"Userconv" hiba konvertáláskor

Szerző
Üzenet
Peti0519
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.12.16. Szombat 18:05
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 09:26    Hozzászólás témája: "Userconv" hiba konvertáláskor
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Megpróbáltam konvertálni a régi fórumomat az RC4es motor alá, de a következő hibaüzenettel megállt a konvertálás:

Idézet:

Adminisztrátori vezérlőpult

Adminisztrátori kezdőlap • Fórum kezdőlap

Ugrás a tartalomhoz

Bejelentkezve:
[ Kilépés ]

Információ

mysql_query(): MySQL error: Unknown table 'userconv' in /nfs/extra/d/dj/djpetersmith/wwwroot/forum/install/index.php: load on line 234
Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget!
_________________
AntiBug Helpdesk Team

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 11:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elképzelhető, hogy korábban lépett fel valami hiba a konvertálás során, ami nem lett megjelenítve. Az extrán mostanában elég sok a szerverhiba, ezért én azt tanácsolom, hogy próbálkozz meg egy kicsit később a konvertálással, hátha akkor minden rendben lesz.

Ha mégsem, akkor jobban meg kell vizsgálni a problémát.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Peti0519
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2006.12.16. Szombat 18:05
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 14:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Rendben, köszönöm, akkor inkább várok egy kicsit.
_________________
AntiBug Helpdesk Team

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.20. Péntek 1:00
Hozzászólások: 349
Hozzászólás Elküldve: 2007.08.24. 14:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez így van... az extran, nem lehet megcsinálni a konvertet. Én úgy oldottam meg ezt a jelenséget, hogy kimentettem az adatbázist,feltettem egy másik szerverre,ott megcsináltam a konvertet,majd kimentetem a phpbb3 táblákat és visszatettem az extrara... egy kicsit időigényes,de mire az extra tesz ez ellen valamit,addigra már a phpbb4 is kijön... :-)
_________________
Clean....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.26. 17:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
még mindig nem lehet. Hacsak nincs valakinek ehhez egyszerűbb ötlete:D

talán ha valaki megosztaná a "userconv" táblát,akkor kipróbálnám. Lehetőleg legyen friss a tábla,minnél kevesebb modosításokkal. Ha beválna,az nagyon jó lenne.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.27. 03:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt csak úgy tudjuk megoldani,hogy létrehozuk ezt a táblát. Lépjünk be a "phpMyAdmin" felületre, és írjuk be,hogy

Kód:


CREATE TABLE phpbb_userconv (
 user_id mediumint(8) NOT NULL,
 username_clean blob NOT NULL
 )

Ha ez megvan,akkor elvileg sikerült a táblát létrehoznod,és a konvertálást is betudod fejezni.
Mindenesetre köszönöm fbercinek a segitséget, ő nélküle nem ment volna.

Még valami. Nem tudom,hogy csak nálam van ez a hiba, de a konvertálás után azt tapasztaltam,hogy a z ékezetes nevek furcsak karaktereket jelenit meg. A fórum részben,és a tagok nevénél vettem észre. Ez a konvertálás hatása, vagy nem állítottam ezt be a fórum beállításnál? Erre kérnék észrevételeket,vagy másik témához való hivatkozást,amelyben eltudom ezt a hibát háritani.

Igen,jól sejtettem. A konvertálás során nem kezelte rendesen az ékezeteket. Például ilyen szavak jöttek elő:"idõtöltĂ©sem". De ha pl új témát hozok létre,azt kezeli rendesen. Megprobálom újra konvertálni.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.27. 10:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Annyit tennék hozzá, hogy valósznínűleg a következő kód futtatása hozott eredményt (nem a fenti):

Kód:

CREATE TABLE userconv (
 user_id mediumint(8) NOT NULL,
 username_clean blob NOT NULL
 )


Az ékezetes címekről lehetőleg majd inkább egy új témában, sok oka lehet.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés