Megjelent a phpBB 3.0 RC8

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.01. 23:43    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.0 RC8
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3.0 nyolcadik release candidate verziója (mely egyben remélhetőleg a végleges 3.0.0 szerepét is be fogja tölteni). A változások több hibajavítást és néhány változtatást jelentenek, mely sok felhasználó dolgát könnyítheti meg.

Többek között javították a fórumunkban rekordszámban előjött extra.hu-n fellépő hibakezelő hibát. Fontos újdonság, hogy ha valamilyen okból kifolyólag a gomb képek nem érhetők el (a képek ki vannak kapcsolva a böngészőben, vagy nincs megfelelő nyelvű képkészlet a megjelenéshez), a gomb helyett egy kisebb méretű szöveg jelenik meg, mely ugyanúgy elvisz a hozzászólásküldő stb. oldalra. Ezentúl javításra került a legújabb PHP verziókban előjövő realpath() függvény hiba, továbbfejlesztésre került az automatikus URL-felismerés, és az aláírás elvátolítását se akadályozza ezentúl semmi. Újabban nem lehet a size (méret) BBCode-nak 0 értéket megadni, ezáltal láthatatlan szöveget létrehozni.

Az új verzióban a DEBUG és a DEBUG_EXTRA beállítások ki vannak kapcsolva, így a phpBB-t módosítóknak munkájuk során ezt be kell kapcsolniuk. Továbbá a sablon újrafeldolgozás is alapból kikapcsolásra került, ami azt jelenti, hogy a sablon fájlok módosítása után törölni kell a gyorsítótár tartalmát, különben a változtatások nem jutnak érvényre.

Mindenkit bíztatunk a frissítésre, lévén hogy csak a legújabb verzióhoz nyújtunk segítséget ezen a fórumon. Ne felejtsétek el a nyelvi csomagot is frissíteni!
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 11:53    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 RC8
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Az új verzióban a DEBUG és a DEBUG_EXTRA beállítások ki vannak kapcsolva, így a phpBB-t módosítóknak munkájuk során ezt be kell kapcsolniuk. Továbbá a sablon újrafeldolgozás is alapból kikapcsolásra került, ami azt jelenti, hogy a sablon fájlok módosítása után törölni kell a gyorsítótár tartalmát, különben a változtatások nem kerülnek érvénybe.
Lehet én vagyok a hülye, de ezek már az előző verzióban is így voltak :?.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 12:05    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 RC8
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Lehet én vagyok a hülye, de ezek már az előző verzióban is így voltak :?.
Igen, szerintem is. :?
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
MyR
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.02.03. Péntek 1:00
Hozzászólások: 315
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 16:02    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 RC8
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem is. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
KomiGabi
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2007.06.08. Péntek 14:18
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 16:35    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 3.0 RC8
Hozzászólás az előzmény idézésével

MyR írta:

Szerintem is. :D
Ezt fontos volt megjegyezni. :roll: Na jó, akkor ne legyen az egész hsz off:
Szerintem is. :lol: :lol: :lol:
(ezt az egész hszt is fontos volt megjegyezni :roll:)
_________________
Üdv:
Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés