A logó mérete

Szerző
Üzenet
Gasszi
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.11.05. 15:34    Hozzászólás témája: A logó mérete
Hozzászólás az előzmény idézésével
Üdv!

Arra lennék kíváncsi hogy, hol tudom azt beállítani, hogy a kezdőoldalon megjelenő logó az igazi méretben jelenjen meg?

Hogy miről is beszélek; a régi logóm 150x150-es volt, de ezt lecseréltem egy másik képre, de ennek a mérete már: 589x150-es, de ez a fórum még mindig 150x150-esként jelenik meg!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.11.05. 15:55    Hozzászólás témája:
Az adminisztrátori vezérlőpultban a megfelelő képkészlet megfelelő képének (logó) szerkesztésével teheted ezt meg (meg lehet adni a méretet).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.11.05. 15:55    Hozzászólás témája:
/styles/{STYLE_NAME}/template/overall_header.html ha jól emlékszem. És módosítás után csinálj egy cache üritést a fórumon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.11.05. 16:05    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Az adminisztrátori vezérlőpultban a megfelelő képkészlet megfelelő képének (logó) szerkesztésével teheted ezt meg (meg lehet adni a méretet).
Evvel a "segítőkész" funkcióval jól meggyűlt a bajom pár hónappal ezelőtt. A lényeg az volt, hogy átakartam alakítani egy sablont css alapján. Szóval átírtam mindent, megnézem milyen lett. Frissítem a böngészőt, semmi változás. Cache ürítés (fórumon+böngészőben), akkor se látom a módosítás hatását :shock: . A végén már az ftp programomra gyanakodtam, de mint kiderült az volt a hiba, hogyha valaki az admin felületen szerkeszti a képkészletet, vagy az egyik sablon részt (pl. overall_footer.html), akkor a forráskódban az eredeti css hivatkozása (pl: /style/stb/stb/valami.css) automatikusan átvált egy teljesen más hivatkozássá. Ami ennél is rosszab, ha az admin felületen csinálta meg valaki a teljes sablon módosítását (és beleszerkesztett például a valami.css-be is az admin felületen), és utána leszeretné tölteni ftp-n a módosított css fájlt, akkor azt fogja látni, hogy az ftp-n letöltött css egy-az-egyben megegyezik az original (még nem módosított) sablon css fájlával !! és ez nem csak a css fájloknál van így, hanem a sablon megjelenítéséért felelős többi .html fájlal is.

Szóval én elhatároztam, hogy soha többet nem fogok semmilyen fájlt módosítani az admin felületen, mert ha letöltöm ftp-n a sablont, akkor gyakorlatilag az original sablon "kódját" töltöm le.

Gasszi
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2007.11.05. 16:20    Hozzászólás témája:
köszi szépen a segítséget! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2007.11.05. 17:33    Hozzászólás témája:
Thomas RC, így van ahogy leírtad, de azt hiszem, erre az admin felület fel is hívja a figyelmed. Meg azt hiszem van exportálás funkció is, az használható ilyenre.

Mindenesetre ha a kódot szerkeszted, akkor is ajánlott inkább az imageset.cfg-t módosítani.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés