Felhasználónévben rövid és hosszú magánhangzók

Szerző
Üzenet
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.13. 00:18    Hozzászólás témája: Felhasználónévben rövid és hosszú magánhangzók
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! A következő problémám adódott: a felhasználónevemben van egy "ó" betű is ("Lackó") emiatt csak így beírva tudok belépni. A gondom az, hogy külföldön olyan klaviatúráról, amin nincsen "ó", nem tudok belépni. A phpBB2-nek mindegy volt, hogy rövid, vagy hosszú, be tudtam lépni.

Felhasználónevet semmiképp nem akarok váltani (bármennyire idétlen is ez :) ), tehát más megoldás kellene. Tudom, tanuljam meg az "ó" billentyűkombinációját! De mivel nem bízom magamban ennyire (szenilitás), és azt szeretném, hogy más fórumtagoknak se legyen ilyen gondjuk, ezért szeretném valahogy kiiktatni a rövid és hosszú magánhangzók megkülönböztetését. Megoldható ez valahogy?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.13. 22:53    Hozzászólás témája:
Mielőtt a névegyezést vizsgálná a fórum, ellenőrizni kellene a felhasználónevet, hogy van-e benne az angol ábécé tartományán kívül eső karakter, és azokat visszakódolni az angol ábécé megfelelő betűjére. Így viszont olyankor is előfordulhat névütközés, amikor a felhasználó számára az teljesen váratlan, mivel látszólag - az ékezet miatt - különbözik a két név.
Ráadásul elég sok karakterre kellene vizsgálni, hogy mi mire alakítható vissza, hiszen a felhasználók ravaszak (főleg a lamerek), és a legváltozatosabb ékezetes karaktereket képesek kipróbálni...
Nem tudom, hogy a php használ-e halmazokat, de azzal még egész egyszerűen és elegánsan meg lehetne oldani a dolgot. (Bocsi, de még csak a Delphinél tartok...)

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.14. 10:47    Hozzászólás témája:
Köszi, logikus amit írsz, bár sajna nem vagyok tőle közelebb a megoldáshoz. :cry: Névütközés szerintem nem lehetséges, hiszen ha nem tesz különbséget a fórum az ékezetes és sima magánhangzók között, akkor eleve regelni sem enged "azonos" neveken. (Ahogy a 2-es sem enged.)
Bízom benne, hogy valaki előáll egy frappáns megoldással.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.14. 14:20    Hozzászólás témája:
Kicsit utánanéztem a dolognak, de sajnos nem jutottam sokra. Eleve én úgy tudtam, hogy nem enged regisztrálni hasonló felhasználónévvel, mert az adatbázisban tárolva van egy teljesen lecsupaszított név is. Erről azt hittem, hogy ékezetes betűk sincsenek benne, de kiderült, hogy mégis lehet. A regisztrációs oldalon viszont hibaüzenetet ad, ha az ékezet nélküli névvel szeretnék regisztrálni. Ellenben a kód ugyanazt a függvényt használja a felhasználónevek lecsupaszítására a bejelentkezésnél és a regisztrációnál is. Bizonyára csak én nem néztem meg mindent, de mégis fura egy kicsit.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.14. 23:07    Hozzászólás témája:
Kösz, hogy foglalkoztál ezzel a dologgal. Ezek szerint nem is olyan egyszerű ez a kérdés.
Bár nem teljesen értem, amit írsz. Engem engedett regelni a "Lackó" után a "Lacko" névvel is. Vagy félreértettelek?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.15. 09:26    Hozzászólás témája:
Öhmm, igen. Igazad van, én szúrtam el egy kicsit a tesztelést, mivel "próba" felhasználónévvel próbálkoztam, miközben volt már egy "proba". Az ékezetes természtesen ment, de az ékezet nélküli - mivel már volt egy pont ugyanolyan - nem.

Ekkor viszont gond van azzal, hogy két felhasználó összetéveszthető, ami pedig nem jó.

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.09.15. 15:24    Hozzászólás témája:

fberci írta:

...Ekkor viszont gond van azzal, hogy két felhasználó összetéveszthető, ami pedig nem jó.
Így van, ez tényleg nem szerencsés. Akkor talaáltunk még egy indokot, ami indokolná ennek a tudásnak a finom és kulturált likvidálását. (Pl. tűzzel, vassal, TNT-vel, napalmmal, stb) Természetesen erre a fejlesztők nem gondoltak, hiszen ugye pld. az angolban nincs ékezet. (Bár többek közt a németben van néhány.)
Ha majd esetleg lesz kedved ezen a kérdésen még töprengeni, azt előre is köszönöm. Hátha... :wink:

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 22:36    Hozzászólás témája:
Nos, megvan a megoldás, fberci kitalálta. Ha valakit még érint a dolog, akkor ezt olvassa el: forum/tema/1968

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés