Alfórum

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.17. 16:01    Hozzászólás témája: Alfórum
Hozzászólás az előzmény idézésével
A témát átnevezhetitek, mert nem tudom, hogy miis lenne a jó cím.

Létrehoztam egy Alfórumot a Technikai Fórumok / Távirányítók "alatt" ( Kategória / Fórum ).
Ez eddig rendben van, de én azt szeretném ha csak az alfórumba lehetne témákat nyitni !

Ittis a példa:
http://rcmodell.cichlidszsolt.hu/forum/viewforum.php?f=34

Itt láthatóak az alfórumok, de az alfórumok alatt ott van az Új Téma gomb is. Na én nem szsertném ha az Új Téma gomb ott lenne, mert akkor a jövőben valszeg baromi sokat kell majd moderálni, mert úgymond "a kettő közé teszik" a témákat a fórumozók.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.17. 16:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
...ami ugye, nem is gond, ha se nem pisztoly- se nem pultos távirányítóról van szó ;)
A megoldást azonban nem tudom. Talán ENNEK a fórumnak a jogosultságait kellene módosítani, az alfórumokét pedig nem.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.17. 16:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Pultos-, és Pisztolytávirányítón kívül nem létezik más ;). Most épp rendezném át az egész fórum struktúráját, de megakadtam ennél az alfórumoknál.

Egyébként az a gondom, hogy a phpBB3 -nál teljesen máshogy vannak a jogosultság beállítások, és most összevagyok zavarodva kicsit :oops: .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.17. 16:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Gondolat-távirányító?
Ahova nézek, oda megy-távirányító?
Rákiáltok-távirányító?
Sok sok válfaja van ám még :)

A fórumoknak mindegyiknek KÜLÖN tudod állítani a jogosultságait.
Ha a szülőfórumnak (jelen esetben Távirányítók) nem engedélyezed a témanyitást, attól még az Alfórumoknak simán engedélyezheted.
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.17. 19:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igen, _zso2 jól írja, a jogosultságokkal egyszerűen meg lehet csinálni.

De még egyszerűbb lehet, ha a fórum típusát állítod át fórumról kategóriára.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.18. 09:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most már tényleg kezdek belekeveredni ebbe a phpBB3 -ba :).

De hogy érted, hogy fórum helyett kategória ? Nem is tudtam, hogy lehet olyat is, hogy kategória/kategória/alfórum :?. De majd megnézem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.18. 10:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem, a phpBB3-ban minden fórum. :D

Aztán ezeknek a fórumoknak lehet típusa. Három ilyen létezik: kategória (azt jelenti, hogy nem lehetnek benne témák), fórum (lehetnek benne témák), illetve link (egy link valamire, tehát nem tartalmazhat témákat).

Úgy látom tényleg érdemes lenne majd lefordítani a teljes dokumentációt is. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
avataros
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.20. Vasárnap 16:42
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.29. 13:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Inkább az a gond, hogy több helyen szerepelnek ugyan azok a beállítások és ez kavarodást okoz. Kissé átgondolatlan az admin felület...

De ami az alfórumot illeti: nekem van több mint tíz alfórumon, az alatt további tucat alfórum, és az alatt is náhány. Nos, jó lenne, ha nem kéne mind a több mint száz fórumot egyenként beállítanom, amikor csak annyit akarok, hogy utólag az összes fórum alfóruma (a főfórumok alapján, amiből csak tizen néhány van) a fő fórumok jogosultságait vegye át, azaz csak tuctani különböző jogosultságról van szó.
Borzalmas lenne a legördülő menüben keresgélni és egyenként beállítani mindet. Az is hülyeség, ha megadom, hogy az összes alfórum jogosultságait akarom állítani és akkor az újabb ablakban szintén egyenként kell megadnom újabb legördülő menüben az egyes alfórumok jogait. Ha mindennek ugyan azt akarom, jó lenne egyszerre megtenni. Így: minden alfórum vegye fel az őt szülő fórum jogosultságát. Egyszerre és kész.

A phpmyadminban keresgéltem, hol vannak a jogok, de az UNIX rendszernél ugye max 777 lehet a jogosultság, itt viszont 9-es számok is vannak, tehát itt valszeg egy jelképes jogosultság értelmezés van, amit nem lehet kiszopnia az embernek az ujjából. Tehát ott sem tudom egyszerre ráereszteni az alfórumokra az egyes jogokat.

Van az a MOD kezelő a rendszerben és ott sok MOD felsorolva. Azok mind már telepítve vannak, vagy sem? Mert lehet, hogy ott van valami megoldás erre?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.29. 14:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Meglepő módon nem a fórum oldal való a jogosultságok beállítására, hanem a jogosultságok menüpont. Ha megnézted volna (?), akkor esetleg hasznát vehetted volna annak a funkciónak, hogy egyszerre több fórum jogosultságait is módosítani tudod (ha még mindig nem lenne tiszta: a fórumok kiválasztásánál egyszerre több fórumot is ki lehet választani, az alsó űrlapnál meg arra van lehetőség, hogy egy fórum, plusz az összes alfórumának jogosultságait módosítsd egyszerre). De az egész átgondolatlan, egyáltalán nem értem, hogy

A phpMyAdmin is szar, hogy nem engedi a phpBB ACL jogosultságait UNIX módon állítani.

Idézet:

MOD kezelő
Érdekes, én még ilyennel nem találkoztam (a fordítás alatt egyetlen egyszer találkoztam ezzel a szóval, az pedig alapból nem jelenhet meg neked).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
avataros
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.20. Vasárnap 16:42
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.29. 23:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem teljesen értem amit írsz, hogy most gúnyolódsz vagy sem, de mint írtam, én is látom, hogy a jogosultságoknál lehet állítani, de nem csak ott. ÉS azt is próbáltam, hogy az alfórumokat egyszerre csinálja, DEDEDEDE akkor az újabb ablakban megjelenik az összes alfórum és továbbra is egyenként kell kiválasztanom a jogok megváltoztatásához, max egy hosszú lista jelenik meg.
Én nem ezt akarom, hanem ezt: Főforum: katt. Jogok: érvényesítés az alforumokra is. Kész.
Semmi egyebet.

Valamiért egymás mellett beszélünk el.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.29. 23:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A fórumok beállítása oldalon nem lehet ezt megtenni.

A jogosultságok beállításánál viszont igen. Amikor bejön az oldal, ahol a fórumokat lehet kijelölni, két űrlap jelenik meg. A felső űrlap segítségével egyesével lehet kijelölni a fórumokat, de akár többet is. Az alsó űrlap azt teszi lehetővé, hogy egy fórumnak és egyben az alfórumumainak is beállítsd a jogosultságokat. Itt az összes fórum külön fog megjelenni, azonban ha rákattintasz egy fórum részletes jogosultságaira, akkor az abban alul megjelenő "Összes kijelölése" feliratra kattintva egyben az összes beikszelhető.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
avataros
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.20. Vasárnap 16:42
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Elküldve: 2007.11.04. 00:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Zárójelbe: nem mindig jön értesítés innen a fórumról, amikor válaszoltok...

Nos: igen, valóban meg lehet itt csinálni, ez a része igaz. Sajnos azonban ha egyszerre túl sokat akarok megváltoztatni, egy php hibaüzenet következik egy fehér üres ablakban, valamilyen memóriahiányra utal. Ami még ennél is aggasztóbb: többször próbáltam, sokat már beállítottam, azonban most minden alkalommal a vírusellenőrzöm a következőre figyelmeztet: Unix/Head.d vírus veszély. Karanténozom, de aztán megint jön az üzenet, amikor visszatérek a fórummotorhoz. A leírás alapján ez a serverről jön, a tárhelyemről. Már jeleztem nekik. Ám megkérdezem: nektek volt már ilyen? Nem lehet, hogy a motor egyik funkcióját véli vírusnak tévesen?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.11.04. 00:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

avataros írta:

Nos: igen, valóban meg lehet itt csinálni, ez a része igaz. Sajnos azonban ha egyszerre túl sokat akarok megváltoztatni, egy php hibaüzenet következik egy fehér üres ablakban, valamilyen memóriahiányra utal.
Ezügyben akkor a tárhelyszolgáltatód keresd meg, hogy állítsák nagyobbra a memóriakorlátot (az admin felület nem egy túl frekventáltan használt oldal, így a terhelés se nőhet számottevően). Vagy, ha neked is lehetőséged van rá, akkor te is magasabbra állíthatod a php.ini szerkesztésével / a PHP memory_limit beállításának megváltoztatásával.

avataros írta:

Ami még ennél is aggasztóbb: többször próbáltam, sokat már beállítottam, azonban most minden alkalommal a vírusellenőrzöm a következőre figyelmeztet: Unix/Head.d vírus veszély. Karanténozom, de aztán megint jön az üzenet, amikor visszatérek a fórummotorhoz. A leírás alapján ez a serverről jön, a tárhelyemről. Már jeleztem nekik. Ám megkérdezem: nektek volt már ilyen? Nem lehet, hogy a motor egyik funkcióját véli vírusnak tévesen?
A fórum önmaga elég nehezen nézhet ki vírusnak, kérdés mit takar az Unix/Head.d. Ezen a téren én nem vagyok különösebben járatos, így nem tudok válaszolni (a tárhelyszolgáltató jó választásnak tűnik).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.11.04. 12:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

avataros írta:

Ami még ennél is aggasztóbb: többször próbáltam, sokat már beállítottam, azonban most minden alkalommal a vírusellenőrzöm a következőre figyelmeztet: Unix/Head.d vírus veszély. Karanténozom, de aztán megint jön az üzenet, amikor visszatérek a fórummotorhoz. A leírás alapján ez a serverről jön, a tárhelyemről. Már jeleztem nekik. Ám megkérdezem: nektek volt már ilyen? Nem lehet, hogy a motor egyik funkcióját véli vírusnak tévesen?
A fórum önmaga elég nehezen nézhet ki vírusnak, kérdés mit takar az Unix/Head.d. Ezen a téren én nem vagyok különösebben járatos, így nem tudok válaszolni (a tárhelyszolgáltató jó választásnak tűnik).
A UNIX.Head.D egy Unix/Linux vírus.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
avataros
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.05.20. Vasárnap 16:42
Hozzászólások: 153
Hozzászólás Elküldve: 2007.11.04. 12:20    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A jogosultságállítás rendben lezajlott, amikor az összes Fórumra megadtam egyszerre a Regisztrált felhasználók jogait.

Ám amikor a Vendég jogokat akarom ugyanígy, akkor mindig jön ez a vírusriasztás és az /adm/index.php file-ra mutat. Letöltöttem, ellenőriztem, semmi. A tárhelyszolgáltatóm pedig nem találja ezt az unix/head.d filet. (Én meg Total Commanderben nem tudok keresést végrehajtani az FTP-s tárhelyemen. Ezt eléggé sajnálom egyébként, hogy nem lehet keresni egy tárhelyen)

Arra lettem figyelmes azonban, hogy annak ellenére hogy sikeresen frissítettem RC7-re, az adm/index.php dátuma korábbi, mint az RC7 teljes csomagjában lévő. A php-k a működés során önmaguktól nem változnak nem? Akkor miért más a dátum, ha frissítettem már a rendszert?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés