PHPBB 2.0.16 konvertálás PHPBB 3 -ra

Szerző
Üzenet
Zolee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.07. Kedd 2:00
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 13:31    Hozzászólás témája: PHPBB 2.0.16 konvertálás PHPBB 3 -ra
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! Szeretném a régi 2.0.16 -os forumom felfrissíteni az a legujabb 3 -asra! Van rá mod, hogy az adatbázisom mgtertsam? Egész tetemes adat van már benn közel 22Mb -az SQL fájlom! Kérlek segítsetek hogy tudom ezt megvalósítani?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 13:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Példákkal elmondva:

Tegyük fel, hogy a phpBB2-es fórumod a http://a.weblapod.hu/forum/ oldalra van feltelepítve.

Első lépésként feltelepíted a phpBB3-at egy új mappába. Legyen ez a mappa a /phpbb3. Ez esetben a phpBB3-as fórumod így lesz elérhető: http://a.weblapod.hu/phpbb3/.
A phpBB3 telepítés végén megkérdezi akarsz-e konvertálni ? Rákattintasz a linkre, hogy akarsz. Ottan megkérdez pár adatot, és kezdődik a konvertálás (a phpbb2 elérési útvonalánál a "../phpbb2/"-őt add meg idézőjelek nélkül). Ha nem sikerül a konvertálás akkor semmi nem veszik el, úgyhogy nem kell parázni emiatt. Ha valami hiba van, vagy nem sikerül, akkor kérdezz bátran ;).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zolee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.07. Kedd 2:00
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 13:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm kedvességed és a gyors választ mindjárt megpróbálom!

Thomas RC írta:

Példákkal elmondva:

Tegyük fel, hogy a phpBB2-es fórumod a http://a.weblapod.hu/forum/ oldalra van feltelepítve.

Első lépésként feltelepíted a phpBB3-at egy új mappába. Legyen ez a mappa a /phpbb3. Ez esetben a phpBB3-as fórumod így lesz elérhető: http://a.weblapod.hu/phpbb3/.
A phpBB3 telepítés végén megkérdezi akarsz-e konvertálni ? Rákattintasz a linkre, hogy akarsz. Ottan megkérdez pár adatot, és kezdődik a konvertálás (a phpbb2 elérési útvonalánál a "../phpbb2/"-őt add meg idézőjelek nélkül). Ha nem sikerül a konvertálás akkor semmi nem veszik el, úgyhogy nem kell parázni emiatt. Ha valami hiba van, vagy nem sikerül, akkor kérdezz bátran ;).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zolee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.07. Kedd 2:00
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 13:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha kész a kovnertálás hoyg tovább? Eltávolithatom az előző forumot, és a helyére thetem ezt? A files könyvtáral mi lesz? :) Rengeteg a feltöltött álományom!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 2:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 13:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem ne törölj még semmit. Először is ellenőrizd le, hogy mindent sikerült-e átkonvertálni (hozzászólások meg vannak-e, felhasználók megvannak-e, stb.)? Ha ez megvan akkor érdemes lenne megnézni, hogy az őúűó betűket nem alakította-e át "?" jelekké a konvertálás. Ha ez is megvan akkor írj egy próba hozzászólást, aminek ez a tartalma: "árvíztűrőtükörfúrógépÁRVÍZTŰRŐTÜKÖRFÚRÓGÉP". Ha az ékezetes betűket nem alakítja át "?" jelekké a fórum akkor valószínűleg minden sikerült.

Egyébként én a biztonság kedvéért 1hétig fenn hagynám a phpBB2 fájlait, és adatbázisát, mert ha valami miatt vissza kell váltani, akkor...
Ha mindenképp törölni akarod a phpBB2-őt akkor töröld le a fájlait, és phpmyadmin-ban az összes tábláját (vigyázz, hogy ne keverd a phpBB3, és a phpBB2 tábla előtagját a phpmyadmin-ban !).

A files mappával nem tudom mit csinálj, mert amikor én frissítettem, akkor ezzel nem foglalkoztam nagyon.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 14:07    Hozzászólás témája: Csatolmány MOD
Hozzászólás az előzmény idézésével
Gondolom felraktad a csatolmány MOD-ot a phpBB2-es fórumodban, ami a files könyvtárban tárolta a fájlokat. Ezek elvileg átkonvertálásra kerültek az új fórumba. Próbáld ki az új fórumodon, hogy minden megy-e (csatolmányok is megvannak, letölthetők), és ha igen, akkor törölheted a files könyvtárat is.

Én azt ajánlom neked, hogy először csinálj egy próba konvertálást, ellenőrizd le, hogy minden jól ment-e, próbálgasd a beállításokat, ismerkedj az új rendszerrel. Ezalatt tartsd meg, és használd a phpBB2-es fórumot. Majd később csinálj egy végleges konverziót, amiután letörölheted a phpBB2-t.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Zolee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.07. Kedd 2:00
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 15:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok! Mindenem megvan viszont a forum cimekben az ékezetes karakterekkel gáz van, viszont ha újat hozok létre avgy új hozzászolást ott már jó! Akkor mi a teendő? :(

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zolee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.07. Kedd 2:00
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 20:17    Hozzászólás témája: Re: Csatolmány MOD
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Az a baj, hogy konvert után az adatbázisban az ő betük helyett

Kód:

õ
iródott be! Namost szócenzurának beálítottam, hogy

Kód:

õ = ő
de ezzel az a baj, hogy a fórumcímekben nem cseréli le. Van erre vmi megoldás, vagy vagy monuálisan kell az öszeset átirnom? :(

SZERK.: Jobbanmondva az adatbázisban így szerepel: õ de a forumba csak ]õ írodik ki.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zolee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.07. Kedd 2:00
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 20:20    Hozzászólás témája: Re: Csatolmány MOD
Hozzászólás az előzmény idézésével
Van egy 5letem... ki is próbálom. Kimentem az sql fájl lefuttatok rajt egy csere funkciót ahol lecserélem ezekket majd visszaálítatom!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Zolee
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.03.07. Kedd 2:00
Hozzászólások: 29
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.02. 20:35    Hozzászólás témája: Re: Csatolmány MOD
Hozzászólás az előzmény idézésével

Zolee írta:

Van egy 5letem... ki is próbálom. Kimentem az sql fájl lefuttatok rajt egy csere funkciót ahol lecserélem ezekket majd visszaálítatom!
Ez bejött! Így már az ékezeteim is megvannak! Király! :P

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés