Hozzászólás elküldése levélben

Szerző
Üzenet
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 11:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás elküldése levélben
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!

Nem tudtok olyan modot ami, nem csak azt küldi el hogy új hozzászólás van a fórumon, hanem a hozzászólást is?? Vagy ezt valahol be kell állítani?? Esetleg át kell írni valamit?? Tud valaki segíteni??

Köszi!

pifta

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 12:30    Hozzászólás témája: Re: Hozzászólás elküldése levélben

pifta írta:

Nem tudtok olyan modot ami, nem csak azt küldi el hogy új hozzászólás van a fórumon, hanem a hozzászólást is?? Vagy ezt valahol be kell állítani?? Esetleg át kell írni valamit?? Tud valaki segíteni??
Azt meg lehetne csinálni, hogy a hozzászólást is elküldje az emaillel együtt, de fontos, hogy emailt nem mindig küld, csak akkor, ha a felhasználó legutolsó látogatás után ez az első hozzászólás.
De ez már inkább egy levelezőlistára hasonlít, ha ilyen kell neked, akkor szerintem inkább keress egy levelezőlista szoftvert.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 13:47    Hozzászólás témája:
Tudom hogy levelezőlistára hasonlít de ez nekem így kellene mert vannak akiknek nincs ideje benézni minden nap de naponta 30-40 üzenetet egy hét elteltével elég átnézni... Az e-mailben meg azt olvas mindenki amit akar és arra válaszol amire akar... Viszont a fórum maradna csak a hozzászólást is küldené el. Hogyan lehet ezt megcsinálni?? Elég valami átírni??

pifta

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 14:53    Hozzászólás témája:

pifta írta:

Tudom hogy levelezőlistára hasonlít de ez nekem így kellene mert vannak akiknek nincs ideje benézni minden nap de naponta 30-40 üzenetet egy hét elteltével elég átnézni... Az e-mailben meg azt olvas mindenki amit akar és arra válaszol amire akar... Viszont a fórum maradna csak a hozzászólást is küldené el. Hogyan lehet ezt megcsinálni?? Elég valami átírni??
Nem teljesen értelek. Azt lehetne egyszerűen megcsinálni, hogy az értesítővel együtt a hozzászólást is elküldje, de értesítőt ugye csak egyszer küld amíg a felhasználó nem nézi meg a fórumot.
De én még mindig a levelezőlistát ajánlom neked ilyen célra, mivel a levelezőlistának is van olyan funkciója, melyen keresztül vissza lehet követni a leveleket.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 15:50    Hozzászólás témája:
Szerintem nem vagyunk egy hullámhosszon. Nekem a fórum ha fel vagy íratkozva a "listára" akkor minden új hozzászólásnál küld egy értesítőt. Nekem ezzel az elején bajom is volt mert idegesített és minden listáról le kellett íratkozni..... Szal biztos hogy küld mindegyiknél egy-egy levelet. De hogy kell megcsinálni hogy azt is küldje?? A fórum kell nem a levelezőlista, mivel javarészt, sőt egy-két ember kivételével fórumnak használjuk, de mindig akad olyan akinek nem jó az ami van tehát kell az egész hozzászólás. Szerintem nem lehet olyan nehéz csak pár sort kellhet átírni bár ehhez én kevés vagyok, majd ha megnövök...

Egyéb: ha már itt járunk akkor olyan mod is jól jönne, ahol képet is lehet csatolni a hozzászóláshoz, mert nekem egyszerű de aki nem tudja a tárhelyregemet az képet sem sűrűn tud feltenni. a CJB-t használom, kipróbáltam az attach mod-ot de nekem nem jött be(nem működött, hibaüzit írt ki). Ezt mivel tudom megcsinálni??

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 16:43    Hozzászólás témája:

pifta írta:

Szerintem nem vagyunk egy hullámhosszon. Nekem a fórum ha fel vagy íratkozva a "listára" akkor minden új hozzászólásnál küld egy értesítőt. Nekem ezzel az elején bajom is volt mert idegesített és minden listáról le kellett íratkozni..... Szal biztos hogy küld mindegyiknél egy-egy levelet. De hogy kell megcsinálni hogy azt is küldje?? A fórum kell nem a levelezőlista, mivel javarészt, sőt egy-két ember kivételével fórumnak használjuk, de mindig akad olyan akinek nem jó az ami van tehát kell az egész hozzászólás. Szerintem nem lehet olyan nehéz csak pár sort kellhet átírni bár ehhez én kevés vagyok, majd ha megnövök...

Egyéb: ha már itt járunk akkor olyan mod is jól jönne, ahol képet is lehet csatolni a hozzászóláshoz, mert nekem egyszerű de aki nem tudja a tárhelyregemet az képet sem sűrűn tud feltenni. a CJB-t használom, kipróbáltam az attach mod-ot de nekem nem jött be(nem működött, hibaüzit írt ki). Ezt mivel tudom megcsinálni??
Az elsőre majd próbálok még ma írni valamit, csak most nincs időm.
A másodikra pedig, pont erre való az attach mod, és mivel ez való erre, nincs más (nem csináltak kettő dolgot ugyanarra a funkcióra). Ha leírod a hibát, akkor valószínűleg tudok segíteni.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 19:06    Hozzászólás témája:
1. Nyisd meg a posting.php-t.
2. Keresd meg a következő sort (584.sor):

Kód:

user_notification($mode, $post_data, $post_info['topic_title'], $forum_id, $topic_id, $post_id, $notify_user);

3. Cseréld ki erre:

Kód:

user_notification($mode, $post_data, $post_info['topic_title'], $forum_id, $topic_id, $post_id, $notify_user, $message);

4. Nyisd meg az includes/functions_post.php-t.
5. Keresd meg a következő sort (574.sor):

Kód:

function user_notification($mode, &$post_data, &$topic_title, &$forum_id, &$topic_id, &$post_id, &$notify_user)

6. Cseréld ki erre:

Kód:

function user_notification($mode, &$post_data, &$topic_title, &$forum_id, &$topic_id, &$post_id, &$notify_user, $message = '')

7. Keresd meg a következő sort (683.sor):

Kód:

$emailer->assign_vars(array(

8. Mögé illeszd be ezt:

Kód:

'POST_MESSAGE' => $message,

9. Nyisd meg a language/lang_hungarian/email/topic_notify.tpl-t.
10. Keresd meg a következő részt:

Kód:

Ezt a levelet azért kaptad, mert a(z) {SITENAME} fórumon a(z) "{TOPIC_TITLE}" téma figyelését kérted. A témára válasz érkezett, kattints az alábbi linkre a megtekintéséhez.

{U_TOPIC}

11. Illeszd be utána a következő részt:

Kód:

A hozzászólás szövege:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
{POST_MESSAGE}
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

12. Mentsd el a fájlokat és töltsd föl.

Remélem működni fog, bár élesben nem próbáltam ki.

pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.26. 20:40    Hozzászólás témája:
Köszi működik kipróbáltam és garantáltan jó! Az is megoldható hogy minden hozzászólást elküldjön amíg valaki be nem jelentkezik... Tod amit mondtál, mert elismerem igazad volt bár ez nekem még most esett le! Gondolom az sem sokkal több hogy mindent elküldjön ne csak egyet.

Bár tudom ez már tényleg egy levelezőlistára hasonlít de nagyon kellene viszont listát nem akarok...

pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 22:49    Hozzászólás témája:
Meg tudjuk akkor úgy csinálni hogy ne csak egy levelet küldjön hanem minden hozzászólást??

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 23:00    Hozzászólás témája:

pifta írta:

Meg tudjuk akkor úgy csinálni hogy ne csak egy levelet küldjön hanem minden hozzászólást??
Remélem ez működni fog:
1. Nyisd meg az includes/functions_post.php-t.
2. Keresd meg a következő sort (605. sor):

Kód:

AND tw.notify_status = " . TOPIC_WATCH_UN_NOTIFIED . "

3. Töröld ki.
4. Mentsd el és töltsd fel a fájlt.

pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 23:07    Hozzászólás témája:
Nem tudom de a MOD telepítésével eltűnt a szövege a levélnek amit már beírtunk és az elküldött levél csa ennyi lesz:

Idézet:

Szia!

Ezt a levelet azért kaptad, mert a(z) Kaktuszok és pozsgások fórumon a(z) "Csevegő" téma figyelését kérted. A témára válasz érkezett, kattints az alábbi linkre a megtekintéséhez.

http://users.atw.hu/piftaoldala/forum/viewtopic.php?p=1586#1586

A hozzászólás szövege:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ha a továbbiakban nem kívánod figyelni ezt a témát, kattints a fenti témában található "Leiratkozás a témáról" linkre, vagy keresd fel az alábbi weboldalt:

http://users.atw.hu/piftaoldala/forum/viewtopic.php?t=45&unwatch=topic

--
A menyország szép hely de a pokolban több az ismerős...

Kimarad az üzenet.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 23:23    Hozzászólás témája:

pifta írta:

Nem tudom de a MOD telepítésével eltűnt a szövege a levélnek amit már beírtunk és az elküldött levél csa ennyi lesz:

[...]
Biztosan a jó sort törölted ki (amit írtam)?? Mert ez nem okozhatja a hibát (szinte semmi köze ahhoz a kódrészhez).

pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 23:28    Hozzászólás témája:
Jó megoldottam csak újra kellett csinálni az egészet. Egyelőre nem lesz több problémám, de mivel nagyon tetszik az oldal rendszeresen itt leszek. :P

pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 23:36    Hozzászólás témája:
Mégiscsak találtam egyet! A hozzászólásban képet lehet küldeni?? Mármint e-mailben a szöveggel?? oda mit kell megadni??

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.27. 23:56    Hozzászólás témája:

pifta írta:

Mégiscsak találtam egyet! A hozzászólásban képet lehet küldeni?? Mármint e-mailben a szöveggel?? oda mit kell megadni??
Lehet. Persze csak ha a felhasználó levelezőprogramja támogatja ezt. De ezt én már nem tudom, soha nem is próbáltam, de egy konkrét php osztályról (kiegészítőről - phpmailer) tudom, hogy tudja ezt a funkciót.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés