Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások

CSS

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.30. 21:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Némileg off a kérdés, mert nem közvetlenül phpBB-téma, viszont CSS: hogyan lehet valid módon macerálni a görgetősávok színét? A W3C-n szereplő CSS2.1 tutorial-ban benne vannak a szükséges tulajdonságok, viszont a W3C CSS-validátora nem fogadja el.
(Jó, tudom, a görgetősáv a kliens része, nem a honlapé. De ha lehet, akkor miért nem, és mégis, akkor hogyan? Elvégre nem a látogató ingét akarom átszínezni, hogy jobban menjen a webhelyhez... :D )

[később] Közben csak találtam módszert rá, bár egyáltalán nem tetszik, mert inkább mókolás, mint valid kód... Viszont a validátor megeszi.
Itt olvasható a megoldás.

Egy másik, jópofa, de legalább haszontalan játék, aminek csak az IE ugrik be:

Kód:

<html style="direction:rtl;">
...
...
<body style="direction:ltr">
...
Az eredménye: kizárólag az IE-nél az oldal görgetősávja átkerül a bal oldalra. Balkezeseknek rulez! A jobbkezeseknek meg úgy is ott a világ többi része. Viszont ezt semelyik másik böngésző nem kajálja meg, és nem is valid HTML, mert a HTML tag-nek nem lehet style-ja. C'est la vie...

Kép :D
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.30. 22:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem lehet, a megfelelő CSS szabvány nem tartalmaz ilyen tulajdonságot.

Az ikon jó. :D
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.30. 22:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
fberci: Akkor ezt nem értem: W3C CSS2.1 spec - ez azt írja, hogy a CSS2-ben bevezették, a CSS2.1-ben elfogadott, a CSS3-ban kivonják a forgalomból - de tudtommal a CSS3 még nem elfogadott ajánlás, csak candidate. Vagy mégsem?

Köszi, hogy áthelyezted a megfelelő helyre, nagyon sokat filóztam, hogy nyissak-e ezért újat, vagy tegyem oda, ahova elsőre tettem.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.30. 23:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A CSS3 még valóban nem kész, de a belinkelt oldalon szerintem nem erről írnak. Mindenesetre se a CSS 2 se a CSS 2.1 CSS tulajdonságok listáján sincs ilyen tulajdonság.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.30. 23:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Na, így barátom a Google... Megvezeti a szegény hiszékenyt... :)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 2:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.31. 00:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

tudtommal a CSS3 még nem elfogadott ajánlás, csak candidate.
Ezt úgy mondod, mintha a 2.1 nem az lenne még mindig…

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.31. 03:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Úgy mondtam, mint aki nem tudta, hogy az :) Igazából nem megyek el a W3C dolgain...
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2007.12.31. 12:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

HoremWeb írta:

Az eredménye: kizárólag az IE-nél az oldal görgetősávja átkerül a bal oldalra.
Az IE7 már nem ugrik be neki (legalábbis nálam).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 2:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.02. 17:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A témához nem kapcsolódó szál folytatása itt: http://phpbb.hu/forum/tema/2359.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Lucifer
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.05.08. Kedd 10:07
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.11. 12:52    Hozzászólás témája: xml-böl css
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szeretném megérdeklödni hogy xml-böl át lehet e irni mindent css fájlba?

Ha nem akkor lehet e mind a kettövel csinositani az oldalt egyszerre?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.11. 18:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A CSS egy formázást leíró nyelv, az XML nem. Emiatt nincs értelme a kérdésednek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.01. 22:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Arra tudtok megoldást, hogy egy, az oldallal együtt gördülő div-en belülre hogyan lehet rögzíteni a nem ismétlődő, rögzített helyzetű háttérképét?
Kicsit hülyén hangzik a megfogalmazás, megpróbálom újra: azt szeretném elérni, hogy a fent említett div háttérképe mindig a div közepén maradjon, ráadaásul egyetlen példányban. Viszont a background-position-nel rögzített háttérkép nem a div-hez igazodik, hanem a viewport-hoz, úgyhogy a div háttérképe csak akkor látszik, ha a div "véletlenül" éppen a kép fölé gördül. (Ld. Complexspiral demó - mondjuk itt éppen hasznos ez a tulajdonság...)
Eddig egyetlen megoldási mód jutott eszembe rá, de némi ellenérzéseket kelt bennem: a div-en belül egy táblázatot létrehozni egyetlen cellával, annak a háttere ugyanis a cellában marad...
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.03.31. 21:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Még mindig nem értem ezt a CSS2 - CSS2.1 - CSS3 relációt... Kreáltam valamit, és a W3C azt mondta, hogy nem valid a CSS benne, merthogy az opacity tulajdonság CSS2.1-ben ismeretlen, viszont a CSS3-ban értelmezett. Aztán nézelődtem valahol, és találkoztam egy text-shadow tulajdonsággal. Nosza, kipróbáltam, és a W3C megint azt mondta, hogy ejnye, ez a CSS2.1-ben ismeretlen, a CSS2-ben és a CSS3-ban viszont értelmezett. Ezek után megnéztem néhány böngészővel az eredményét, és egyedül a Safari for Windows hitte el (és csinálta meg - egész szépen!). (Az opacity-t általában megvalósítják a böngészők.)
Olvasgattam a W3C.org-on, de csak a köd nőtt... Most akkor ki kivel van? Milyen libát? És különben is, rendben, hogy éjjel-nappali, de mikor zár?

És ami a lényeges kérdés: akkor most mihez tartsam magam? Össze vagyok zavarodva, mint vasorrú bába a mágneses viharban...

Nem is beszélve arról, hogy az önjelölt istenkirály IE7 mit képes művelni az egészen egyszerű dolgokkal is. Hogyan lehet a CSS-ben vizsgálni a böngésző fajtáját, és a neki megfelelő kódot jelezni úgy, hogy a többi böngészőnek a nekik megfelelő alternatíva elérhető legyen?

(Tudom, GIYF, STFW. Igazad is van benne, próbáltam is már, csak hát bennetek már bízom... :) )
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.05. 20:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Xcuse me, may I bounce a bit?
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 2:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.05. 23:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azt hittem, hogy írtam már. :shock:

Én a CSS szabványokat elég lazán kezelem, CSS-ből szvsz fontosabb a gyakorlat, mint a szabványok. A CSS szabványokban kb. minden benne van, nem úgy, mint a HTML szabványokban. Hogy mi melyikben van, szerintem nem számít, általában rosszul működő tulajdonságok nem szoktak lenni (az újabbakból), csak nem implementáltak.

Azt kell megnézned/tudnod, hogy a böngészők mit támogatnak, amit támogatnak, azt nagyjából használhatod. Persze ezalól kivételek a böngészőspecifikus tulajdonságok, mint például a -moz-opacity és egyebek.

Az IE7 a tapasztalaim szerint egész használható. Most csináltam/ok egy oldalt, Opera és Firefox alatt készítettem, és csak a végeredményt néztem meg IE7-ben. Az eredmény jó, csak egy-két dolgot tett arrébb. Lévén, hogy ez egy személyes jellegű oldal, az IE6-ot nem vettem be a támogatandó böngészők közé, azon szét is esik helyenként.

Ma már nem igazán szokás egyes böngészőkre külön kódot írni. Az utóbbi időben leginkább az IE6-nak kellett, de az szerencsére megy ki a divatból (bár még egyáltalán nem tűnt el). Ennek van egy két egyedi viselkedése. A többi böngészőspecifikus hibára hackeket érdemes keresni az interneten vagy kerülőutakat.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +2 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés