Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

HotEditor WYSIWYG MOD for phpBB3

Szerző
Üzenet
Meeting
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.01.03. Csütörtök 12:23
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 13:38    Hozzászólás témája: HotEditor WYSIWYG MOD for phpBB3
Hozzászólás az előzmény idézésével
MOD Title: WYSIWYG - Rich Text Editor for posting HTML message

Kipróbáltam!
Működik!
Tetszik!
:lol:

Hivatalos fórum.

Letöltés PHPBB 3.0 Gold-hoz!
(HotEditor WYSIWYG MOD V.4.2 MOD for phpBB 2.0.22 and phpBB 3 Gold (Jan 16, 2008))

Magyarosítani is sikerült.
Ajánlom mindenkinek!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 15:54    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Bár én nem igazán támogatom/szeretem ezeket a szerkesztőket, ez egész normálisnak tűnik, WYSIWYG viszonylatban elég jó.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Meeting
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.01.03. Csütörtök 12:23
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 17:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha olyan fórumot csinálunk ahol sok a kezdő, akkor ők biztosan nem fognak a BBCode-dal ismerkedni, hozzá sem mernek érni mikor meglátják a szerkesztőben kódokat.
Nekik érdemes inkább egy ilyet feltenni és már majdnem Word környezetben érezhetik magukat. :D
A lényeg hogy a kódnak legalább a zömét ne lássák csak az eredményt és akkor nem félnek annyira használni. :lol:

Szakértői fórumkon (mint pl ez is) jobb szeretem a BBCode-ot.
Mintha gyorsabb lenne és nekem legalábbis könnyebb és már megszokottabb ebben variálni.

Bár a fennt említett szerkesztőben van egy olyan pipa, ami megmutatja a HTML kódot és ha jól emlékszem direktben bele lehet szerkeszteni. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 17:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem nagyjából amennyi idő alatt meg lehet tanulni a Word-féle formázást, annyi idő alatt meg lehet tanulni a BBCode-ot is. Ne felejtsd el, hogy van egy BBCode útmtuató, az szerintem nagyon jól leírja a használati módját.

Számomra nem elhanyagolható szempont az sem, hogy a felhasználók BBCode-dal hajlamosak jobban a szemantikus formázására - tehát az aláhúzott, dőlt, félkövér, sárga, kék hátterű, óriás méretű betűk alkalmazására.

Idézet:

Bár a fennt említett szerkesztőben van egy olyan pipa, ami megmutatja a HTML kódot és ha jól emlékszem direktben bele lehet szerkeszteni.
Pont ez volt az egyik dolog, ami miatt viszonylag tetszett, lehet a BBCode-ot is szerkeszteni. Bár még egyáltalán nem tökéletes, jó kezdményezésnek látszik.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Meeting
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.01.03. Csütörtök 12:23
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 17:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Azon a fórumon amit totál kezdőknek csináltam azt tapasztaltam, hogy maximálisan kerülik a BBCode-okat.
Natur irogatnak formázás nélkül.

Persze lehet hogy a HotEditor-nál is kerülnék a formázást ezt még nem próbáltam ki. :lol:

Ahol most ezt a modot feltettem ott még lesz jópár modul install.
Amikor minden kész, belőve, átengedem a népnek és kiderül hogy mennyire fognak formázgatni.
Lehet neked lesz igazad és nem ettől függ. :D

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 18:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Igazat megvallva én kerülöm az ilyen WYSIWYG szerkesztőket. IPB-ben is van alapból egy ilyesmi szerkesztő, de ha valaki copy-paste-ot használ (valamit bemásol a fórumba), akkor ott marad a lekopizott szöveg formázása néha. Ha meg elkezded ezzel a WYSIWYG editorral a formázást leszedni a szövegről, akkor az eredmény egy teljesen átláthatatlan kód (nem beszélve a moderátorokról, akik például kód alapján szeretnék javítani a hozzászólásokat).
Hogy ne csak az IPB szerkesztőjéről írjak, ott a másik közkedvelt blog motor. Igen, a Wordpress szerkesztője (nem a kód alapú, hanem a másik!) is pocsék. Ami fel tudott idegesíteni, hogy egy bejegyzésemet szerkesztettem, de ez a sz*r*s természetesen az összes "<" és ">" jelet kicserélte nekem HTML entitásokra :evil: . És mindez akkor derült ki, mikor a szerkesztett bejegyzést megnéztem. Például ahol volt egy hivatkozás az így jelent meg:

Idézet:

<a href="http://*.*/" title="*" target="_blank">*</a>
Nagy nehezen persze sikerült kinyomoznom, hogy a Wordpress szerkesztője alakította át a kacsacsőröket entitásokká :shock: .

Összefoglalva, én soha többet, sehol se akarok meglátni még véletlenül sem egy WYSIWYG editort.
Ettől függetlenül tetszik a demo oldalon az editor felülete ;).

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
_zso2
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.25. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2029
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 18:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

Szerintem nagyjából amennyi idő alatt meg lehet tanulni a Word-féle formázást, annyi idő alatt meg lehet tanulni a BBCode-ot is. Ne felejtsd el, hogy van egy BBCode útmtuató, az szerintem nagyon jól leírja a használati módját.
Ezzel csak az a baj, hogy a Word-öt a legtöbben "már ismerik"*.

*Természetesen nem a szó szoros értelmében, hiszen a Word is egy eléggé összetett szoftver, de legalábbis a formázó eszköztárát tudják kezelni. Így azt nem kell megtanulniuk, "készségszinten" kezdhetik formázni a fórumos szövegeket. Innentől pedig mentsenek meg minket a különböző extra betűtípussal, fekete háttérre írt rózsaszín, 30 pontos dőlt betűvel szedett "cijja caycee" tartalmű hozzászólásoktól.
Inkább NE formázza valaki a szöveget, minthogy ordenáré módon összerondított hszólásokkal terrorizálja a népet.
Amikor RPG-fórumot üzemeltettem, legszívesebben letiltottam volna az összes emotikont, betűtípust, színt és kiemelést.

_________________
Tapasztalást pénzért venni vagy hagyományképpen kapni nem lehet - fizetni kell azért mindég és mindegyiknek.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.22. 19:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

_zso2 írta:

Ezzel csak az a baj, hogy a Word-öt a legtöbben "már ismerik"*.
Ezzel arra akartam rámutatni, hogy ezt se nehéz megtanulni, ha valaki akarja.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Meeting
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2008.01.03. Csütörtök 12:23
Hozzászólások: 45
Hozzászólás Elküldve: 2008.01.23. 08:39    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Inkább az a lényeg hogy már a szerkesztőben látják az eredményt többnyire kódok nélkül. Talán ezért nem ijednek meg annyira.
Ráadásul könnyebb nekik visszacsinálni a formázást a HotEditor-ban mint a BBCODE-ban.

Képzeljétek el hogy magyarázod a következőt Gizikének:

Idézet:

Gizike, az alábbi kódból vedd ki a dőlt betű formázást mert az mégsem kell! :lol:

Kód:

[size=18][i][color=red][b]szöveg[/b][/color][/i][/size]


Ettől függetlenül én jobb szeretem a BBCODE-ot.
Vannak WYSIWYG editorok (pl egy Drupal-os fejlesztésnél feltelepítettem egyet) és majdnem elvitt a mentő úgy felbaszta az agyam.
Önállóan levett sortöréseket, formázásokat, stb.
Szerencsére ennél még nem tapasztaltam ilyen, ezért is ajánlottam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Latya
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2011.08.18. Csütörtök 21:06
Hozzászólások: 3
Hozzászólás Elküldve: 2011.08.19. 13:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok. Nekem van egy olyan problémám a WYSIWYG szerkesztővel, hogy ha képet linkelnek akkor nem jelenik meg rendesen, mert automatikusan a linkbe rakja, hogy "/phpbb3/".

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés