Költözés után, nem tudok bejelentkezni.

Szerző
Üzenet
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.24. 15:14    Hozzászólás témája: Költözés után, nem tudok bejelentkezni.
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv!
Jelenleg phpbb3 rc5-ről, rc7-re szertném frissíteni a fórumot, de minden beavatkozás előtt illik adatbázist menteni. Ez most sem maradt el! Viszont, mentés után mindig leellenőrzöm, hogy a kimentett adatbázis visszaállitása rendben megtörténik -é... Sajnos pillanatnyilag ezzel gondjaim vannak. Visszaállítás után minden a helyén van, hiba nélkül visszaállítt mindent, viszont ennek ellenére nem tudok belépni a fórumra! Bejelentkezés után kiírja, hogy Sikeresen beléptél, majd vissza a kezdőoldalra (vagy valami ilyesmi), na ekkor van a baj... bejelentkezett felhasználók közöt számon vagyok tartva, viszont nem vagyok bejelentkezve! Már többször kimentettem, és visszaállítottam az adatbázist, a jelenség ugyanez maradt. RC5 ig mindig tökéletesen visszaállt minden! Most valamiért erre nem hajlandó. Az eredeti fórum, viszont tökéletesen müködik! Az rc5-ben történt valami ilyesmi változtatás, vagy én vagyok lemaradva valahol? :oops: Probáltam több böngészővel, több gépen bejelentkezni...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.24. 15:56    Hozzászólás témája:
Cookie domaint, fórum domaint/elérési útvonalat nem változtattad meg valamikor nemrégiben?

De ugye még nem raktad föl az RC7 fájljait?

És költözésről is szó van?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.24. 16:59    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Cookie domaint, fórum domaint/elérési útvonalat nem változtattad meg valamikor nemrégiben?

De ugye még nem raktad föl az RC7 fájljait?

És költözésről is szó van?
Semmit nem változtattam meg, ezért is nem értem a dolgot... minden úgyanúgy van, mint régen is volt! Csak RC4-ről, RC5-re lett frissítve... Azóta van ez a probléma. RC7 fájlok, nincsenek felrakva! Költözésről sincs szó, nem is akarok költözni, csak minden adatbázis kimentést letesztelek...
Anno phpbb2-re írtál egy ilyen domain átírási lehetőséget sql-ben:

Idézet:

UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = 'www.nev.hu' WHERE `config_name` = 'server_name' LIMIT 1 ;
UPDATE `phpbb_config` SET `config_value` = '/' WHERE `config_name` = 'script_path' LIMIT 1 ;
Tudnál adni egy ilyet phpbb3-ra? Lefuttatnám benne újra a domaint, mert lehet, hogy ez már megint az extra hülyesége...

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.24. 20:13    Hozzászólás témája:
De hova raktad fel az adatbáziskimentést? Vagy ugyanoda, ahonnan kimentetted (de akkor nem ér semmit a teszt, mivel ha rossz volt a kimentés, akkor így is elszúrod a fórumod)?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.25. 11:05    Hozzászólás témája:

fberci írta:

De hova raktad fel az adatbáziskimentést? Vagy ugyanoda, ahonnan kimentetted (de akkor nem ér semmit a teszt, mivel ha rossz volt a kimentés, akkor így is elszúrod a fórumod)?
Az eredeti fórum az extran van. Ugyancsak az extran van egy tesztfórum, amire az eredeti fórum kimentések felkerülnek.... De kiproszilom egy másik szerveren is, mert lehet hogy tényleg az extra műve...

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.25. 13:12    Hozzászólás témája:
A más domain lehet a gond. Hogy pontosan mi, azt most nem tudom (most nem tudok utánanézni).

Egyébként a visszaállítás után a cache mappa tartalmát érdemes törölni (lehet, hogy ettől fog működni).

clean
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.25. 15:02    Hozzászólás témája:
Én is a domainre gyanakszom, viszont eddig nem volt vele probléma... (kimentettem, feltöltöttem, tökéletesen működött) A domaint mindig utólag változtattam meg az adminpanelen. A cache mappa törlésén is túl'vagyok már... De az sem kizárt, hogy rossz időben mentegettem az adatbázist... (lehet, hogy pont abban az időben babráltak valamit a szerveren, bár erre kicsi az esély, mármint hogy mindez egy időben történt, de sosem lehet tudni..) Este nekirúgaszkodom mégegyszer! Jónak kell lenni! Eddig nem volt probléma...

Szerk: Köszönöm szépen fberci a segítséget! Közben megtudtam az exra egyik adminjától, hogy valamit állítgattak az sql ben, és valszeg ez volt az oka a hibának.. Gyorsan le is teszteltem.. Most már kifogástalanul működik az adabázis visszaállítás! Bocsánat a nyavajgásért!

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés