Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

10 éves a freemail

Szerző
Üzenet
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.03. 14:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tegnap volt 10 éves a [freemail].

Az első szerver(ek) ( jobbról a második gép volt a freemail 2. szervere ):

Kép

Az első nyitólap:

Kép

Reméljük, hogy még sok évet megél Magyarország első ingyenes email szolgáltatója :idea: .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.03. 16:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kár, hogy irgalmatlan nagy retek. Sajnos én is elsősorban a freemailt használom. :(
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.03. 16:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
.. és nem veszett még el e-mail-ed? :o
.. és nem vesztél még el a sok spam-ben?
.. és nem próbáltad még ki a gmailt? o:)
.. úgy, hogy a freemail-es leveleidet mindet átirányítottad oda, és szépen átszoktattad az ismerőseidet a gmail-es címedre? :)))

.. ám ha ebből thread lesz, meg kell kérni valamelyik admint, hogy helyezze át a hszólásokat egy új témába.. lévén itt eléggé OFF :)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.03. 17:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem tudom mi köze a köszöntésekhez a személyes véleményeknek :?. Feltételezem, hogy ha egy ismerősödnek van névnapja, akkor nem azt vágod a pofájába, hogy "hol voltál tegnap ?! Több órát vártam rád, te meg nem jöttél el ?!", hanem azt, hogy "Boldog névnapot!" vagy ilyesmit :).
Ezen példa alapján a freemailt se szabad sértegetni a 10. szülinapja alkamából :D !

Idézet:

...ám ha ebből thread lesz, meg kell kérni valamelyik admint, hogy helyezze át a hszólásokat egy új témába.. lévén itt eléggé OFF
Szerintem meg jobb lenne egy DEL gomb ;).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.03. 19:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Reméljük, hogy még sok évet megél Magyarország első ingyenes email szolgáltatója :idea: .
Én személy szerint jelenlegi formájában nem nagyon ragaszkodom hozzá.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.03. 22:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Több kárt okoz, mint hasznot, szóval így tíz év után abba is hagyhatnák a csúcson...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 00:25    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Több kárt okoz, mint hasznot, szóval így tíz év után abba is hagyhatnák a csúcson...
Szép kis "csúcs"! Gyakorlatilag a használhatóság határán van. Fejlesztés címszóval telecseszték teljesen haszontalan baromságokkal, a tényleg hasznos dolgokat pedig egyáltalán nem javították. Sőt, a régi verzióhoz képest még rontottak is rajta. Eljutottunk oda, hogy már a belépéshez is szerencse és legalább három próbálkozás kell. Mai alakítása a freemailnek, hogy nem tudtam törölni leveleket, mert a törlés gombot egyszerűen nem jelenítette meg. A többi (mellesleg olyan kicsik a gombok és szar helyen vannak, hogy rosszabb helyen nem is lehetnének) megjelent, a törlés nem. Fura. A gyorshívó persze megjelent. (Szerintem senki sem használja ezt a marhaságot.)
Az eltárolt nevek között keresni egy külön mutatvány, annyira kicsi az ablak (ami persze nem nagyítható), "nagyobb" ( 2MB-os fájl az olyan nagy???) mellékletet gyakorlatilag nem lehet küldeni, meg a többi remek fejlesztés.
Tudom, ingyenes, ne húzzam a számat! Attól még lehetne használható...
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 13:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem az volt a legkiábrándítóbb, amikor újradizájnolták a freemailt, és meghagyták a frame-es kialakítást, ami mellesleg az új verziójában Operában egyáltalán nem volt használható.

A fejlesztés során volt egy azonnali üzenetküldő funkció kezdeményezés is, amelyet példamutatóan jabberrel valósítottak meg (ezt egyébként a phpBB3 is támogatja), azonban a hálózatot zárttá tették, így csak freemailes felhasználók használhatják (csak freemailes program futhat a gépeden, gtalkból sem tudod elérni és a phpBB3 sem tud rá üzenetet küldeni).

Azt hiszem, ez már mehet egy új témába.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 14:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Szoles írta:

Eljutottunk oda, hogy már a belépéshez is szerencse és legalább három próbálkozás kell.
Ez érdekes. Nekem mindig sikerült elsőre belépnem ( igaz csak próbaképp regeltem ).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.12.18. Hétfő 17:05
Hozzászólások: 378
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 15:21    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hidd el, tényleg trágya a freemail. Én régóta használom (de most már váltok), és kiismertem. Elképzelhető, hogy kevés leveled van, azért tudsz normálisan belépni. Mondjuk nekem sincs sok.

Szerintem nem normális, hogy éjjel 1-2 óra körül minimum 2-3 percet kell várni, hogy belépjen. És még akkor sem biztos, hogy sikerül. Ha néhány perc után sem mutat érdemlegeset, akkor frissítés, és várakozás tovább. Napközben lehet, hogy nem is sikerül. Legalábbis én két-három próbálkozás után hagyom a francba az egészet.

Szóval nagyon nem jó. Az új kinézet logikátlan, nehezen használható, telis-tele hibákkal, trehányságokkal. Valahogy azt érzem rajta, hogy nem volt egy ember sem, aki végigpróbálgatta az egészet, hogy hogyan használható. Mert ha lett volna, akkor már régen ki lehetett volna javítani a hibákat. De ha még erre is lusták, akkor legalább a hozzájuk érkező emileket olvasnák el, vagy beleolvasnának a freemailt fikázó topikokba a különböző fórumokon.
_________________
carvingski.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 15:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én Gmail-es vagyok, az is maradok: http://www.gmail.com . Ha valakinek kell meghívó, szóljon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 15:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
... ma már lehet regisztrálni a gmail-re meghívó nélkül is ;)
_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Greg
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.21. Szombat 16:04
Hozzászólások: 141
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 15:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tényleg! Az én időmben, (vagyis amikor még én lettem Gmail-és) még kellett meghívó. :D Azóta nem is figyeltem a regisztrációt. :wink: De ha valaki mégis jobban szeretne meghívóval regisztrálni, az szóljon nekem. 8)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 16:13    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szoles: Elhiszem, hogy a freemail egy nagy szar, és én ezért is kerülöm. Nem egy tanáromtól hallottam, hogy az elküldött üzeneteik több órás ( hallottam olyanról is, hogy 4napos késéssel ! ) késéssel mennek el, olyanról is hallottam, hogy az üzenetek magától eltüntek. Azt is megemlítette pár tanár, hogy amióta megújult a freemail, azóta sokkal lassabb, és áttekinthetetlenebb lett az egész rendszer. Nem tudom "ki-hogy-mi-merre-hogyan-kivel ? :D", de nekem ennyi információ elég volt, hogy ne regeljek a freemailnél ( nem beszélve arról, hogy állítólag sok a spam ). Én maradok a chellonál, egyrészt szerintem jól hangzik az, hogy "cselló", másrészt jónak tűnik a spam szűrő ( mármint ami a szerveren van ), mivel eddig ~7 XXX -es levelet kaptam ( tudjátok a szokásos, hogy "free xxx pictures, free xxx video downloads, etc." ), de mivel azt egyből kiszúrom, így azonnal törlésre kerülnek.

Igazából egy thomasrc @ rcmodell.net -es email cím lenne az álom, de mivel az még messze van ( remélhetőleg az rcmodell.net -es domaint nem foglalják le ) ezért maradok a thomasrc @ chello.hu -nál :P .

Szerk.: Tettem a @ elé, és mögé egy szóközt, mert automatikusan átalakította a fórum email címre a szöveget.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.10.04. 18:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én a freemailes címemtől akkor váltam meg 3 éve, amikor 10 nap nyaralás után 187 darab olvasatlan reklámlevél várt.
A Chello spam szűrője tényleg sok kéretlen levelet megfog, de hozzánk még így is átjut napi 3-4.

Úgy általában: Hiába használod a címed "ésszel", ha van egy-két kedves ismerős, aki továbbküld pár édibédi csodatevős barátságlevelet és a címed máris egy vadidegen gépén landol vagy meghív egy nem kimondottan bizalomgerjesztő külföldi oldalra, hogy hamarabb kapja meg az áhított minden egymilliomodik látogatónak járó zöld felfújható guminyulat.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés