Taglista rosszul értelmezi az ékezetes neveket?

Szerző
Üzenet
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 17:07    Hozzászólás témája: Taglista rosszul értelmezi az ékezetes neveket?
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nos, újra az ékezetes betűkkel van problémám. Észrevettem, hogy a taglistában a hosszú magánhangzóval kezdődő neveket nem jól kezeli a fórum. Nálam például "Árpád" nicknevű tagot a végére, a "Z" betűsök utánra teszi, nem az "A"-val kezdődők után. Ez elég zavaró, mert nem biztos, hogy valakinek is eszébe jutna a végén keresni.

Nem orvosolható ez a dolog valahogyan? A legjobb az lenne, ha sehol sem tenne különbséget a fórum a rövid és hosszú magánhangzók között, ahogy a kettes verzió sem tette. Esetleg ez összefügg az UTF-8-as kódolással? Már máshol is akadt problémám ezzel a dologgal. (forum/tema/1920)

Van ötlete valakinek? (Ha esetleg ezt is inkább a belinkelt témába illett volna írnom, akkor legyetek szívesek átrakni. Kösz)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 17:10    Hozzászólás témája:
Bizony, ez UTF-8 karakterkódolás probléma, nekem is volt már ilyen, de megoldani nem tudom hogyan lehet.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 18:02    Hozzászólás témája:
A rendezést a MySQL (az adatbáziskezelő szoftver) végzi.

A phpbb_users táblában a felhasználónevet tartalmazó mező egybevetését állítsd át utf8_bin-ről utf8_hungarian_ci-re, így mennie kell. Lehet, hogy még hozzá a mező típusát is BLOB-ről VARCHAR-ra kell állítani.

Egyébként, ha jól emlékszem, a phpBB3 fejlesztésekor, a Beta3 körül (vagy ahol az utf8 bejött), volt erről egy vita, úgy látszik ennek biztosan jobb előnyei vannak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 21:23    Hozzászólás témája:
Kösz, fberci. Viszont akadt egy kis gond. Ugyanis nincsen magyar UTF. Ezeket kínálja fel:

Kép

Ilyenkor mi a teendő?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 21:27    Hozzászólás témája: utf8_general_ci
Hát ez nem szép dolog, de az utf8_general_ci valószínűleg megteszi.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 21:51    Hozzászólás témája:
Sajnos nem. :( Átállításkor hisztizett ugyan, hogy van két azonos nevű felhasználó (Lackó és Lacko -mindkettő én vagyok). "Lacko"-t töröltem, megcsináltam az átállítást, de a taglista maradt ugyanúgy.

Most MySQL 4.1.21 -et használok, de van lehetőség váltani 5-ösre. Mivel abszolút nem értek ehhez, ezért kérdem: váltsak esetleg? Az esetleg már tudni fogja? Bekavarhat valahol a váltás?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 22:14    Hozzászólás témája: username_clean mező a jó
Boccs, nem néztem utána (azt hittem pontosan tudom), rosszat mondtam. A username_clean mező típusát kell átállítani, az alapján történik a rendezés (kipróbáltam, így működik). Azt viszont nem néztem meg, hogy ez máshol bekavarhat-e, lehetséges, hogy igen, erre a jövőben érdemes odafigyelni.

Egyébként a két felhasználónév kapcsán rögtön láttunk egy példát, hogy miért az eredeti megoldás mellett döntöttek a fejlesztők. Emellett még ott vannak a fentebb említett esetleges más esetek. :)

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.01. 22:33    Hozzászólás témája:
Igen!!! Tökéletes, és legnagyobb örömömre megoldódott a másik problémám is. Most már enged belépni a fórumba ékezet nélküli névvel is.
Remélem abban nem lesz igazad, hogy esetleg az átállítás valahol bekavar.
Köszönöm a segítségedet!

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés