Megjelent a phpBB 2.0.19

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.30. 15:16    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 2.0.19
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 2.0.19-es, "boldog új évet kívánunk" verziója. Ebben a verzióbaj néhány hibát javítottak és néhány csak az Internet Explorert érintő biztonsági kérdést oldottak meg a fejlesztők. Ezenfelül egy új funkció is bevezetésre került, mellyel a sikertelen bejelentkezések számát lehet korlátozni. Az admin két dolgot állíthat be, hogy legfeljebb hányszor lehet sikertelenül próbálkozni, és hogy ezután mennyi időt kell várni az újabb próbálkozásig. Ezzel a funkcióval a nemrégi ún. szótártámadásokat (dictionary attack) lehet kivédeni (ez a támadási módszer azon alapul, hogy a gép megpróbálja kitalálni a felhasználó jelszavát - egy adatbázisból szed szavakat, és az összeset kipróbájal; ez ellen eddig jól megválasztott jelszóval lehetett védekezni (bár többnyire csak angol szavakkal próbálkozik a robot, ezért a magyar rendszerket ez nem annyira érinti)).

Mint mindig, most is mindenkinek erősen ajánljuk, hogy frissítsen! Természtesen a két féle frissítő csomag most is letölthető oldalunkról, és a frissítéshez továbbra is segítséget nyújt a megfelelő kézikönyvünk. Ezentúl egy új letöltési formát is bevezettünk, mely a 2.0.18-as és 2.0.19-es verzió közötti változtatásokat tartalmazza MOD formátumban. Ez a csomag a nagyon sok MOD-ot használóknak lehet hasznos.

Az ide kapcsolódó cikk elolvasható a phpBB weboldalán.

A hozzászólás legutóbb fberci által 2006.01.01. 12:11-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.30. 23:17    Hozzászólás témája:
Praktikus volna, ha a mod szerű telepítőt is feltennétek, én pl csak most, hogy véletlen a phpbb.com-on voltam láttam a hírben, hogy van ilyen is.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2005.12.31. 14:52    Hozzászólás témája:

Ceriak írta:

Praktikus volna, ha a mod szerű telepítőt is feltennétek, én pl csak most, hogy véletlen a phpbb.com-on voltam láttam a hírben, hogy van ilyen is.
Néhány órával a többi csomag után, de még a te hozzászólásod előtt felraktam - ott van a legelején :wink:. Még a kézikönyvet is kiegészítettem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.01.01. 12:06    Hozzászólás témája:
Bocsi, a letöltés oldalon nem voltam, csak a hírben két féléről írsz, ez tévesztett meg.

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.01.01. 12:14    Hozzászólás témája:

Ceriak írta:

Bocsi, a letöltés oldalon nem voltam, csak a hírben két féléről írsz, ez tévesztett meg.
Igen, ott tényleg csak kettőről van szó, mivel utána raktam fel a csomagot. Frissítettem a hírt.

Blueberry
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.03. 19:19    Hozzászólás témája:
Szomorúan tapasztalom, hogy nem műxik ez a 2.0.18 --> 2.0.19 frissítés... :(
azt írja ki a phpBB-2.0.19-codechanges.zip kicsomagolásakor, hogy sérült a cucc... :evil:

fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.03. 19:50    Hozzászólás témája:

Blueberry írta:

Szomorúan tapasztalom, hogy nem műxik ez a 2.0.18 --> 2.0.19 frissítés... :(
azt írja ki a phpBB-2.0.19-codechanges.zip kicsomagolásakor, hogy sérült a cucc... :evil:
Kössz, hogy szóltál, rossz volt a link, valószínűleg egy 404-es hibaoldalt töltöttél le, mert a .hu-ból véletlen .com lett. Természtesen javítottuk.
Egyébként nem ennek a csomagnak a segítségével érdemes frissíteni a fórumot, mivel igen időigényes.

Blueberry
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2006.02.04. 10:36    Hozzászólás témája:
Persze, csak gondoltam szólok... :wink:

vargazsozso
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2006.07.17. 11:01    Hozzászólás témája: Re: Megjelent a phpBB 2.0.19

fberci írta:

Megjelent a phpBB 2.0.19-es, "boldog új évet kívánunk" verziója. Ebben a verzióbaj néhány hibát javítottak és néhány csak az Internet Explorert érintő biztonsági kérdést oldottak meg a fejlesztők. Ezenfelül egy új funkció is bevezetésre került, mellyel a sikertelen bejelentkezések számát lehet korlátozni. Az admin két dolgot állíthat be, hogy legfeljebb hányszor lehet sikertelenül próbálkozni, és hogy ezután mennyi időt kell várni az újabb próbálkozásig. Ezzel a funkcióval a nemrégi ún. szótártámadásokat (dictionary attack) lehet kivédeni (ez a támadási módszer azon alapul, hogy a gép megpróbálja kitalálni a felhasználó jelszavát - egy adatbázisból szed szavakat, és az összeset kipróbájal; ez ellen eddig jól megválasztott jelszóval lehetett védekezni (bár többnyire csak angol szavakkal próbálkozik a robot, ezért a magyar rendszerket ez nem annyira érinti)).

Mint mindig, most is mindenkinek erősen ajánljuk, hogy frissítsen! Természtesen a két féle frissítő csomag most is letölthető oldalunkról, és a frissítéshez továbbra is segítséget nyújt a megfelelő kézikönyvünk. Ezentúl egy új letöltési formát is bevezettünk, mely a 2.0.18-as és 2.0.19-es verzió közötti változtatásokat tartalmazza MOD formátumban. Ez a csomag a nagyon sok MOD-ot használóknak lehet hasznos.

Az ide kapcsolódó cikk elolvasható a phpBB weboldalán.
Mikor volt más az...? :?:D

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés