Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Sablon módosítása

Szerző
Üzenet
gnagy
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.10. 17:29    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

gnagy írta:

Van egy NoseBleed nevű sablonom.
A hátteret szeretném lecserélni saját háttérre, de nem megy!
A ccs-be próbálok módosítgatni, de nem jó...
Legutóbbi infóim szerint a NoseBleed-nek nincs is háttere. nem a fejlécre gondolsz?

Azt itt találod:
forumod/templates/NoseBleed/images/top_image.jpg
Nem, nem a fejlécre gondolok.
Igen alapból nincs háttérkép, csak színt lehet módosítani.
De nekem az kéne, hogy háttérszín helyére egy képet betudjak rakni!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.10. 20:07    Hozzászólás témája:

gnagy írta:

_zso2 írta:

gnagy írta:

Van egy NoseBleed nevű sablonom.
A hátteret szeretném lecserélni saját háttérre, de nem megy!
A ccs-be próbálok módosítgatni, de nem jó...
Legutóbbi infóim szerint a NoseBleed-nek nincs is háttere. nem a fejlécre gondolsz?

Azt itt találod:
forumod/templates/NoseBleed/images/top_image.jpg
Nem, nem a fejlécre gondolok.
Igen alapból nincs háttérkép, csak színt lehet módosítani.
De nekem az kéne, hogy háttérszín helyére egy képet betudjak rakni!
Kb. 1 azaz EGY hszólással a te kérdésedre adott válasz ELŐTT magyaráztam el, hogy hogyan kell ezt :)
Olvass vissza.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Dizsi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.17. 08:44    Hozzászólás témája:
hy,nemtudom h. erről volt-e már szó,bocs h. nemolvasok végig 10 oldalnyi hsz-t :P,de ha volt szóljatok és visszanézem,szal arről lenne szó,h. az ADInfinitum sablonnál,ha új hsz.-t akar írni az ember,a Post Reply gomb alul van,és mindig le kell görgetni a képernyőt,és én szeretném megcsinálni h. felül legyen,mert ez így nem a legjobb,előre is kösz a segítséget,bye

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
betonfal
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.17. 09:42    Hozzászólás témája:
Na ..nekem lenne egy kérdésem
itt van a fórumom http://www.freeweb.hu/betonfal1203/viewtopic.php?t=5

na jól látható h a két hozzászolás közötti sáv színe eltér a háttértől (arra a sávra gondolok amin a quote, edit, x, ip felíratok találhatok
Na..annak hol lehet megváltoztatni a színet??,

HElP!Plíz

Előre is kösz!!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.17. 09:47    Hozzászólás témája:

Dizsi írta:

hy,nemtudom h. erről volt-e már szó,bocs h. nemolvasok végig 10 oldalnyi hsz-t :P,de ha volt szóljatok és visszanézem,szal arről lenne szó,h. az ADInfinitum sablonnál,ha új hsz.-t akar írni az ember,a Post Reply gomb alul van,és mindig le kell görgetni a képernyőt,és én szeretném megcsinálni h. felül legyen,mert ez így nem a legjobb,előre is kösz a segítséget,bye
http://www.phpbb.hu/ftopict-150.html

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.17. 09:53    Hozzászólás témája:

betonfal írta:

na jól látható h a két hozzászolás közötti sáv színe eltér a háttértől (arra a sávra gondolok amin a quote, edit, x, ip felíratok találhatok
Na..annak hol lehet megváltoztatni a színet??,
Táblázat sor harmadik színe néven keresd a sablon beállításoknál.

Alfika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.18. 20:05    Hozzászólás témája:
Kellene egy kis segítség :) Azt szeretném megcsinálni, hogy a fórumban, a felhasználók álltal belinkelt képek középen legyenek megjelenítve a fórumon, és ne a bal oldalon...

Valaki indítson el légyszi, mit és hol keressek, mondjuk a subsilver sablonnal...

Előre is köszi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.19. 08:52    Hozzászólás témája:

Alfika írta:

Kellene egy kis segítség :) Azt szeretném megcsinálni, hogy a fórumban, a felhasználók álltal belinkelt képek középen legyenek megjelenítve a fórumon, és ne a bal oldalon...

Valaki indítson el légyszi, mit és hol keressek, mondjuk a subsilver sablonnal...

Előre is köszi.
A következő admin részbe lépkedj el:

Idézet:

Fórum adminisztrálása -> Általános -> Beállítások -> Engedélyezett HTML tagek: (A tageket vesszővel kell elválasztani)
Ide beírod a végére vesszővel, hogy center:

Idézet:

b,i,u,pre,center
Ezek után pedig a USER úgy teszi a képet a fórumba, hogy:

Kód:

<center>[img]http://www.kephelye.hu/kep.jpg[/img]</center>

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.19. 15:13    Hozzászólás témája:
Ez a megoldás elegánsabb.

Ez minden képet középre rak.
CSS segítségével minden a hozzászólsában lévő img tagnek adj display: block tulajdonságot, majd a marginnek 0 auto 0 auto-t adj meg. Ha IE-ben nem móködik, akkor a doctype megadásával szabvány módba kell kapcsolni.
Ennyi nagyjából, kódot most nem tudok adni.

Alfika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.19. 19:11    Hozzászólás témája:

_zso2 írta:

Alfika írta:

Előre is köszi.
A következő admin részbe lépkedj el:

Idézet:

Fórum adminisztrálása -> Általános -> Beállítások -> Engedélyezett HTML tagek: (A tageket vesszővel kell elválasztani)
Ide beírod a végére vesszővel, hogy center:

Idézet:

b,i,u,pre,center
Ezek után pedig a USER úgy teszi a képet a fórumba, hogy:

Kód:

<center>[img]http://www.kephelye.hu/kep.jpg[/img]</center>
Köszike, kezdetnek ez is jó lesz :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Alfika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.19. 19:12    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Ez a megoldás elegánsabb.

Ez minden képet középre rak.
CSS segítségével minden a hozzászólsában lévő img tagnek adj display: block tulajdonságot, majd a marginnek 0 auto 0 auto-t adj meg. Ha IE-ben nem móködik, akkor a doctype megadásával szabvány módba kell kapcsolni.
Ennyi nagyjából, kódot most nem tudok adni.
Köszi, de mégiscsak kellene kód, mert ez igy elég kínai volt... Kisérleteztem már a css-el, de mindig az lett a vége, hogy abszulute nem volt kép... :(

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.19. 20:57    Hozzászólás témája:

Alfika írta:

Köszi, de mégiscsak kellene kód, mert ez igy elég kínai volt... Kisérleteztem már a css-el, de mindig az lett a vége, hogy abszulute nem volt kép... :(
Ajánlom ezt a css leírást (a folytatásokkal együtt). Pillanatok alatt meg lehet tanulni belőle a css-t. A webhez meg érdemes megtanulni a css-t.

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.19. 23:06    Hozzászólás témája:
Ha MINDEN képet középre zár, mi a helyzet a szmájlikkal? Vagy csak én vagyok lemaradva, és azokat nem "kép"-ként kezeli a rendszer? (ez az oka annak, hogy még nem írtam át a CSS-t....)

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.20. 16:23    Hozzászólás témája:

_zso2 írta:

Ha MINDEN képet középre zár, mi a helyzet a szmájlikkal? Vagy csak én vagyok lemaradva, és azokat nem "kép"-ként kezeli a rendszer? (ez az oka annak, hogy még nem írtam át a CSS-t....)
De, ez igaz, erre nem gondoltam. :)
Erre is van megoldást, a bbcode.tpl-ben meg kell adni az img tagnek egy osztálynevet, és arra beállítani ezeket a tulajdonságokat.

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.09.21. 15:55    Hozzászólás témája:

fberci írta:

_zso2 írta:

De, ez igaz, erre nem gondoltam. :)
Erre is van megoldást, a bbcode.tpl-ben meg kell adni az img tagnek egy osztálynevet, és arra beállítani ezeket a tulajdonságokat.
Anyám, hogy én ezt mennyit kerestem, hogy hol tudok "új" bbcode-okat csinálni :D de valahogy mindig átsiklottam felette :) Köszi :)

Szerk.: Ez nem jött még össze... Hol is kell keressem, hogy a rendszer "felismerje" a TPL-ben leírt új bbcode-ot?

A hozzászólás legutóbb _zso2 által 2006.09.21. 16:09-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés