Konvertálás után témák címe hibás karaktereket tartalmaz

Szerző
Üzenet
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.27. 18:41    Hozzászólás témája: Konvertálás utáni ékezet problámák.
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Annyit tennék hozzá, hogy valósznínűleg a következő kód futtatása hozott eredményt (nem a fenti):

Kód:

CREATE TABLE userconv (
 user_id mediumint(8) NOT NULL,
 username_clean blob NOT NULL
 )

Az ékezetes címekről lehetőleg majd inkább egy új témában, sok oka lehet.
Sőt biztos is. Ez kell az "userconv" probléma megszüntetésére.
Visszaállítottam az adatbázist,hátha az újra konvertálás megoldja az ékezetes pronblémát,de nem. Úgy emlékszem,hogy az elöző verziónál vagy az adatbázisban,vagy a fórumban átállítottam valami betűkészletet. A phpBB3-ban hol lehet ezt átállítani?

(Bocsi,új témát akartam volna létrehozni. Áthelyeznéd egy új témába ezt?
Mondjuk "Konvertálás utáni ékezet problámák." címmel.)

A hozzászólás legutóbb atomjani által 2007.10.27. 19:21-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.27. 19:09    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Annyit tennék hozzá, hogy valósznínűleg a következő kód futtatása hozott eredményt (nem a fenti):

Kód:

CREATE TABLE userconv (
 user_id mediumint(8) NOT NULL,
 username_clean blob NOT NULL
 )
Ami még fontos,hogy minden egyes konvertálásnál be kell vinni ezt az adatbázisba. Nem tudom mért,de csak így lehet újra konvertálni,ha újra beviszük. Legalábbis ez a tapasztalatom.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.10.27. 20:47    Hozzászólás témája:
A következőképpen oldottam meg a problémákat. A könnyebb eligazodás kedvéért berakom ide is:

fberci írta:

Megint az utf8, amit már ezer éve emlegetek, hogy a phpBB2 nem támogatja. Így a konvertálásnál is persze, hogy bajok lesznek.

A legbiztosabb módszer, hogy a phpBB2-t rendesen megcsinálod, hogy működjön iso-8859-2-vel.

Másik elképzelhető lehetőség, hogy a phpBB2-ben a language/lang_hungarian/lang_main.php-ben az ENCODING-ot (a fájl elején egy nyelvi változó) átírod iso-8859-2-ről utf-8-ra.

Természetesen újra kell konvertálni.
Erről bővebben a Konvertálás után betűkarakter és ékezet probléma ...-ban olvasható.

Még valami. A konvertálás után írjuk vissza utf-8-ről iso-8859-2-ra,különben a phpBB2-es fórumon fognak ezek az ékezetes problémák megjelenni.

Még azt hozzá tenném,hogy ma regisztrált egy felhasználó,és ezt nem vitte át. Következtetek belőle.hogy a ma létrehozott profilokat nem hozza át.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés