subsilver2: gombok cseréje, méret beállítás

Szerző
Üzenet
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.03. 17:46    Hozzászólás témája: subsilver2: gombok cseréje, méret beállítás
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! Belekezdtem a subsilver2 sablon brutális átalakításába, de sajnos elakadtam. Kicseréltem pár gombot, de nem mindegyik úgy jelenik meg, ahogy kellene.
Az index oldalról van szó, ahová 28*28 méretű sajátokat tettem be, de a képen látszik, hogy a forumlist_body részben széthúzza:
Kép

Érdekes, mert pl a "Ki van itt?" részben jó a méret. (Ahhoz nem nyúltam, mert nem is találtam meg. :( Apropó, azt hol találom?)

Ciki az ügy , mert a phpBB2-ben simán megcsináltam, de itt elvéreztem. Pontosan hol és mit kellene átírni? Kösz!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.03. 18:13    Hozzászólás témája:
A képeket az AVP Megjelenések fül Megjelenés alkotóelemek / Képkészletek menüpontban tudod állítgatni. A széthúzás azért van, mert csak a képek fájljait cserélted le, de az említett helyen nem módosítottad a méretüket, emiatt a fórum az új képet a régi méreteivel jeleníti meg.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.03. 23:22    Hozzászólás témája:
Köszönöm, sikerült. És bevallom, kezdek "lenyűgöződni" az új fórum tudásától. (Csak hát idő kell, hogy megtanuljuk a használatát.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.02. 18:31    Hozzászólás témája:
No, kicsit felélesztve a gomb témát, lenne egy gondom. (nem találtam neki jobb témát, ezért ide írom)

A legújabb fórumot (subsilver2) szabdalom éppen testre, és valamiért a "button"-ok (pl BBkódok vagy elküldés, mégsem stb) nagyon furán jelennek meg, ami nem tetszik. (bár lehet, hogy ez az alap, csak én változtattam meg régebben)

Szeretném olyanra őket, ahogy a régi verziómon volt, de nem találom, hol lehetne alakítani őket. (css-ben semmmi button nincs szerintem, vagy ennyire nem találom?)

Egy kép, hogy milyenről milyenre szeretném őket:

Kép

Kis segítségért hálás lennék...

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.03. 11:52    Hozzászólás témája:
Na, odáig eljutottam, hogy megtaláltam a subsilver2/theme css-ében a gombokat, "btn" kezdettel. (pld. btnbbcode )

De bármit változtatok rajtuk, semmi hatása nincs. Ugyanígy a "post" classt sem tudom változtatni.
Mintha valami felülírná ezt a css-t.

Elakadtam... :cry:

(természetesen mindig törlöm a cachet)

KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.03. 16:05    Hozzászólás témája:
Ha megvan a css módosítás akkor utána töltsd újra.

acp/megjelenés/Stílusok/...

vagy míg eltart a szerkesztéseid addig tedd automatára:

acp/általános/Terhelés beállítások/Elévült megjelenés komponensek újrafeldolgozása: IGEN

ui: mondjuk én nap mint nap módosítok ezt azt nálam feszt automatán van.

Játék-világ - KillBill

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.03. 17:47    Hozzászólás témája:
Köszönöm, de valami csoda (meg egy kis munka) folytán renden van már. Nem tudom, mi volt a gond, nem jöttem rá, így újra átírtam egy szűz css-t. Lépésenként haladtam, közben megnéztem, mit csinál. Most már minden úgy néz ki, ahogy akartam.
Valószínüleg lehetett bent egy (több? :oops: ) hibám, az kavart be. Mindegy, örülök.

Viszont a beállítás, amit ajánlottál, az most nekem nagyon hasznos.

Még egyszer kösz a segítséget!

dzseemy
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.05. 08:49    Hozzászólás témája:
Én css módosítgatások esetén a Firefox Firebug kiegészítőjét használom. Ezzel megkeresem a módosítani kívánt részt a html kódban az oldalon, majd jobb oldalon módosítom a css-t, ha úgy néz ki ahogy szeretném, akkor átírom a css fájlban is.
Nagyon jó kis segédeszköz ez a Firebug.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2011.08.05. 16:27    Hozzászólás témája:
Kösz, nekem is fent van, de még csak keresgélésre használtam. Viszont igérem, nekiállok jobban megtanulni használni! :-)

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés