Fórum leírás, logó módosítása, egyedi profil mező megjelenít

Szerző
Üzenet
Amice
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 03:04    Hozzászólás témája: Fórum leírás, logó módosítása, egyedi profil mező megjelenít
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Kb. 3 napja tettem fel az extrára phpBB3-at. Biztosan nagyon láma vagyok, php-ben még nem programoztam.

A logót le tudtam cserélni, de szeretném megváltoztatni a "domained.hu" és a "A fórumot leíró _rövid_ szöveg"-et is a fejlécben. Ha rákeresek, akkor a cache mappában találok egy data_global.php-t, amiben előfordul, de ott hiába cserélem le, mert később valami felülírja.

A másik, hogy a fejlécben szeretnék egy olyan üdvözlő szöveget, hogy Üdvözöllek "név" a ... honlapján! Ezt hogyan lehetne megvalósítani? Mármint kiszedni valahonnan a usernevet és kiíratni a fejlécben?

És már talán csak egy apróság :-)
Bal oldalt ahol kiírja a csatlakozás időpontját, hsz-ek számát stb, szeretném egy általam felvett mező tartalmát megjeleníteni. És ezt hogy lehetne megcsinálni?

Minden segítséget köszönök,
Amice

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 09:33    Hozzászólás témája:
Adminisztrátori vezérlőpult -> Általános -> Fórum beállítások.
Itt tudod állogatni az első kérdésedben taglalt dolgokat.

Az üdvözlőszöveg bonyolultabb, annak utána kell néznem.

Saját mező kiíratása:
Adminisztrátori vezérlőpult -> Megjelenések -> Sablonok -> Szerkesztés, annak a sorában, amit használsz -> viewtopic_body.html -> Keresd ezt (vagy valami hasonlót):

Kód:

<!-- IF postrow.POSTER_JOINED --><dd><strong>{L_JOINED}:</strong> {postrow.POSTER_JOINED}</dd><!-- ENDIF -->

Ez ALÁ, egy új sorba szúrd be ezt:

Kód:

<dd><strong>{SAJÁT MEZŐ NYELVI AZONOSÍTÓJA}:</strong> {postrow.SAJAT_MEZO_ADATBAZIS_AZONOSITOJA}</dd>

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 13:48    Hozzászólás témája: Beépített lehetőségek
Nem tudom hogyan oldottad meg az eddigi dolgokat, de erre mind van beépített lehetőség.

A logó képet pl. a megjelenések alatt a képkészletben lehet kicserélni.

Az egyedi profil mezőre pedig kódmódosítás nélküli megoldás is van, a terhelés beállításoknál meg kell adni, hogy jelenítse meg őket a téma oldalakon is, és az egyedi profil mezőnél pedig be kell állítani, hogy legyen megjelenítve.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 14:03    Hozzászólás témája:
Ümm... ez elkerülte a figyelmem (mármint a Terhelési beállítások alatt található rész).
No, ez pl. szerintem logikusan meg kellene, hogy jelenjen a:
Fórum Adminisztráció -> Felhasználók és csoportok -> Egyéni profil mezők / Szerkesztés alatt is, nem? o:)

Amice
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 14:23    Hozzászólás témája:
Nagyon jó! Az első miatt restellem magam, csak a szememet nem ütötte ki :roll:

Az egyéni mező is OK :-)

A személyre szabott üdvözlő szöveghez tudtok mondani valamit?

Köszönöm az eddigieket :-D

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 15:40    Hozzászólás témája:
Üdvözlő szövegre rémlik valami, hogy olvastam ilyen MOD-ot itt: http://www.phpbb.com/mods/db/, vagy itt: http://www.phpbbhacks.com/
Hármashoz még nem láttam ilyesmit. Szerintem keresd meg a ketteshez valót, és talán át tudod alakítani.
Sajnos ez nem sok, de ennyit tudok. (Szerintem egyébként nem lehet egy nagyon bonyolult dolog, talán php buzerálás nélkül is megoldható egy szkripttel.)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 16:22    Hozzászólás témája:

_zso2 írta:

No, ez pl. szerintem logikusan meg kellene, hogy jelenjen a:
Fórum Adminisztráció -> Felhasználók és csoportok -> Egyéni profil mezők / Szerkesztés alatt is, nem? o:)
Végülis igen, de így is logikus, hiszen ez tulajdonképp egy terhelés beállítás, azaz befolyásolja az erőforrásigényt, így nem biztos, hogy jó, ha a felhasználó ennek nem lévén tudatában módosítja ezt az értéket.

Az üdvözlő üzenet leginkább az index sablon fájl átalakításával rakható ki: styles/prosilver/template/overall_header.html

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 16:28    Hozzászólás témája:
Ezzel kicsit (tényleg csak kicsit) kötekedek:
A felhasználó nem látja az adminisztrátori panelt sem :)

Az adminsiztrátor azonban (elvileg - sajnos csak elvileg) el tudja dönteni, kell-e neki a topicokban is az a nyamvadt saját mező, vagy nem. Mindenesetre, most jól áttanulmányoztam a Terhelési beállításokat, valóban érdemes volt rászánni azt a kis időt :)

Amice
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 17:18    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Az üdvözlő üzenet leginkább az index sablon fájl átalakításával rakható ki: styles/prosilver/template/overall_header.html
Mint írtam az elején nem vagyok php spiller. Meg tudjátok mondani, honnan és hogyan olvashatom ki a felhasználó adatait? Utána az üdvözlő üzenetet talán össze tudom rakni :-)

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 19:29    Hozzászólás témája:
Megnézted egyáltalán az említett fájlt? Sima HTML az egész, csak be kell szúrni a kívánt szöveget.

Az egyedi profil mezők, meg mint ahogy írtam, minden kódmódosítás nélkül megoldhatók.

TGWH
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.05. 23:32    Hozzászólás témája:
üdv, nem tudtam hova írni, annyi topic van :D
nos, feltettem extra-ra, de 7.78 mb-ot töltött csak fel a 8.1 helyett. a legfrissebb verzióval próbálkoztam. most mi legyen? állandóan megszakad az ftp kapcsolat... egyesével töltsem fel a fájlokat vagy mi? kicsit idegesítő... kérlek segítsen valaki.

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.06. 01:14    Hozzászólás témája:
Szerintem ezt olvasd át: forum/tema/1498
Ha nem találsz választ, akkor ott kérdezd meg.
(Moderátorok, ha az előzőt áthelyezitek, ezt a hsz-emet nyugodtan töröljétek!)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Amice
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.06. 02:39    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Megnézted egyáltalán az említett fájlt? Sima HTML az egész, csak be kell szúrni a kívánt szöveget.
Persze, hogy megnéztem, tudom, hogy ezt kell átalakítanom:

Kód:

<td width="100%" align="center"><h1>{SITENAME}</h1><span class="gen">{SITE_DESCRIPTION}</span></td>

Egész pontosan a SITE_DESCRIPTION-t kell összeállítanom úgy, hogy benne legyen a username is. A site_description-be be tudom írni a szöveg elejét a fórum beállításoknál, de hogyan és honnan szedem ki a username-t. Ha az megvan, akkor már hozzá tudom csapni az üdvözlő szöveg végét.
De tudod mit, hagyjuk, majd kibogarászom, csak kicsit tovább fog tartani :-)

Köszönöm mégegyszer a segítséget!

fberci írta:

Az egyedi profil mezők, meg mint ahogy írtam, minden kódmódosítás nélkül megoldhatók.
Az egyedi mező megjelenítése, mint korábban írtam már készen van (úgy ahogy javasoltad), meg is köszöntem a segítséget :-)

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.06. 08:11    Hozzászólás témája:
Boccs, elkerülte a figyelmem, hogy a felhasználónevet is bele szeretnéd rakni az üdvözlő szövegbe. A felhasználónevet az {S_USERNAME} sablon változóból érheted el.

Amice
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.10. 05:45    Hozzászólás témája:
Az includes\functions.php-be betettem ez

Kód:

$template->assign_vars(array(
      'SITENAME'                  => $config['sitename'],
      'SITE_DESCRIPTION'            => $config['site_desc'],
      'WELCOME_MSG'               => 'Üdvözöllek '.$user->data['username'].' (...) fórumán!',

A styles\subsilver2\template\overall_header.html-be pedig ezt:

Kód:

<td><a href="{U_INDEX}">{SITE_LOGO_IMG}</a></td>
         <td width="100%" align="center"><h1>{SITENAME}</h1>
         <span class="gen">{SITE_DESCRIPTION}</span>
         <span class="gen">{WELCOME_MSG};</span>
         </td>

De így is próbáltam:

Kód:

<td><a href="{U_INDEX}">{SITE_LOGO_IMG}</a></td>
         <td width="100%" align="center"><h1>{SITENAME}</h1>
         <span class="gen">{SITE_DESCRIPTION} & {S_USERNAME}</span>
         </td>

És mindennek ellenére csak azt írja ki, ami a beállításokban a Fórum leírásában szerepel.

Van egy másik kérdés is:

Hol tudom megváltoztatni az Adminok és Moderátorok stílúsát? (szín, betűvastagság)

Előre is köszönöm a segítséget.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés