Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

meghivásos

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.31. 17:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

bmffm írta:

hello!

ismét probklémám adódott :oops: végigolvastam a topikot, letöltöttem az invitation only modot, de őszintén megvallom, lövésem sincsen hogy ezt hogyan kell telepíteni...ebben kérnék egy kis segítséget ha lehetséges...

köszi előre is ;)
Kukkantsd meg a :arrow: MOD telepítési kézikönyvet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bmffm
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.25. Szerda 1:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.31. 19:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
köszi szépen azt hiszem sikerült a dolog :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bmffm
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.25. Szerda 1:00
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2006.10.31. 19:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sikerült és a meghívót is elküldi, de az admin panellen a beállításoknál az invite only-t hiába teszem bekapcsolásra, (alapból ki van kapcsolva), ha elküldtem a módosításokat, kiírja hogy sikeresen mentette őket, azonban mintha mi sem történt volna, ugyanúgy kikapcsolás-on van. Hatszor eljátszottam, ugyanaz. Ez ellen mit leeht tenni? :roll: :oops:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Mattafix
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.10.05. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.06. 04:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
sql-t futtattad? én pl azt felejtettem el. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
CsabiDuke
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.11. Péntek 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 10:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak subsilver template-re van? Nincs meg valakinek morpheus-ra vagy egyező kódra?
Esetleg tudna valaki segíteni átírni a kódot? :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 10:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Meg sem próbálod megcsinálni a leírások alapján???

Nem értem, miért gondolod, hogy ez más, mint pl. ha nitrót akarnál szerelni az autódba. Annak is csak akkor kezdesz neki, ha értesz hozzá, ha meg nem, akkor nem mész a szerelőhöz kunyizni, hogy csinálja már meg... Én szívesen megcsinálom - fizess érte ugyanúgy, ahogy az autószerelőnek is fizetsz :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Mattafix
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.10.05. Csütörtök 1:00
Hozzászólások: 21
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 14:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Meg sem próbálod megcsinálni a leírások alapján???

Nem értem, miért gondolod, hogy ez más, mint pl. ha nitrót akarnál szerelni az autódba. Annak is csak akkor kezdesz neki, ha értesz hozzá, ha meg nem, akkor nem mész a szerelőhöz kunyizni, hogy csinálja már meg... Én szívesen megcsinálom - fizess érte ugyanúgy, ahogy az autószerelőnek is fizetsz :)
Ebben teljesen egyet értünk én is megkérdeztem egy másik topikban ezt a meghívásos rendszert és elmondták hogy át kell szerkeszteni a másik sablonra. Nekifogtam olvastam egy kicsit és láss csodát egy nap alatt sikerült a dolog. Mostmár lehet meghívóval is bekerülni az oldalamra. Ennyi.
A siker receptje nagyjából ez: olvasás, utánajárás, probálkozás=siker

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 15:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

...fizess érte ugyanúgy, ahogy az autószerelőnek is fizetsz :)
Jól néznénk ki, ha még fizetnének neked :). Egyébként én ha ráérek és nem nagyon bonyolult meg nem tart 20 percekig a módosítgatás akkor bárkinek megcsinálom ingyen.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 15:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

_zso2 írta:

...fizess érte ugyanúgy, ahogy az autószerelőnek is fizetsz :)
Jól néznénk ki, ha még fizetnének neked :).
Miért is?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 15:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

_zso2 írta:

...fizess érte ugyanúgy, ahogy az autószerelőnek is fizetsz :)
Jól néznénk ki, ha még fizetnének neked :).
Miért is?
Szerintem hülyeség.

Egy - Gondolom nem egymás közelében laknak, ezért a pénzt személyesen nem lehetne átvenni (kivétel ha egyforma településen laknak)

Kettő - Postán nem szokták elküldeni a pénzt (másszóval becsapja, úgy hogy azt mondja elküldte a pénzt, de igazából nincs is elküldve)

Három - Szerintem nagy marhaság az egész. Én már 2 embernek segítettem feltelepíteni a fórumot (akiket nem is ismerek) és nem kértem érte pénzt. Meg hát persze az adatbázis jelszavakat, meg az ilyesmi dolgokat nem adom ki harmadik félnek.

Négy - Döntse el mindenki maga (tudtommal nincs leírva sehol hogy ha valakinek segítesz azt ingyen csináld :) )

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 16:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Szerintem hülyeség.

Egy - Gondolom nem egymás közelében laknak, ezért a pénzt személyesen nem lehetne átvenni (kivétel ha egyforma településen laknak)

Kettő - Postán nem szokták elküldeni a pénzt (másszóval becsapja, úgy hogy azt mondja elküldte a pénzt, de igazából nincs is elküldve)

Három - Szerintem nagy marhaság az egész. Én már 2 embernek segítettem feltelepíteni a fórumot (akiket nem is ismerek) és nem kértem érte pénzt. Meg hát persze az adatbázis jelszavakat, meg az ilyesmi dolgokat nem adom ki harmadik félnek.

Négy - Döntse el mindenki maga (tudtommal nincs leírva sehol hogy ha valakinek segítesz azt ingyen csináld :) )
Az első kettő technikai dolog (ráadásul egyik se megalapozott, a másodikat egyáltalán nem is értem), az előző hozzászólásod az én értelmezésemben nem erről szólt. :wink:

Ez nagyon hasonló az életben előforduló többi dologhoz. Az autószerelő is megjavítja a barátjának az autóját ingyen, ugyanakkor ettől függetlenől ugyanezért mástól borsos árat kér...

Gondolj bele abba, hogy akik a webszerkesztésben segítenek (úgy általában), azoknak nagy része foglalkozásként is ezt csinálja, ott pedig pénzt kér érte (ugyanezért). A különbség annyi, hogy ha pénzért csinálja, akkor van egyfajta felelőssége is, a megrendelő támaszthat elvárásokat (ez nagyon hasonló az ingyenes vs fizetős tárhelyszolgáltatókhoz).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 16:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Vannak erre bevált formulák...

Thomas RC, van, aki ilyenből ÉL MEG. Ezzel keresi a kenyerét: olyanoknak, akiknek fontos, SZOLGÁLTAT. Nem tudom, ebben mi a furcsa?

Nyilván a barátaimnak én sem csinálok költséget, nem kérek tőle pénzt.

De ha valaki annyira nyilvánvalóan süketen áll hozzá, mint itt néhányan (szigorúan ne vegye magára, akinek nem inge!!!!), azok igenis fizessenek érte. Nyilván nem a fórumot adom el nekik - hiszen azt akárki letöltheti ingyen, hanem egy szolgáltatást, ami nem áll másból, minthogy ÜZEMELTETEM a fórumukat.
Ez a munka nem más, mint egy autóbuszvezetőé, egy darukezelőé, egy sales manager-é... ugyanúgy szakértelem kell hozzá, belefektetett idő, miegymás. Miért csinálnám én INGYEN????

Adok segítséget, annak, akin látom, hogy van benne igyekezet. De ÉN DÖNTÖM EL, hogy kiben látom ezt, és kiben nem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 16:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Thomas RC írta:

Szerintem hülyeség.

Egy - Gondolom nem egymás közelében laknak, ezért a pénzt személyesen nem lehetne átvenni (kivétel ha egyforma településen laknak)

Kettő - Postán nem szokták elküldeni a pénzt (másszóval becsapja, úgy hogy azt mondja elküldte a pénzt, de igazából nincs is elküldve)

Három - Szerintem nagy marhaság az egész. Én már 2 embernek segítettem feltelepíteni a fórumot (akiket nem is ismerek) és nem kértem érte pénzt. Meg hát persze az adatbázis jelszavakat, meg az ilyesmi dolgokat nem adom ki harmadik félnek.

Négy - Döntse el mindenki maga (tudtommal nincs leírva sehol hogy ha valakinek segítesz azt ingyen csináld :) )
Az első kettő technikai dolog (ráadásul egyik se megalapozott, a másodikat egyáltalán nem is értem), az előző hozzászólásod az én értelmezésemben nem erről szólt. :wink:

Ez nagyon hasonló az életben előforduló többi dologhoz. Az autószerelő is megjavítja a barátjának az autóját ingyen, ugyanakkor ettől függetlenől ugyanezért mástól borsos árat kér...

Gondolj bele abba, hogy akik a webszerkesztésben segítenek (úgy általában), azoknak nagy része foglalkozásként is ezt csinálja, ott pedig pénzt kér érte (ugyanezért). A különbség annyi, hogy ha pénzért csinálja, akkor van egyfajta felelőssége is, a megrendelő támaszthat elvárásokat (ez nagyon hasonló az ingyenes vs fizetős tárhelyszolgáltatókhoz).
Akkor elmondom miért nem kérek én pénzt érte: azt tudok szerezni amikor apámnak segítek az autószerelésbe (véletlen egybeesés hogy pont az autószerelőkről írtatok :)). Illetve csak akkor kérnék pénzt ha valami nagyobb dolgot kéne megcsinálnom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 16:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
OK, akkor majd hozzád viszem csiptuningra a Subaru WRC-met. :)

A kérdés az: mi nevezhető "nagyobb dolog"-nak? Van, akinek egy MOD telepítése nagy dolog már, van, akinek egy fórum adminisztrálása is játszi könnyedséggel megy. Sosem magadhoz kell mérni az ilyen dolgokat, hanem a felhasználóhoz! Különben előbbutóbb felkopik az állad ;)
Egy csiptuning nem nagy dolog... de ha mindenkinek ingyen csinálod, előbbutóbb pénz nélkül maradsz :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.01.09. 16:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

OK, akkor majd hozzád viszem csiptuningra a Subaru WRC-met. :)

A kérdés az: mi nevezhető "nagyobb dolog"-nak? Van, akinek egy MOD telepítése nagy dolog már, van, akinek egy fórum adminisztrálása is játszi könnyedséggel megy. Sosem magadhoz kell mérni az ilyen dolgokat, hanem a felhasználóhoz! Különben előbbutóbb felkopik az állad ;)
Egy csiptuning nem nagy dolog... de ha mindenkinek ingyen csinálod, előbbutóbb pénz nélkül maradsz :)
Mivel én jól tudok grafikát csinálni (kivétel a külföldi szövegű gombok újrarestaurálást) ezért szerintem az nekem nagyobb dolog (mert a szép grafikához kell idő is, ami nem ingyen van). Illetve egy hosszas mod telepítés is több időbe telik, vagyis az is nagyobb dolog nekem (mert félórán keresztül a sok kódot nézni... valamikor még pihennem os kell pár percet, mert annyira elszédülök a sok-sok kódsortól)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés