RC7: csoportbeállítás

Szerző
Üzenet
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.22. 22:52    Hozzászólás témája: RC7: csoportbeállítás
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van több csoportom. Rámegyek az egyikre, megváltoztatom, hogy ne zárt csoport legyen. Elfogadtatom. OK.
Megyek a következőre, ott is ezt akarom megváltoztatni, erre:

Az elküldött űrlap érvénytelen. Próbáld meg újra elküldeni. - írja piros alapon a szöveget.

Csak akkor tudom a következőket is beállítani, ha előtte másfelé kattintok az adminban, pl általános beállítások, stb és visszamegyek. Folyamatosan nem, mert mindig ezt írja ki.

Na ez?

---

Még egy infó: most próbáltam ki: minden esetben, amikor a piros alapon megjelenik az említett figyelmeztetés és nem csinálja meg a beállítások megváltoztatását, kiptóbáltam, hogy frissítem a böngészőablakot, akkor ugy kiírja hogy újból el lesznek küldve az adatok... bla-bla amit a böngésző ilyenkor mond, de utána zöldre vált a szín és elvégződnek az előbbi beállítások.

Na erre varrjatok gombot...

Végül: hogyan lehet megcsinálni, hogy az általam létrehozott csoportok közül a tagok csak egy csoporthoz tartozhassanak, azaz ne tudjanak többet kiválasztani, hanem csak egyet kérvényezhessenek?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.23. 10:11    Hozzászólás témája:
A felhasználói vagy az adminisztrátori vezérlőpultról van szó? Megnéztem mindkettőnek a felületét, de nem nagyon látom, pontosan mit csináltál. :?

Az ok viszont abban rejtőzhet, hogy az RC6-ban bevezetésre került egy biztonsági intézkedés, ami csak olyan űrlapokat tesz elküldhetővé, amik megjelentek a felhasználónak.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.23. 17:13    Hozzászólás témája:
Csoportbeállításokat változtattam, tehát admin felület. Mondom az érdekes az, hogy a böngésző ablakot firssítve mindig zöldre vált a piros figyelmeztető szöveg és el is fogadja...

Na de ami ennél is fontosabb: hogyan lehet megcsinálni, hogy NE tudjanak csak egy csoportba jelentkezni a tagok, azaz csak akkor kérelmezze magát másikba (is), ha az egyikből már kérte a kijelentkezését?

Ráadásul az 2-es phpbb-ben a regeléskor kellett megadni adatokat, most meg csak reg után, így nem tudok bekérni tőlük semmilyen infót, ami alapján már eleve tudnám őket szűrni...

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.23. 17:56    Hozzászólás témája:

Na de ami ennél is fontosabb: hogyan lehet megcsinálni, hogy NE tudjanak csak egy csoportba jelentkezni a tagok, azaz csak akkor kérelmezze magát másikba (is), ha az egyikből már kérte a kijelentkezését?
MOD... :(

Ráadásul az 2-es phpbb-ben a regeléskor kellett megadni adatokat, most meg csak reg után, így nem tudok bekérni tőlük semmilyen infót, ami alapján már eleve tudnám őket szűrni...
Egyedi profil mezős adatot most is be tudsz kérni (meg kell adni, hogy kötelező legyen kitölteni).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.25. 00:11    Hozzászólás témája:
Na igen, de sajnos nem működik úgy az Egyedi profil mező beállítást, ahogy kellene.
Ugyanis lehetőség van arra, hogy regeléskor kötelezően bekérjen adatokat egy egyedi profil mezőbe, ám feljebb a beállításainál van egy lehetőség, hogy NE jelenjen meg az majd a felhasználói vezérlőpultban (téma és taglistánál). Ha azt bejelölöm, semmi nem történik, ugyan úgy látszik mindenhol. Aztán ha a Terhelési beállításoknál is kitiltom a láthatást: profil, téma, taglista, akkor is látszik a profiljában utána. Ez már a második hibája a phpbb-nek, mióta ismerkedek a 3-as verzióval.

Ez hiba, 99%. Nem csinálja azt, amit a beállítás ígér...

Ha viszont kiszedem a profil html kódjából az egyedi profil mező php scriptjét, vagy kikommentezem, akkor bármi változtatás a profil adataiban (pl. születésnap, stb) azt vonja maga után, hogy hibát jelez, miszerint nem lehet üres az egyedi profil mező adata (nem is az, de azt hiszi).

Tehát eddig sehogy se sikerált csak a regben, de a profilban nem megjeleníteni.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.25. 13:11    Hozzászólás témája:
Az tnem tudtam, hogy azt akarod, hogy később ne lehessen megváltoztatni.

Én nem tekinteném ezt hibának, szándékosan működik így. Úgy már inkább fogalmaznék, hogy a phpBB3 nem tartalmaz olyan funkciót, amit te szeretnél. :wink:

Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.25. 14:05    Hozzászólás témája:
Nem az a hiba, hogy utána engedi módosítani!
Az a hiba, hogy megjeleníti akkor is, ha meg nem jelenítésre állítom be. Ez a hiba. De ez nagy!

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.25. 16:33    Hozzászólás témája:
Megnéztem a pontos megfogalmazásokat. Félreértelmezted a dolgokat. A profil nem egyenlő a felhasználói vezérlőpulttal. Lehet, hogy a 2-es verzióban gyakorlatilag az volt, itt nem (nem véletlenül van rá két külön szó). Így viszont minden beállítás pontosan úgy viselkedik, ahogy kell.

Legközelebb inkább olvasd el mégegyszer a dolgokat, mielőtt így rámtámadsz. :wink:

Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.29. 13:11    Hozzászólás témája:
Nem támadtam rád, viszont te hülyének nézel...

1.
Profil mező megjelenítése:
A profil mező az összes a terhelés beállításokban megadott helyen megjelenítésre kerül. Ha nemre állítod, nem fog megjelenni a téma oldalakon, a profilban és a taglistában.

De igen, akkor is megjelenik mindenhol.

2.
Terhelési beállítások
Egyedi profil mezők megjelenítésének engedélyezése a taglistában: NEM

Egyedi profil mezők megjelenítése a felhasználók profiljában: NEM

Egyedi profil mezők megjelenítése a téma oldalakon: NEM

De igen, akkor is megjelenik mindenhol.

-----------------------------------
Hidd el, tudom mit beszélek!

Ha a taglistában igenre állítom, ott viszont nem jelenik meg. Vicces...

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.29. 14:17    Hozzászólás témája: Ha hiba, akkor hibajelentő
Nekem minden tökéletesen működik (nem úgy, ahogy te írtad), de ha te azt állítod, hogy hiba van, akkor legegyszerűbb, ha rögtön jelented a hibabejelentőben. Magyarázhatok én, de ha hiba van - amit te biztosan állítasz - akkor azt nem tudom így távolról megjavítani.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés