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 08:45    Hozzászólás témája:
Csatlakozok penzkeresoforumhoz!

Az igaz, hogy a helyesírás fontos, de az emberek nagy része nem ér rá, hogy a 25 méteres fórumszövegében javítgassa a hibákat. Gondolom te nem így vagy ezzel. Zsupsz idejön valaki, begépeli az üzenetet, és megy tovább. Sza... Tojik rája, hogy milyen a helyesírása a szövegnek. Az hogy a 250 karakterből álló szövegben van egy-két hiba, az megbocsájtható, én nem kell az általános iskola szintjén a "kisfiam! most felhívom a szüleidet, mert ilyen rossz a helyesírásod" című műsort előadnod mindenkinek, aki egy betűt is elront, ráadásul olyan stílusban, hogy a szöveget író azt gondolja, hogy halálos bűnt követett el. Gondolom, hogy most engem is ki fogsz oktatni helyesírásilag, de én igyekszem mindíg a legnagyobb odafigyeléssel írni. Ha ez véletlenül nem sikerült, akkor kérlek bocsájtsd meg nekem!

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 13:14    Hozzászólás témája:
1. Ez a téma nem erről szól (off-topic).
2. Idézni szeretnék a fórum szabályzatból:

Idézet:

A hozzászólásod érthető, könnyen olvasható, informatív legyen. Ez azt jelenti, hogy magyarul, a helyesírásra ügyelve, központozva, választékos formában tedd fel a kérdésed, a formázási lehetőségeket az érthetőség megkönnyítésére és ne nehezítésére használd. Ne KIABÁLJ, és ne használj sokszoros írásjeleket!!! Bánj visszafogottan az emotikonokkal!
Tehát ebbe beletartozik a helyesírás szabályainak figyelembevétele, és az elgépelések mellőzése is, azzal együtt, hogy a hozzászólás legyen megfogalmazott (átgondolt, nem összedobott). Ezek az irányelvek.

Mondjuk itt nem tudom melyikről volt szó, a helyesírás mellőzéséről, vagy az elgépelésekből következtetve nemtörődömségről, de egyik sem jó. Bár ha utóbbiról, helyesírás szempontjából akkor is ott van az egyenlőre (általános tévedés, vagy nem tudom mi, de egyenlőre != egyelőre).

Kislab, ezek az irányelvek, tehát nem értek veled egyet, és a fórum szabályzat sem. Ráadásul alap elvárás lenne, hogy valaki a helyesírási szabályokat figyelembe véve írjon, bármit is ír - ehhez nem kell plusz időráfordítás.

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 19:30    Hozzászólás témája:
[OFF]
Amennyiben elgépelésről lenne szó, nem írtam volna egy sort, egy betűt sem. Én is szoktam elgépelni, amennyiben lehetőségem van rá, és észreveszem, javítom. DE!

Egyrészt, az a hozzászólás SEM tartalmazott semmi olyan információt, ami előbbrevitte volna a dolgot (fórumszabályzat is vonatkozik erre, keressétek ki a "felesleges köszönősorokat írni" részt).

Másrészt szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy NEM elgépelés volt. Igen, gerillamód, mocsokmód odadörgöltem a képébe. És igen, elvárom, hogyhamár segítek/segítünk, akkor megadjuk a tiszteletet, és ne csak "Zsupsz idejön valaki, begépeli az üzenetet, és megy tovább. Sza... Tojik rája, hogy milyen a helyesírása a szövegnek."-szerű alakokkal legyen tele ez a fórum.

Eddig én aszerint az elv szerint szóltam hozzá/javítottam a dolgokon, ami a phpBB jelmondata is: közösségeket teremtünk. Az a közösség, amit itt formálódni látok, nem fogadja be a "tojok rá, milyen az írásom" embereket.
Hanem - amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten. Ha valaki foghegyről beszél, én is a képébe törlöm a hibáját. Szabad velem szemben is ezt tenni, meg is tettétek többen is, el is viselem a kritikát.

De ez még akkor sem von le semmit annak az értékéből, hogy penzkeresoforum hibázott, többszörösen.

Legközelebb másképp fogok fogalmazni (talán privátban, vagy ki tudja?) - de egy ilyen "hibáztam, és másképp fogok ezentúl hozzáállni" dolgot elvártam volna a hibázótól... nem pedig egy talán méginkább kioktató választ, mint amit kaptam.

Ha nem így lett volna, nem született volna meg ez az írás sem.
[/OFF]

penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.10. 10:23    Hozzászólás témája:
Sajnálom ez megint OFF vagy törölje egy moderátor eseleg helyezze át a beszélgetések témába.

Elnézést kérek hogy megköszöntem a segítséget, ösztönösen jött.
Minden fórum szabályzatot etikettet nem tudok már hogy melyik fórumhoz tartozik, nyilván az ember a saját fórum szabályait jobban tudja és elképzelhető, hogy más fórumban is a szerint cselekszik megszokásból.
Abba a bizonyos hozzászólásomban nem elgépelésről volt szó mert azokat javítani szoktam, hanem egyszerüen nem lehet mindenki 5-ös helyesírásból. Van aki ékezetek nélkül ír a forumomban és kitudom olvasni mit szeretne. Én meg általába majdnem mindent rövid ékezetel írok. De szerintem kilehet olvasni hogy az ö, ü vagy ő, ű.
Azt meg kifelyezetten utálom ha valaki kritizálja a helyesírásomat mert emberek vagyunk és nem lehet mindenki egyformán 5-ős helyesírásból.
Ugyanugy nem gúnyolunk csúfolunk ki egy félábú nyomorék embert.
Egyáltalán nem értek egyet nem vagyok az a

Idézet:

"Zsupsz idejön valaki, begépeli az üzenetet, és megy tovább. Sza... Tojik rája, hogy milyen a helyesírása a szövegnek."-szerű alakokkal legyen tele ez a fórum.
Nem az a zsupsz idejön valaiki vagyok mert már régen regisztráltam a fórumba és eddig nem kellett irnom sokat mert a phpbb2 - höz megtaláltam minden választ a kérdéseimre. A helyesírásomat meg megindokoltam, sajnálom ha ez okozott gondot és nem lehet érteni a mondanivalomat abban az egy sorban 2 helyesírási hibával.

Robi

(ui.: gondolom most vagy 20-30 szavat lefogsz írni amiben helyesírási hiba van, de hát legyen.
Szerintem sokal egyszerübb lett volna ha egy moderátor törli azt a hozzászolást amiben megköszöntem a segítséget mivel azt nem ide kellett volna írnom és elvan intézve, minthogy elkezdjük offolni a témát a helyesírás kritizálásával.)

Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.10. 13:09    Hozzászólás témája:
A megköszönés a legkevesebb, igaz a szabályzatban benne van, a célja az lenne, hogy a lehető legkevesebb felesleges hozzászólás érkezzen a fórumba, az informatív, jól kereshető maradjon. Tudtommal eddig soha, senki nem rótta fel egy kérdezőnek, ha az megköszönte a segítséget.
A gond valóban a helyesírással, illetve a lustasággal van.

Idézet:

egyszerüen nem lehet mindenki 5-ös helyesírásból.
Igazán? Mégis miért nem? Ha pedig ez a helyzet, utolsó mentsvárként ott a Word, az legalább a nagyját kigyomlálja a baromságoknak, lehet a hozzászólás küldése előtt abban homokozni. Egyébként pedig általános iskolát mindenki végzett, a legtöbben még középiskolát is, sokan felsőoktatási intézménybe jártak. Mindenkinek rendelkezésére állnak a források (tankönyvek, helyesírási szabályzat, tanácsadó szótár stb.), semmi nem akadályoz meg abban, hogy ha eleddig nem sikerült, akkor most megtanulj helyesen írni. Szabad tv nézés helyett ún. könyveket olvasni, sokat segít.

Ahogy azt _zso2 is mondta, a cél egy közösség kialakítása, de nem mindenáron -- ha valaki nem képes alkalmazkodni az írott (!) szabályokhoz, akkor ez a hely nem neki való. Sajnálni fogjuk, de azért nem nagyon.

Semmilyen sértő elem nem volt _zso2 hozzászólásában, egyszerűen felhívta a figyelmed a hibáidra -- az emberek értelmesebb fajtája az ilyesmiből tanulni szokott és kijavítja őket. Elszégyelli magát és nem áll neki magyarázni a bizonyítványt.

A téma megmarad, remélhetőleg sokan olvassák majd, okulásukra. penzkeresoforum, termeszetesen ezek után is szívesen látunk a fórumon, egy mea culpa és a szabályzat átolvasása után.

És függelékként némi elemzés:

Idézet:

Sajnálom ez megint OFF vagy törölje egy moderátor eseleg helyezze át a beszélgetések témába.
Sajnálom után vessző, OFF után vessző, moderátor után vessző; vagy...esetleg szerkezet nem létezik, vagy...vagy illetve ...esetleg... létezik.

Idézet:

Elnézést kérek hogy megköszöntem a segítséget, ösztönösen jött.
Hogy előtt vessző.

Idézet:

Minden fórum szabályzatot etikettet nem tudok már hogy melyik fórumhoz tartozik, nyilván az ember a saját fórum szabályait jobban tudja és elképzelhető, hogy más fórumban is a szerint cselekszik megszokásból.
Szabályzatot után vessző, hogy előtt vessző, és előtt vessző. Alapból elég döcögős az az első mondat.

Idézet:

Abba a bizonyos hozzászólásomban nem elgépelésről volt szó mert azokat javítani szoktam, hanem egyszerüen nem lehet mindenki 5-ös helyesírásból. Van aki ékezetek nélkül ír a forumomban és kitudom olvasni mit szeretne. Én meg általába majdnem mindent rövid ékezetel írok. De szerintem kilehet olvasni hogy az ö, ü vagy ő, ű.
Abban, mert előtt vessző; aki előtt vessző, fórum hosszú ó, utána vessző; általában, ékezettel két t.

Idézet:

Azt meg kifelyezetten utálom ha valaki kritizálja a helyesírásomat mert emberek vagyunk és nem lehet mindenki egyformán 5-ős helyesírásból.
Kifejezetten pontos j, ha előtt vessző, mert előtt vessző, ötös rövid ö.

Idézet:

Ugyanugy nem gúnyolunk csúfolunk ki egy félábú nyomorék embert.
Úgy hosszú ú, gúnyolunk után vessző, féllábú két l, utána vessző.

Idézet:

Egyáltalán nem értek egyet nem vagyok az a
Egyet után vessző.

Idézet:

Nem az a zsupsz idejön valaiki vagyok mert már régen regisztráltam a fórumba és eddig nem kellett irnom sokat mert a phpbb2 - höz megtaláltam minden választ a kérdéseimre. A helyesírásomat meg megindokoltam, sajnálom ha ez okozott gondot és nem lehet érteni a mondanivalomat abban az egy sorban 2 helyesírási hibával.
Ha igényesen akarjuk, akkor a "zsupsz idejön" idézőjelben, valakiben mínusz egy i, mert előtt vessző, fórumba után vessző, írnom hosszú í, phpBB2-nek szoktuk írni, a kötőjel előtt és után nincs szóköz, ez így gondolatjel. Ha előtt vessző, és előtt vessző, mondanivaló hosszú ó.

Idézet:

(ui.: gondolom most vagy 20-30 szavat lefogsz írni amiben helyesírási hiba van, de hát legyen.

Szerintem sokal egyszerübb lett volna ha egy moderátor törli azt a hozzászolást amiben megköszöntem a segítséget mivel azt nem ide kellett volna írnom és elvan intézve, minthogy elkezdjük offolni a témát a helyesírás kritizálásával.)
UI nagybetű, mondat nagy kezdőbetű, szavat helyett szót, le_fogsz_írni, utána vessző. Egyszerűbb hosszú ű, ha előtt vessző, amiben előtt vessző, mivel előtt vessző, és előtt vessző, el_van_intézve.

Csak a miheztartás végett. És a fentieket nem csak penzkeresoforumnak ajánlom megszívlelésre.

A hozzászólás legutóbb Ceriak által 2007.08.11. 10:33-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.10. 23:18    Hozzászólás témája:
Ha már ilyen sok Montágh Imre van itt, akkor olyan szó sincs, hogy "elött", mert az helyesen "előtt"... és ez nem elírás, mert egymás után sokszor elvétetted...

Szóval mindenki a saját környékén kapirgáljon először...

Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.11. 10:27    Hozzászólás témája:

Idézet:

Ha már ilyen sok Montágh Imre van itt, akkor olyan szó sincs, hogy "elött", mert az helyesen "előtt"... és ez nem elírás, mert egymás után sokszor elvétetted...

Szóval mindenki a saját környékén kapirgáljon először...
Típushibám. Az már nem tűnt fel, hogy az elején szerepel helyesen is -- igen, visszaolvastam küldéskor, és javítottam; én meg szoktam ezt tenni. Máshol elkerülte a figyelmem. De azért remélem ez súlyos elégtételt jelent most számodra ;)

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.12. 15:58    Hozzászólás témája:
Hajrá magyar nyelv, hajrá Ceriak! De ez inkább egy külön témában kellene legyen, mert így már teljesen a fórum alapelvei ellen úszunk...
(Talán a nyomdász múltam az oka, de engem már az is zavar, ha valaki az írásjelek után [ahol kell] nem tesz szóközt. Még az is előfordult, hogy figyelmeztettem érte valakit - igaz, privátban.)

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

kislab
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.12. 17:42    Hozzászólás témája:
Ezt talán folytassuk itt!

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés