Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Szerző
Üzenet
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.07. 13:51    Hozzászólás témája: Avatar on Memberlist
Hozzászólás az előzmény idézésével
Próbálta esetleg már valaki felrakni ezt a MOD-ot? Ez a taglistában megjelenítené az avatarok lekicsinyített képét, és a kurzort ráhúzva mutatná eredeti méretben. Itt érhető el a MOD: http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=583545

Én subsilver2-re feltenném, de semmit sem csinál. Szerintem amit a stylesheet.css-be kellene beilleszteni, az egész egyszerűen hiányos. De lehet, hogy csak én vagyok béna. De ennyire???
Ha valaki megnézné, azt megköszönném.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.07. 15:08    Hozzászólás témája:
Megnézetem ezt a MOD-ot, fel is tettem... nálam megjelenik, de a kicsinyített változata is látszik... IE7-alatt! ( úgyan így, mint ezen a képen: )
Kép
Viszont, Mozilla alatt tökéletes!!!!

Szerk:
Találtam egy másik verzát: de ez sem akar müködni... eredmény még rosszab... semmi...

Időközben rájöttem, hogy nem frissítetem a böngészőt, ez volt a baj!!!
Mostmár tökéletesen müködik subsilver2-n!!!! IE-vel, és Mozillaval is!! Szal, a MOD JÓ!! Valamit elnézhettél!! Vagy Frissítsssssd a böngésződ az oldalon!!! (ctrl+f5)

Amit a stylesheet.css-be kellene beilleszteni ( @import url("memberlist_avatar.css"); ) nem hibás, de ne felejtsd el feltölteni mellé a ( memberlist_avatar.css-t sem! )

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.08. 14:19    Hozzászólás témája:
clean, köszönöm! Szégyellem, de akkora marha voltam, hogy a memberlist.php MOD-olást elfelejtettem megcsinálni... Kép Most már persze jó.

Egyébként jópofa kis dolog, úgyhogy marad is. Annyit finomítottam, hogy csináltam egy új mezőt az avataroknak, így megmarad a felhasználók sorszámozása is, meg talán normálisabban is néz ki.

Viszont két problémám azért még mindig van. Egyik, hogy az Opera nagyon kínlódósan jeleníti meg a teljes méretű avatarokat, ráadásul nem is mindig. Fölé megyek, erre kiírja az avatar helyét, de kép sehol. Másik, hogy ha néha megjeleníti és utána máshová húzom a kurzort, akkor amolyan képfoszlányok ottmaradnak a képernyőn. Szóval nagyon beteg Operával. (IE-vel és FF-fel tökéletes.) Itt egy kép, amikor meg sem jeleníti, és a korábban megnézettek foszlányai:
Kép
Ezt azért jó volna valahogy megoldani.

Másik gondom, hogy az eredeti css azt csinálja, hogy a teljes kép a kicsitől jobbra, de "lelógva" (kis saját módosítás után) jelenik meg. Így:
Kép
Ez azért gáz,mert pl az Opera (amit remélem sikerül rábírni, hogy rendesen dolgozzon) megjeleníti az URL-t a kurzor alatt, így pont az avatar kellős közepén megy keresztül. (A kép nem ilyen, mert ez FF) Tehát amit szeretnék megoldani css-ben, hogy a normál méretű avatar alja a kicsi tetejével fusson, de legalább az aljával (tehát alul igazított legyen a két kép). A tetejével jobb lenne, mert akkor nem takarja el a csatlakozás időpontját.
De mivel css-hez nagyon hülye vagyok,ezért kérnék segítséget Tőletek. Kösz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.08. 15:48    Hozzászólás témája:
Nekem is tetszik ez a MOD, csak sajna én egy másik sablonon szertném megcsinálni, de még nem jutottam el a css-hez... Az a baj, hogy én sem értek a css-hez, így elég sokáig fog tartani, mire rájövök, hogy mit is kellene mivel helyettesíteni... :oops:
Operával még nem néztem a történéseket, így nyilatkozni sem tudok róla! Az az egy böngésző, amit soha nem használlok.. :-) A takarás az új mező miatt alakult ki, mármint így kissebb a hely, ezért takar... eredeti mezőben (Felhasználónév) nem ér el odáig... Nem tudod szélesíteni a mezőt neki? Vagy probáld az avatart, a sorszám és a felhasz.név közé tenni. (múgy az miért volt baj, hogy a kisebb képből nyilt meg a nagyobb? )

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.08. 17:08    Hozzászólás témája:

clean írta:

... (múgy az miért volt baj, hogy a kisebb képből nyilt meg a nagyobb? )
Azért, mert ahhoz, hogy lásd a képet, pont rajta kell lennie a kurzornak. Így, hogy mellette van, a kis képen kell lennie, a nagyot pedig látod egészben.

Azért kösz, hátha css-re lesz valakinek ötlete. Még a kódot is bemásolom, hátha egy hozzáértő ingert kap: :wink:

Kód:

.thumbnail {
   z-index: 0;
   position:relative;
}

a.thumbnail:hover {
   background-color: transparent;
   z-index: 50;
}

.thumbnail span {
   position: absolute;
   background: #FFFFFF;
   padding: 3px;
   border: 1px solid #a9b8c2;
   left: 0px;
   display: none;
   color: #FFF;
   text-decoration: none;
}

.thumbnail span img {
   border-width: 0;
   padding: 2px;
}

a.thumbnail:hover span {
   position:absolute;
   display:block;
   top: 5px;
   left: 28px;
}

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.09. 18:00    Hozzászólás témája:

Szoles írta:

amit szeretnék megoldani css-ben, hogy a normál méretű avatar alja a kicsi tetejével fusson, de legalább az aljával (tehát alul igazított legyen a két kép). A tetejével jobb lenne, mert akkor nem takarja el a csatlakozás időpontját.
Kösz.
Cseréld le ezt:

Kód:

top: 5px;
   left: 28px;
}

Erre:

Kód:

bottom: 28px;
   left: 0px;
}

Igy pont a kis kép fölött lesz...

Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.10. 16:00    Hozzászólás témája:
Igen, köszi. Picit állítottam rajta, így feljebb tolja kicsit, kb a két kép alja fut:

Idézet:

left: 27px;
bottom: 4px;
Amit viszont egyszerűen nem értek, az az, hogy amint adok egy "buttom" értéket az egésznek, attól kezdve az Opera meghülyül. Ha törlöm a "buttom"-ot, akkor működik. Pedig azt hiszem, ez szabványos megoldás.
Kényszerből így maradt, amíg nem tud valaki Operában is működő megoldást.

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.10. 19:55    Hozzászólás témája:
Igazán nincs mit! ( van mégegy észrevételem, ha nem jobb oldalra, hanem balra nyitja meg a képet, /van elég helye neki/, akkor úgysem takarná ki a csatlakozott mezőt ) Viszont az Opera megoldásra, még mindig nem tudom a választ, mint ahogy arra sem, hogy, hogy a fenébe, illetve mit kell modosítani ahhoz, hogy másik (saját) sablonra is tudjam használni?! Bármit kezdek vele, nem müxik. Egyszerűen a használt sablon ccs-jét használhatatlanná teszi, mint ha nem is létezne.

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.11. 14:51    Hozzászólás témája:

Szoles írta:

Amit viszont egyszerűen nem értek, az az, hogy amint adok egy "buttom" értéket az egésznek, attól kezdve az Opera meghülyül. Ha törlöm a "buttom"-ot, akkor működik[...]
Ugye, ez a "buttom" csak elírás, és "bottom" akart lenni? A buttom-tól lehet, hogy meghülyül az Opera (is).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Szoles
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.12. 01:12    Hozzászólás témája:
Igen, elírás (illetve hülyeség). A kódban persze jól írtam, de az opera mégsem szereti.
Mindenesetre jó, hogy szóltál, mert ha itt elírtam, lehet, hogy másutt is képes vagyok rá. Tudjuk be fáradtságnak, ok? :wink:

Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés