Egyéni profilmező hibát ad vissza.

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.06. 19:23    Hozzászólás témája: Egyéni profilmező hibát ad vissza.
Hozzászólás az előzmény idézésével
Létrehoztam egy egyéni profilmező -t, aminek a "Telefonszám" nevet adtam. Beállítottam hogy csak számot lehessen beírni. Majd beállítottam, hogy minimum 10, és maximum 11 legyen a beírt számok hosszúsága.
Na most hozzá is adja, minden ok. DE ! Amikor beírom, hogy "0693123456" akkor kiírja, hogy

Idézet:

A „Telefonszám” mező értéke túl nagy, legfeljebb 11 engedélyezett.
Igen ám, de a "0693123456" az 10 betű !

Ha lejjeb viszem a max. / min. betűt 5 / 20 -ra akkor is ez a helyzet. Ha meg nullát állítok be mindehova ( azt hittem így nem korlátozom majd, de tévedtem ) akkor is kiírja.

És azért 10/11 a min./max. betű, mert a vezetékes telefonoknak általában 10 betűből áll a hívószámuk ( 0693123456 ), míg a mobilok esetében 11 betűből áll a hívószám ( 06701234567 ).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.06. 19:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Biztos, hogy hosszkorlátozásról volt szó az adminisztrátori vezérlőpulton és nem értékkorlátozásról?

Mert a hibaüzenet arról beszél, hogy az érték túl nagy. Én fordítottam, úgyhogy lehet hinni neki. :mrgreen: (Az első reakcióm az volt, hogy leellenőriztem, hogy ez esetleg egy hiba-e a fordításban, de nem úgy néz ki, márcsak azért is, mivel azokra más szöveg vonatkozik.)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.06. 19:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor leírom hogyan vannak beállítva az értékek:

Idézet:

Length of input box: 11
Lowest allowed number: 10
Highest allowed number: 11
Default value: 0
Én a Lowestet a legalacsonyabb ( talán legkisebb ? ) -nak fordítom, és a Highest -et meg a Legmagasabb ( talán Legnyagyobb, leghoszabb ? ) -nak fordítom, így kapásból.

Szerk.: Na de mára mentem, mindenkinek jó éjt ! :) .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.06. 19:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Length of input box: Beviteli mező hossza
Lowest allowed number: A legkissebb megengedett számérték
Highest allowed number: A legnagyobb megengedett számérték
Default value: Alapérték

Neked tehát csak a "Length of input box"-ot kell kitölteni, méghozzá 11-re. Igaz, így lesz, aki 6 számmal is megadhatja a telefonszámát ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 20:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A Length of input box, mint láthatod, 11-en van.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 20:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Naja, de akármilyen telefonszámot adsz meg, az nem fog 10 és 11 közé esni... és a másik két feltételnek csak azok a számok felelnének meg.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 20:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lehet félreértelek, de akkor így állítsam be:

Idézet:

Length of input box: 11
Lowest allowed number: 9
Highest allowed number: 12
Default value: 0
?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 20:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Így a telefonszámoknak 9 és 12 KÖZÉ kell esniük.
A két mező azt hivatott beszabályozni, hogy az oda beírható szám X (Lowest allowed number) és Y (Highest allowed number) KÖZÉ kell, hogy essen.

Tehát, ha azt akarod, hogy pl. adják meg a korukat a tagok, és csak 18 és 61 év közöttiek lehetnek, akkor X-nek 18-at adj meg, Y-nak pedig 61-et.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 20:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát akkor én értettem félre a mondatot.

Ugyanis én a "legkisebb megengedett számérté" -ket úgy értelmeztem, hogy ha 10 van beállítva, akkor a 10-et még elfogadja, de a 9-et már nem.

Ui.: Majd holnap megnézem, mert nagy a felfordulás a lakásban.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.07. 20:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még mindig nem érted.
Nem a szám HOSSZÁT korlátozza, hanem az ÉRTÉKÉT. Az, hogy "Lowest allowed number" azt jelenti, hogy az annál KISSEBB (nem pedig rövidebb) számokat nem fogadja el. És a "Highest"-nél viszont.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
csezarro
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.07.26. Csütörtök 15:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.08. 10:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sokkal egyszerübb a dolog, ha a mezöt nem "Numbers", hanem "Single text field"-ként hozod létre. Ott is kiválaszthatod, hogy csak számokat írhassanak be a mezöbe, és a peremfeltételek is egyszerübbek. Ott tényleg azt kell megadnod, hogy maximum hány karaktert lehet beírni, és hogy hány karakter hosszú legyen a beíró mezö. Nekem ez a javaslatom. És ez szerintem észszerübb is.
Elnézézést kérek ha néha szakszerüen fogalmaztam, de annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.08. 11:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nos beállítottam, hogy 9 és 12 között legyen a szám értéke. De most meg azt írja ki, hogy

Idézet:

A „Telefonszám” mező értéke túl nagy, legfeljebb 12 engedélyezett.
?!?!

Szerk.: csezarro módszerét is kipróbálom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
csezarro
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.07.26. Csütörtök 15:13
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.08. 11:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Nos beállítottam, hogy 9 és 12 között legyen a szám értéke. De most meg azt írja ki, hogy

Idézet:

A „Telefonszám” mező értéke túl nagy, legfeljebb 12 engedélyezett.
Ahhoz hogy ne adjon ki hibát, ahhoz a maximális értéket egy 11 jegyü számmal kell megadnod. Tehát ha egy 11 jegyü telefonszámot akarsz beírni, akkor hogy biztosan ne adjon ki hibát, ahhoz 11 db 9-est kell beirnod. Mivel ezt számként értelmezi. Tehát ha 0-val kezded a beírást, azt magától törli is. Ez a Numbers mezö nem információ megadására szolgál, mégha épp az az info jelenleg csak számokból áll, mivel ebben a mezöben a számoknak matematikai értékük van. Legegyszerübben így írhatnám le saját szavaimmal.

U.i.: nem vagyok programozó, csak keveset okítottak belöle egyetemen, ezért nem tudom magam jól kifejezni ebben a világban, ami sokszor nekem is bonyolult. Föleg a magyar fordítások viszik be az erdöbe az embert. De ezzel nem a fordítót akarom kritizálni, egyszerüen ez a magyar nyelv alkalmatlansága.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.08. 11:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Thomas RC: 06205392671 szerinted nagyobb, mint 12? Minden bizonnyal. Nem hosszabb, mint 12 karakter, hanem NAGYOBB A SZÁM ÖSSZEGE.

Hattrillió-kettőszázötmilliárd-háromszázkilencvenkettőezer-hatszázhetvenegy az nagyobb, mint tizenkettő.
Igaz, hogy "csak" 11 számjegyből áll, ami kevesebb, mint 12, de maga a szám sokkal de sokkal nagyobb, mint 12.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.08. 12:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ahhha, most már értem. De akkor mire is jó a Numbers ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés