Felhasználói adatok középre zárva

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 20:02    Hozzászólás témája: Felhasználói adatok középre zárva
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem találtam a keresőben, úgyhogy ide biggyesztem...

Nagyon zavart az, hogy a hozzászólás mellett a hozzászóló adatai balra zárva jelentek meg - olyan bután széteső volt tőle, ahogy az avatar, rangkép, meg az adatok "fűrészelték" a hozzászólást. (Most is "fűrészelnek", de most már részrehajlás nélkül, mindkét irányba. :) )
Keresgéltem itt a fórumon a megoldást, de nem találtam (nem vagyok egy keresőmágus), ezért "magad uram, ha szolgád nincsen" alapon ezt sütöttem ki:

Kép

Ha meg akarod csinálni, [forum_konyvtar]/templates/subSilver/viewtopic_body.tpl fájlban keresd ezt (nálam a 31. sor volt):

Kód:

<td width="150" align="left" valign="top" class="{postrow.ROW_CLASS}">
és cseréld ki az align tulajdonságot "center" értékre. Ezt kell kapnod:

Kód:

<td width="150" align="center" valign="top" class="{postrow.ROW_CLASS}">

(A sablon, amit használok, sima subSilver, jócskán átszínezve és egyedi, saját készítésű gombokkal. A kódban elméletileg nincs változás.)

Remélem, hogy hasznát veszed, illetve ha problémát látsz benne, amit én nem vettem észre, örömmel fogadom, ha szólsz róla!

(Ja, hogy a nevem? Már készülök a holnapi útra: egy pár napot a Tátrában töltök...)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom



A hozzászólás legutóbb HoremWeb által 2007.08.16. 20:23-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 20:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Rakd középre már a "Vissza az elejére" -t is ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 20:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igazad van, meg is csináltam. Ugyanabban a fájlban nálam a 46. sorban van ez:

Kód:

<td class="{postrow.ROW_CLASS}" width="150" align="left" valign="middle"><span class="nav"><a href="#top" class="nav">{L_BACK_TO_TOP}</a></span></td>
és ugyanazt kell csinálni (align="center"), úgyhogy az eredménye

Kód:

<td class="{postrow.ROW_CLASS}" width="150" align="center" valign="middle"><span class="nav"><a href="#top" class="nav">{L_BACK_TO_TOP}</a></span></td>

Köszi az ötletet! :)

[később]

Nem tudod, hogy a postrow.POSTER_JOINED és a postrow.POSTER_VISITED értékeit hol tudnám úgy szerkeszteni, hogy a sortörés (<br>) a címszó és a dátum között legyen? Vagyis valahogy így nézzen ki:

Csatlakozott:
2007. 08. 18. Csütörtök 21:35
Utolsó látogatás:
2007. 08. 18. Csütörtök 21:36

mert az sem tetszik, hogy most ilyen:

Csatlakozott: 2007. 08. 18. Csütörtök
21:35
Utolsó látogatás: 2007. 08. 18.
Csütörtök 21:36

Úgy nézem, hogy egy változóban van a címszó és a generált dátumérték. (Vagy simán csak a lang_main.php-ben kellene megkeresnem, máshol nem kavar bele?) [/később]
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.16. 22:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Joined: viewtopic.php 842. sora:

Kód:

$poster_joined = ( $postrow[$i]['user_id'] != ANONYMOUS ) ? $lang['Joined'] . ': ' . create_date($lang['DATE_FORMAT'], $postrow[$i]['user_regdate'], $board_config['board_timezone']) : '';
, a

Kód:

$lang['Joined'] . ': ' . create_date
részt kell piszkálnod.
Visited: ezt már te gyártottad bele, ha jól gondolom. Itt is egy hasonló átalakítást kell majd végezned egy hasonló kódon, a sorban biztos benne lesz a visit szó.

Kellemes pihenést!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.17. 00:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt nem hiszem el! Pont tegnap vacakoltam ugyanezzel a dologgal. A módszer és az eredmény nagyon hasonló, mint Horemweb-nél csak én a gombokat is átpakoltam a hozzászólás részből.
Meg nálam a "Vissza az elejére" már régóta száműzve van. (Tényleg, feltűnt már bárkinek is, hogy ez itt a fórumon nem is működik? Ennyit a hasznosságáról...:) )
A tartózkodási hely és rangkép sincs, (egyelőre nincsenek rangok) helyettük inkább egy online/offline sor van. A csatlakozás dátuma pedig leegyszerüsítve.

A másik, ami nem tetszett, hogy a szerző neve nagyon "felragadt" a mező tetejéhez, ezért kicsit lejjebb hoztam. Hogy hogyan, azt nem is merem még leírni, mert biztosan nem szép megoldás. :) Egy síma <br /> a tpl-ben a szerző neve fölé ugyanis sok volt, ezért másképp oldottam meg.

Kép


Tényleg, ha egy <br /> sok, akkor hogyan oldható meg szabályosan az, hogy legyen legfelül egy kis távolság?

És ha már ezt a részét bántjuk a fórumnak, akkor arra van-e ötlet, hogy ha valakinek nincsen avatar képe, akkor annak a helyén ne legyen ekkora szünet? (Szégyellem, de nem jöttem rá.) Kép a túl nagy szünettel:

Kép
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.19. 21:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Marcee: köszi, nemsokára piszkálom is! A visited-et meg, most, hogy így mondod, bizonyára a Last Visit MOD tette bele, és akkor abban meg is fogom tudni nézni, hogy hová rakta...! Köszönöm szépen a segítséget!


Szoles: elméletileg, ha BR túl nagy közt csinál, te meg kisebbet akarsz, akkor a felhasználónévnél állítsd át a line-height méretet a style-ban. Ez kb. olyan, mintha a sorközt állítanád, csak nem vagy az 1 - 1,5 - 2 értékekre korlátozva.
Egyébként nálam műx a "Vissza az elejére" link (itt is, "otthon" is), és horribile dictu, még szoktam is használni... :D

[később]Marcee: That rocks, thank you! - izé, szóval megvan, köszönöm! A sok MOD miatt egy kicsit később volt nálam, de ha már szagot fogtam, nem menekülhetett! :D (Ha valakit érint a Last Visit MOD miatt, akkor a visited a következő sorban volt nálam.) [/később]
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.19. 22:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Szoles: elméletileg, ha BR túl nagy közt csinál, te meg kisebbet akarsz, akkor a felhasználónévnél állítsd át a line-height méretet a style-ban. Ez kb. olyan, mintha a sorközt állítanád, csak nem vagy az 1 - 1,5 - 2 értékekre korlátozva.
Egyébként nálam műx a "Vissza az elejére" link (itt is, "otthon" is), és horribile dictu, még szoktam is használni... :D
Köszi a tippet! És milyen igazad van, tényleg működik nálam is, de csak IE6-tal, Firefox-szal nem. Ráviszem a kurzort, és semmi. Marad ugyanolyan nyilacska, és klikkre nem reagál. Egyébként sehol (más oldalakon sem) nem tapasztaltam ilyet. Marha érdekes. De vajon mi lehet az oka? Böngésző beállítás? Mit gondolsz?
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.20. 08:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Firefox alatt nekem sem működik.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
bravium
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.19. Szerda 16:53
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Elküldve: 2007.11.23. 13:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Nem tudod, hogy a postrow.POSTER_JOINED és a postrow.POSTER_VISITED értékeit hol tudnám úgy szerkeszteni, hogy a sortörés (<br>) a címszó és a dátum között legyen? Vagyis valahogy így nézzen ki:

Csatlakozott:
2007. 08. 18. Csütörtök 21:35
Utolsó látogatás:
2007. 08. 18. Csütörtök 21:36
Én ezt így oldottam meg:

lang_main.php-ben megkerestem ezt a sort:

Kód:

$lang['DATE_FORMAT'] =  'Y.m.d. l G:i';


alá beszúrtam:

Kód:

$lang['DATE_FORMAT2'] =  'Y.m.d.';


Aztán a viewtopic.php-ban megkerestem ezt:

Kód:

   $poster_joined = ( $postrow[$i]['user_id'] != ANONYMOUS ) ? $lang['Joined'] . ': ' . create_date($lang['DATE_FORMAT'],


és beszúrtam egy kettest:

Kód:

$lang['DATE_FORMAT2']


Ezáltal a topikban nem írja ki, hogy a júzer csatlakozási ideje péntekre vagy szerdára esett éppen, és hogy hányat mutatott az óra, mert szerintem elég ennyi is:

Csatlakozott: 2007. 08. 18.

És így legalább egy sorba esik. :wink:
_________________
http://forum.bravium.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés