Véleményezd a tagok fórumát!

Szerző
Üzenet
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.14. 22:39    Hozzászólás témája: Véleményezd a tagok fórumát!
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sok tapasztalatot lehetne gyűjteni, ha őszintén, kritikusan, de építő jelleggel véleményeznénk egymás fórumát. Mire nincs szükség, miben kellene változtatni stb. Persze akinek van kedve ehhez a "játékhoz". Én pl. nagyon örülnék, ha kapnék véleményt a www.vestaklub.hu/forum lapról.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Alfika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.04.02. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 163
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.14. 22:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Gondolod ez jó 5let? :) Szerintem mindenki a saját tudásszintjének, és a felhasználók igényeinek megfelelően alakítja a fórumát... Tehát mivel az igények és izlések nem egyformák, így a véleményezés meglehetősen szubjektív, mert teszem föl amit te szükségesnek találsz, az lehet az én szempontomból teljesen felesleges :) ergó a fórum sem fog tetszeni, mert sok a fölösleges dolog...

Ez nem személlyeskedés :) a fórumod sem láttam, csak ugy eszembe jutott :)
_________________
Üdw: Alfika

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.14. 23:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem nem rossz ötlet. Biztosan lehetne tanulni belőle. De azért úgy kellene, hogy azét értékeljük, aki ezt kéri és bevállalja.
Az, hogy a fórumok más témákkal foglalkoznak, az nem baj. Én például néha olvasgatok amatőr filmkészítő fórumokat. Ott is bevált, hogy valaki "bedobja" a munkáját, a többiek pedig nekiesnek. És általában tanulságos értékelések születnek, függetlenül attól, hogy a nagymamájáról, vagy mondjuk a galambok nászáról csinált filmet. Ami jó az jó, a sz@r pedig sz@r, függetlenül attól, hogy miről szól. Azt hiszem, a fórumoknál is így lehet.
Ettől függetlenül, nem szívesen kezdeném én az értékelgetést... :)
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 06:47    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha nem tartanám jó ötletnek, nem vetettem volna fel.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 06:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor kezdem én.

Vestaklub fórum: (LINK)
Nekem elsőre szemet szúrt az összevisszaság. Nem tudom, milyen böngészővel nézed, de nálam elég harsány, hirtelen változó képek, és eltúlzott gombok látszottak Firefox és IE alatt is, sőt, sima egyszerű Mozillával is megnétztem, ott is ugyanezt tapasztaltam. (Ez a rész igaz magára az oldalra is: a kezdőlap FLASH animációja számomra igencsak elriasztó!)
A kezdőoldal grafikái vagy szembántóan animáltak, vagy szembántóan pixelesek. Ráadásul, különböző böngészők alatt máshogy jelennek meg - ez általában nem szokott jó hátteret jelenteni.
Én valahogy egységesíteném, és kissé letisztultabb dizájnt adnék a kezdőlapnak, ne az legyen, hogy valaki megnyitja, és azonnal bezárja az ablakot a hirtelen rátörő villódzó, "epilepsziagenerátor" képektől.

Továbblépve, szemügyre véve a fórum funkcióit, rá kellett jöjjek, hogy egészen jól felépített fórummal van dolgom, amire használva lesz / van, arra a funkciók teljesen jók - de mindenhol grafikai, megjelenítési hibákba, következetlenségekbe ütköztem.
Maga a fórum, és a topicok megjelenése jó, de pl. a hozzászólások "fejlécét" képző felhasználó-információ elég összevissza tud lenni. Nem egységesek pl. az avatarok, ez az élre-szabott táblázat struktúrában bizonytalanságot okozhat egyes olvasóknál, javaslom, hogy vezess be egyféle avatar méretet - vagy legalábbis a szélessége az avataroknak legyen fixen beállítva.
Ugyancsak nem a képbe illő grafikai megoldás a rangok megjelenítése is: harsány, teljesen az oldal stílusától elütő grafikája bántotta a szemem.

A felhasználói profil megjelenített információhalmaza teljesen jó, minden igényt kielégítő. Itt is vannak azonban dizájn-beli botlások: a felhasználó hozzászólásainak keresése rész feleslegesen van összenyomva egészen kicsire, így függőlegesen nagyon nagy helyet foglal.

Említem még a minden oldalon jelen levő menüt: én az egészet egy egységes dizájnba integrálnám, nem pedig 2 féle felirat, és 2 külön grafikai stílus vegyes katyvaszaként jeleníteném meg.
A nemeket jelző képek sem egyforma stílusúak.

Összegezve:
Egy funkciókban igen jól feltuningolt, jó felépítésű fórumot láttam, amelynek a grafikai megjelenítése engem elriasztott: én magam, mégha keresnék is párt, nem itt tenném.

És egy PS:
Vesta, amennyiben szükséged lenne egy grafikusra, aki kicsit homogénebb képet adna a fórumodnak, feel free to cantact me.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 08:32    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm _zso2!

Jól látod! Tényleg hasznos volt a felvetés, hogy induljon ilyen topic :-)

A design-nal nekem is vannak gondjaim.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 09:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Vesta: szerintem is kisebbre lehetne venni azokat a pixeles képeket ( gombokat ? ). Meg nem értem, hogy minek kell az a villodzó ... őőő... logó (?). Engem például rendkívül idegesít, hogy villog ( jobb szó híján ) valami az oldal tetején ( azért azt meg említeném, hogy a szemem sarkából is látom azt a logót ( amennyiben nem görgetem le az oldalt addig, hogy ne látszódjon ).).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 10:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Jogos és köszönöm, átszabjuk az egész dizájnt _zso2 segítségével.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 10:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ne érts félre, nem azt mondom, hogy az egész úgy ahogy van rossz. Én csak a gombokra mondtam, hogy túl pixelesek ( vagy lekell kicsinyíteni HTML kóddal, vagy esetleg valami képszerkesztő programmal zsír új gombokat csinálni :D ).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Vesta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.15. Kedd 22:29
Hozzászólások: 266
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 11:57    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Konkrétan melyik gombokra gondolsz? A képekre, amelyek egyben más oldalak hivatkozásai, vagy melyekre?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 12:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezekre:

A.) Kép
B.) Kép

Szerintem az A.) Képen látható gombok nagyon pixelesek, rondák.
És a B.) képen látható gombokban a szöveg szerintem túl kicsi.

Illetve az A.) Képen nem véletlenül látható az a szöveg, hogy "Blokkolás", és a "Klikkeljen ide a blokkoláshoz (Adblock Plus segítségével)" felirat. Azt direkt tettem bele, jelezve ezzel, hogy én blokkoltam, mert idegesített a villodzás :).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 20:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát akkor már én is ideírom: link

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 16:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Vesta és _zso2! Így már mindjárt más! Szép, érthető, kezelhető. És egyáltalán nem baj, hogy eltűnt a flash. A fejléc képe nekem egy picit "gejl", de ide azt hiszem elmegy.
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 18:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A vélemények a copyrightról pro és kontra c. vita átkerült ebbe a témába.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 19:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Vesta: Megnéztem én is a fórumodat, és gratulálok nektek! Egyetlen észrevételem, hogy a témák állapotát jelölő gif-eket is érdemes lenne a fórum stílusához egyéniesíteni, ha már ennyi munkát fektettetek az egyéni külcsín érdekében. Semmi bajom a subSilver ikonjaival, csak ha már egyedi design, akkor ne maradjanak ilyen közismert stílusjegyek az eredeti forrásból. Lehetnének például különféle virágok a különböző állapotokhoz rendelve. Na jó, lehet, hogy az is geil, de a hölgyek biztos értékelnék! De ez csak egy ötlet, nem von le semmit az igazán kellemes összhatásból. Még egyszer gratulálok!
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés