EMBLED kód beszúrása

Szerző
Üzenet
egyforumadmin
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 18:14    Hozzászólás témája: EMBLED kód beszúrása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok. Abban kérném segítségeteket, hogy hogyan lehet azt megoldani a phpbb3.ban, hogy a hozzászólásban a beszúrt embled kódok videó formában jelenjenek meg?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 18:34    Hozzászólás témája:
Valószínűleg te embed-re gondoltál. De ez se a korrekt neve a dolognak, ez egy HTML tag neve, és a beágyazottságra utal.

Flasht (pl. videómegosztó oldalak videóit) a [flash] BBCode-dal lehet beilleszteni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 18:35    Hozzászólás témája:
Én eztet úgy oldottam, meg hogy létrehoztam egy [video] bbcode -ot.

Admin Panel > Üzenetküldés > BBCode-ok
> Add a new bbcode
> BBCode usage -hez:

Kód:

[video {NUMBER1},{NUMBER2}]{URL}[/video]

> HTML replacement -hez:

Kód:

<object width="{NUMBER1}" height="{NUMBER2}">
  <param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ukDODVqJV_o"></param>
  <param name="wmode" value="transparent"></param>

<embed src="http://www.youtube.com/v/ukDODVqJV_o" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="{NUMBER1}" height="{NUMBER2}"></embed>
</object>

> Help line -hoz:

Kód:

[video szélesség,magasság]URL[/video]

> Beállítások / Display on posting page > Jelöld be, ha publikálni akarod a bbcode -ot ( látszani fog a bbcode -ok listáján ).

Na most, ez csak 1 módszer a sok közül. Ha beéred az én módszeremmel, akkor így tudod használni a bbcode -ot:

[video szélesség,magasság]Videó_URL-je[/video]

Példa:

[video 640,480]http://valami.hu/video.wmv[/video]

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
egyforumadmin
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 22:07    Hozzászólás témája:
Flashel már próbáltam. A végeredmény egy nagy üres fehér kocka lett.

Ezt a video-sat meg még majd kipróbálom. Köszi!

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.15. 22:13    Hozzászólás témája:
Nem mindegy, hogy melyik URL-t adod meg. A BBCode címke paraméterének magának, a flashnek az URL-jét kell megadni, ami nem azonos azzal, ami a böngészőben megjelenik a videó megtekintésekor. Ezt az URL-t külön szokták jelölni.

egyforumadmin
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 17:37    Hozzászólás témája:
Vegyünk pl egy videó megosztórol videót. Ennek beágyazására megadnak hozzá 2 féle dolgot is.

Egyik az url címe:
PL:

Kód:

http://www.oldal.hu/video/Dj_Visage_-_Formula_98

A másik, amit én embed kódnak nevezek:
Pl:

Kód:

<object width="420" height="339" id="flvplayer"><param name="movie" value="http://oldal.hu/player/vc_o.swf?vID=dc45165fb6" /><param name="menu" value="false" /><embed src="http://oldal.hu/player/vc_o.swf?vID=dc45165fb6" width="420" height="339" name="flvplayer" type="application/x-shockwave-flash" /></object>

Én beszúráshoz a másodikat szoktam használni különböző fórumokon. Nem szokott hozzá sem BBC kód kelleni, sem magassági, sem szélességi paraméter. Legalább is az általános felhasználóknak nem kell ezzel foglalkozni. Ez automatikusan átalakul a megjelenítendő videóvá.
Ezt szeretném én elérni a saját fórumomon is.

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 17:41    Hozzászólás témája:
Viszont kell hozzá a HTML, ami biztonsági okokból sok (a legtöbb?) fórumon tiltott. Ráadásul sokkal többet kell gépelni hozzá, tehát sokkal nagyobb az elgépelés esélye is.

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 17:48    Hozzászólás témája:
Ez így nézne ki az alap flash BBCode-dal:

Kód:

[flash=420,339]http://oldal.hu/player/vc_o.swf?vID=dc45165fb6

Egyébként ez azért is nehéz kérdés, mert nem minden oldalon ugyanolyan HTML kódokat biztosítanak, vannak köztük eltérések az oldaltól függően, melyek természetesen jelentősen nem befolyásolják a megjelenést. Ezért inkább az az elterjedt, hogy minden videómegosztóhoz saját BBCode-ot rendelnek (bár persze az alap flash BBCode-dal is megoldható lenne). (Lásd pl. ezt a témát a phpbb.com-on.)

egyforumadmin
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 17:51    Hozzászólás témája:

HoremWeb írta:

Viszont kell hozzá a HTML, ami biztonsági okokból sok (a legtöbb?) fórumon tiltott. Ráadásul sokkal többet kell gépelni hozzá, tehát sokkal nagyobb az elgépelés esélye is.
Én ezt az elgépelés dolgot a copy paste funkcióval szoktam áthidalni. Én is észrevettem már, hogy nem minden fórumon működik a dolog. Hogy azért-e mert tiltják, vagy tesetleg a fejlesztők nem gondoltak rá, azt nem tudom, de én szeretném ezt a funkciót a fórumomon elérhetővé tenni. Nekem konkrétann arra a funkcióra lenne szükségem (ha ez megoldható), amit "most általam meg nem nevezett" fórumon is szoktam használni, hogy egyszerűen, natúr beszúrom az embed kódot a hozzászólásba majd a hozzászólás elküldése után már átalakulva látom a videót, és ez eddig univerzálisan a legtöbb videómegosztóval (köztük az összes ismert magyarral is) hibátlanul működött.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés