Rossz karakterkódolás

Szerző
Üzenet
kristijan
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.21. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2005.11.21. 15:29    Hozzászólás témája: Rossz karakterkódolás
Hozzászólás az előzmény idézésével
Letöltöttem a magyar nyelvi csomag 2.0.18 verzióját (ugyanaz a phpBB változat van a szerveren) és a honlapok mindig Unicode UTF-8 ba jönnek be. Mit lehet ilyenkor tenni?
Ki lehet-e esetleg törölni az egészet a tárhelyről, és újra felvinni a magyarosított változatot?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.11.21. 16:02    Hozzászólás témája: Re: myagyar nyelvi csomag
Hozzászólás az előzmény idézésével

kristijan írta:

Letöltöttem a magyar nyelvi csomag 2.0.18 verzióját (ugyanaz a phpBB változat van a szerveren) és a honlapok mindig Unicode UTF-8 ba jönnek be. Mit lehet ilyenkor tenni?
Ki lehet-e esetleg törölni az egészet a tárhelyről, és újra felvinni a magyarosított változatot?
Minden bizonnyal a kiküldött headerrel (fejléccel) lehet a gond, az határozza meg a karakterkészletet.
Tehát meg kéne nézni a fejlécet. Ha megadod a honlap címét, akkor meg tudom nézni.

Másik lehetőség, hogy a böngésződnek állítottad be, hogy mindent UTF-8-nak tekintsen, ekkor a böngészőt kell átállítani.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kristijan
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.11.21. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Elküldve: 2005.11.22. 08:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ugan még nincs kész a honlap, da a fórumot a szisz.org/forum könyvtárba raktam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2005.11.22. 19:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kristijan írta:

Ugan még nincs kész a honlap, da a fórumot a szisz.org/forum könyvtárba raktam.
Igen, a header a probléma.

Próbáld meg úgy, hogy megnyitod a common.php-t, és a <?php jel után beszúrod a következő sort:

Kód:

header('Content-Type: text/html; charset=iso-8859-2');

_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés