Hibás a kereső

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.16. 18:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Hmm... érdekes módon nem hiba státuszt kapott. :roll:
Nem értem :?. Szerintem az, hogy az "ö", és "ü" betűt "átírja" a fórum, az már önmagában hiba nem ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.17. 14:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Azért nem érzékeled a hatását, mert ez a beállítás csak az új hozzászólásoknál (illetve a szerkesztetteknél) fog megjelenni. Ha mindenképpen már most látni szeretnéd az eredményt, akkor építsd újra a kereső indexét.
Köszi, értem. Hogy mit jelent újraépíteni a kereső indexet, azt sajnos nem tudom, mit jelent. (Lehet, hogy ezt már illene, de én akkor éppen hiányoztam, tanár úr kérem :wink: )

fberci írta:

Egyébként -ha elérhető- ajánlom a fulttext mysql keresőmodul használatát a fulltext native helyett (ez a phpBB beépítettje), mivel ilyen téren is jobb (nincsenek ilyen beállítások, maga intézi el a dolgokat, egyébként meg sokkal gyorsabb).
Igen, felkínálja, gondoltam is, hogy kipróbálom, de elég szigorúan rákérdezett hogy biztosan akarom-e, ezért én betojtam, és nem mertem leokézni. Ezek szerint bátran átállíthatom, és ebből nem lesz gáz?
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.09.17. 14:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoles írta:

Köszi, értem. Hogy mit jelent újraépíteni a kereső indexet, azt sajnos nem tudom, mit jelent. (Lehet, hogy ezt már illene, de én akkor éppen hiányoztam, tanár úr kérem :wink: )
Igen, sejtettem, hogy nem lesz egyértelmű, ez a baj az új kifejezésekkel. A kereső index újraépítése a rebuild search index tükörfordítása. Arról van szó, hogy törlöd az indexet, majd újra létrehozod. (Az indexre pedig sajnos tényleg nincs jobb szó, a jegyzék lehetne esetleg megfelelő, de az még ennyire sem érhető.)

fberci írta:

Igen, felkínálja, gondoltam is, hogy kipróbálom, de elég szigorúan rákérdezett hogy biztosan akarom-e, ezért én betojtam, és nem mertem leokézni. Ezek szerint bátran átállíthatom, és ebből nem lesz gáz?
A kereső indexekkel azért kell óvatosan bánni, mert ha nincs egy se, akkor nem biztos, hogy működni fog a keresés (fulltext native használata esetén). Valamint egy index létrehozása nagyobb fórumokon elég sok időbe telhet.

De igen, nyugodtan leokézhatod. Először át kell állítani a search backendet fulltext mysql-re, majd létrehozni az ennek megfelelő kereső indexet.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés