Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Mod-ok telepítése + mysql

Szerző
Üzenet
Domokos
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.11.14. 08:04    Hozzászólás témája: Mod-ok telepítése + mysql
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv mindenkinek!

A készülődő oldalamra felraktam 2 modot (easyCMS és Smartor), némi segítséggel, ugyanis a mysql-hez nem igazán értek (finoman szólva). Az oldal ugyan működik, csak nehezen viselem, hogy valamit nem tudok magam megcsinálni, mert ebből kifolyólag javítani sem tudom, ha valami grimbusz van. Kutakodtam ebben a fórumban is, meg a weben is mysql fejtágító után, de magyar nyelven nincs, angol tudományom pedig hagy maga után némi kivánni valót....

Kérdésem tehát a következő lenne:

Modok telepítésekor mit kell csinálni az adatbázisban és főleg: HOGYAN :?:

Előre is köszönet a segítségért!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.11.14. 16:05    Hozzászólás témája: Re: Mod-ok telepítése + mysql

Domokos írta:

Üdv mindenkinek!

A készülődő oldalamra felraktam 2 modot (easyCMS és Smartor), némi segítséggel, ugyanis a mysql-hez nem igazán értek (finoman szólva). Az oldal ugyan működik, csak nehezen viselem, hogy valamit nem tudok magam megcsinálni, mert ebből kifolyólag javítani sem tudom, ha valami grimbusz van. Kutakodtam ebben a fórumban is, meg a weben is mysql fejtágító után, de magyar nyelven nincs, angol tudományom pedig hagy maga után némi kivánni valót....

Kérdésem tehát a következő lenne:

Modok telepítésekor mit kell csinálni az adatbázisban és főleg: HOGYAN :?:

Előre is köszönet a segítségért!
Belépsz mondjuk phpMyAdmin-ba, és ott bal oldalt az sql fülre kattintasz. Itt feljön egy ablak is ide tudod beírni a parancsot.

De számos egyéb módon hozzá lehet férni a mysql-hez kezdve a különböző adminisztráló programokkal a php-n át a parancssorig, hogy csak néhányat említsek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Domokos
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2005.11.15. 18:30    Hozzászólás témája:
Köszi a segítséget, igyekszem rájönni mi mire való. :wink:

trikepilot
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.01.17. 16:17    Hozzászólás témája: Mod telepítés és "visszacsinálás"
Sziasztok. Alap-fórumomat kiegészítettem az attach-mod-al, a milliónyi különböző file-okba való beleszerkesztgetéssel. Elsőre úgy tűnt, nálam jól működik, de más felhasználók panaszkodtak, hogy nem tudnak képet feltölteni. Az általuk fel nem rakott képeket viszont én látom. Ha pedig én postolok képet, azt ők nem látják. Szóval valami bibi lehet, de gondolom, nehéz kitalálni, hogy mit szúrtam el. Ezért kezdeném előről. Kérdés. Hogyan tudom a jelenlegi hozzászólásokat és felhasználókat megtartani, illetve egy teljesen újratelepített fórumba beimportálni ?

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.01.17. 16:22    Hozzászólás témája: Re: Mod telepítés és "visszacsinálás"

trikepilot írta:

Sziasztok. Alap-fórumomat kiegészítettem az attach-mod-al, a milliónyi különböző file-okba való beleszerkesztgetéssel. Elsőre úgy tűnt, nálam jól működik, de más felhasználók panaszkodtak, hogy nem tudnak képet feltölteni. Az általuk fel nem rakott képeket viszont én látom. Ha pedig én postolok képet, azt ők nem látják. Szóval valami bibi lehet, de gondolom, nehéz kitalálni, hogy mit szúrtam el. Ezért kezdeném előről. Kérdés. Hogyan tudom a jelenlegi hozzászólásokat és felhasználókat megtartani, illetve egy teljesen újratelepített fórumba beimportálni ?
Valószínűleg nincs joguk, hogy megtekintsék a csatolmányokat (a fórum jogosultságoknál bővített módban tudod beállítani).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
cyberbob
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.27. 19:28    Hozzászólás témája:
attach_mod_243

Sajna nem megy.

Idézet:

control panel:Fatal error: Call to undefined function: include_attach_lang() in /admin/admin_attach_cp.php on line 52
,s a többi:

Idézet:

Could not find Attachment Config Table

DEBUG MODE

SQL Error : 1146 Table 'cybergsmforum.phpbb_attachments_config' doesn't exist

SELECT * FROM phpbb_attachments_config

Line : 79
File : admin_attachments.php
Ilyeneket ír nekem...:-(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése ICQ
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.28. 11:16    Hozzászólás témája:
Nem csináltad meg a mod telepítésének sql-es lépéseit. MOD telepítése

cyberbob
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.05.28. 15:59    Hozzászólás témája:
Hát ez a leírás nem fehér embernek való...Ez alapján csináltam, sokadjára is összeomlott az egész...tudom: user error... :cry:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése ICQ
Csybe2004
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.25. 10:55    Hozzászólás témája: :(
Sziasztok, új vagyok itt a fórumon és segítséget szeretnék kérni!

Elolvastam a kezikönyveket, de egyszerűen képtelen vagyok
feltelepíteni egy modot. A neve: Egyénileg beállítható hozzászólás sorrend
Azt szeretném kérni hogy ha lehet akkor rakjátok fel a modolt fájlokat az oldala! :cry:
Egyáltalán ezzel a moddal lehet megcsinálni hogy a hozzászólásokat
belépés után ne kelljen mindig fordított sorrendbe rakni?? :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése ICQ
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.06.25. 11:19    Hozzászólás témája: Re: :(

Csybe2004 írta:

Egyáltalán ezzel a moddal lehet megcsinálni hogy a hozzászólásokat belépés után ne kelljen mindig fordított sorrendbe rakni?? :roll:
Igen.

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés