Nem tudok RC5-ről RC7-re frissíteni.

Szerző
Üzenet
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.15. 16:59    Hozzászólás témája: Nem tudok RC5-ről RC7-re frissíteni.
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az utolsó lépésnél nem történik semmi! Állományok összevetése után nem müködik az FTP kapcsolat, sem pedig a "Megváltozott állományok tartalmazó csomag letöltése"! Mindkét esetben Az Internet Explorer nem tudja megjeleníteni a weblapot! Probáltam Mozillával is, de ott sem... üres fehér lap! Ha nyomok egy frissítést a böngészőn, akkor "Általános hiba
Az ütközéseket tartalmazó állományok egyesítési módja nincs helyesen kiválasztva." üzenetet kapom! Van rá valamilyen megoldás? Vagy bukta? Egyesével nem szeretném feltölteni a megváltozott (új) fájlokat, mert úgy elvesznének a MOD-olások!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.15. 21:05    Hozzászólás témája:
Igen, hiba van/volt. Lásd:

forum/hsz/23322#hsz-23322

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.16. 07:46    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Igen, hiba van/volt. Lásd:

forum/hsz/23322#hsz-23322
Köszönöm fberci!

Ui: sajnos a jelenség még mindig ugyan'ez! Továbbra sem tudom frissíteni! :?

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.17. 14:23    Hozzászólás témája:
fberci! Tudnál adni egy linket phpbb3 rc5-ről, rc6-ra való automatikus frissítéshez? Tudom, nem érdemes frissíteni rá, mert tele van hibákkal, (gongolom, ezért is lett eltávolítva a letöltések közül) sajna én még mindig nem tudom rc5-ről, rc7-re frissíteni! Talán rc6-ról, rc7-re már müxizni fog! (bár kétlem, de egy probát megérne a dolog... de az is kétséges, hogy 5ről 6ra frissíti é...) Már 2napja ezzel szívok, tök idegesítő...

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.17. 17:29    Hozzászólás témája:
Felesleges RC5-ről RC6-ra frissíteni. Ugyanúgy nem fog működni. Én ugyanezzel szívok. :) A phpbb.com-on az olvasható, hogy csak az agyonmodolt fórumoknál van ez, ahol 5-nél több ütközést tartalmazó állomány van. Nekem egy mod sincs telepítve, és csak egy css-t módosítottam eddig, mégis több, mint 200 ütközést tartalmazó állományt ír ki. Valami nagyon nincs rendben ezzel a frissítőcsomaggal. A legrosszabb az az egészben, hogy csak az adatbázist tudta updatelni, és a második futtatásnál már azt írja, hogy felesleges frissíteni mert már RC7-es...

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.17. 17:51    Hozzászólás témája:
Pontos idézet:

Acyd Burn írta:

You should re-download the automatic update package, if you experienced a loop directly after confirming your ftp settings or confirming the download of the changed files. This loop is also only caused for those having 5 or more modified or conflicting files within their changed file set.

Once downloaded, remove your old install folder. Then, upload the one from the automatic update package. Then, re-run the update. A re-run does not cause any problems, the updater is able to detect already done database updates and will re-run the file check.
Ütközést ír ki, és nem sima módosulást?? Korábban pedig jól működött? :o

Az új install mappát ugye felraktátok a régi helyére?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.17. 18:02    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Ütközést ír ki, és nem sima módosulást?? Korábban pedig jól működött? :o
Kb. 200 "piros felkiáltójeles" fájl van a frissítésnél. Korábban jól működött.

fberci írta:

Az új install mappát ugye felraktátok a régi helyére?
Igen, ezt én is olvastam, hogy így kéne, de nem nagyon értem, hogy ez pontosan mit jelent. Azt csináltam, hogy letöltöttem az RC5 --> RC7 automata frissítést, kicsomagoltam, feltöltöttem az install mappát a fórum gyökérbe, utána elindítottam a frissítőt, csinált egy sikeres adatbázis-frissítést, következő lépésként lelistázta a frissítendő a fájlokat, és amikor az ftp feltöltésre, vagy a megváltozott állományokat tartalmazó csomag letöltésére kattintok akkor IE-ben kapok egy 404-et, FF-ban pedig 5 másodpercenként frissíti a lapot, de nem történik semmi. Aztán akkor olvastam Acyd Burn hozzászólását, hogy töröld az install mappát, töltsd fel újra. (én így értelmeztem, nem tudom, hogy ebben mi a logika.) Letöröltem, feltöltöttem mégegyszer, aztán nem változott semmi, de azóta már azt írja, hogy nem kell frissíteni mert már RC7-es. :roll: :)

A hozzászólás legutóbb MyR által 2007.10.17. 18:03-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.17. 18:03    Hozzászólás témája:

MyR írta:

A legrosszabb az az egészben, hogy csak az adatbázist tudta updatelni, és a második futtatásnál már azt írja, hogy felesleges frissíteni mert már RC7-es...
Akkor nálad valami nincs rendjén. Én épp a minap frissítettem RC5 -ről RC7 -re, és semmi gondom nem volt.
Szóval: elkezdtem a frissítést az "install mappába lépéssel", és eljutottam odáig, hogy összehasonlítja a régi, és az új fájlokat a phpBB. Na itten volt egy gebasz, mert én a nagy eszemmel elfelejtettem, hogy fórumot frissítek ( lefoglalt közben a beryl állítgatása ), ezért egy effekt kipróbálása céljából BEZÁRTAM A FRIEFOXOT, én hülye ! Amikor rákatintottam a bezárás gombra, akkor jutott el "újból" a tudatomig, hogy nem azt a bizonyos programot kéne állítgatnom, hanem fórumot frissítenem :oops: . Azt hittem, hogy a fórum azt "fogja hinni", hogy már RC7 -es a phpBB ( merthogy az elején frissíti az adatbázist ), de szerencsére ez nem következett be. Így újból kezdtem a frissítést, és semmi maradandó kárt nem okozott ez a "balszerencse".

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.18. 08:00    Hozzászólás témája:
Thomas RC! Nem tudom, hogy neked miképpen sikerült frissíteni, illetve azoknak, akiknek sikerült, de én bármit teszek vele, nem hajlandó rá! A jelenség nálam is ugyanaz, mint MyR-nél. Elég sok modosulást hoz fel nekem is, de nem többet, mint az elöző frissítéseknél... RC4-ről, RC5-re is hasonló volt a frissítés, mégis hibátlanul elvégezte. Azóta nem volt MOD-olás a fórumon. szal, semmi nem változott.. lényegében ugyanazokat a változásokat hozza fel, mégsem hajlandó RC7-re frissíteni.. Az adatbázist nekem is frissítette, de a megváltozott állományokat már nem hajlandó. Nézzétek meg: Teszt fórum

Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.18. 17:37    Hozzászólás témája:
Az automatikus frissítés a végén ftp-vel nekm se megy, mert azt mondja, nem tud kapcsolódni az ftp-hez és könyvtárt megváltoztatni. De ha valamieliyk tömörítést kiválasztom, akkor le tudom tölteni a változásokat és azt már commanderrel fel lehet tölteni és felül ír mindent. Ha nem választasz ki tömörítési módot, akkor nem csinál semmit.

Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.18. 17:56    Hozzászólás témája:

clean írta:

Thomas RC! Nem tudom, hogy neked miképpen sikerült frissíteni, illetve azoknak, akiknek sikerült, de én bármit teszek vele, nem hajlandó rá! A jelenség nálam is ugyanaz, mint MyR-nél. Elég sok modosulást hoz fel nekem is, de nem többet, mint az elöző frissítéseknél... RC4-ről, RC5-re is hasonló volt a frissítés, mégis hibátlanul elvégezte. Azóta nem volt MOD-olás a fórumon. szal, semmi nem változott.. lényegében ugyanazokat a változásokat hozza fel, mégsem hajlandó RC7-re frissíteni.. Az adatbázist nekem is frissítette, de a megváltozott állományokat már nem hajlandó. Nézzétek meg: Teszt fórum
Na látod ! Ezt én sem értem, de nekem így sikerült.

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.19. 09:37    Hozzászólás témája:

Ha nem választasz ki tömörítési módot, akkor nem csinál semmit.
Na igen. Az a baj, hogy én addig sem jutok el, hogy ki tudjam választani!! Az a felület már nem jön be! Ezért is adtam a linket, hogy nézzétek meg...
Thomas RC! Jó neked! :-) :D Úgy látszik, hogy nekem be kell érnem az RC5 verzával.

_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.19. 09:39    Hozzászólás témája:
Hmmm... kézi frissítés? Én mindig úgy csinálom... egyesével felmásolom a fódosult file-okat. Igaz, még egyetlen MOD sincs az oldalamon (épp azért, mert a fórum még "csak" RC, nem pedig végleges...).

MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.19. 19:24    Hozzászólás témája:
Azt esetleg nem lehet tudni, hogy a következő RC verziók, illetve a Gold képesek lesznek-e majd egy régi RC-t frissíteni? Mert akkor talán érdemes még várnom a kézi frissítéssel...

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.19. 20:13    Hozzászólás témája:
Szerintem maguktól nem lesznek jobbak.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés