MOD Egyénileg beállítható hozzászólás sorrend

Szerző
Üzenet
qncogi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 11:03    Hozzászólás témája: MOD Egyénileg beállítható hozzászólás sorrend
Hozzászólás az előzmény idézésével
Letöltöttem, megcsináltam, nem működik. Első kérdés: kellene ennek működnie a 2.0.22 -nél is?
Amitől nem megy (includes/usercp_register.php):

'LANGUAGE_SELECT' => language_select($user_lang, 'language'),

#
#-----[ BEFORE, ADD ]------------------------------------------
#

// [start] Post Sort Order For User 1.0.2
'POST_ORDER_SELECT' => post_order_select($user_post_order, 'post_order'),
// [end] Post Sort Order For User 1.0.2

Ha ezt a módosítást (is) megcsinálom, akkor lefagy a regsiztráció és a profil.
Ha jól látom ez valami funciót hív, persze azt is beletettem a functions.... kezdetűbe. Szóval nem értem.

Nincs valakinek egy 2.0.22-n működő változata esetleg?

Más, ezzel kapcsolatban. Azt jól olvasgattam, hogy ha ez működne, akkor is csak 1-1 lapon belül állítaná a sorrendet? Nincs olyan módosítás, ami kompletten, az egész topicra vontakozóan megfordítaná a sorrendet?
Tökjó ez az egész, miért pont ez hiányzik, ettől tök kényelmetlen használni, állandóan keresni, kattogtatni kell.

Kösz ha válaszoltok.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 11:53    Hozzászólás témája: Re: MOD Egyénileg beállítható hozzászólás sorrend

qncogi írta:

Ha ezt a módosítást (is) megcsinálom, akkor lefagy a regsiztráció és a profil.
Nem találkoztam még lefagyott weboldallal. Mit értesz ezalatt?

qncogi írta:

Nincs valakinek egy 2.0.22-n működő változata esetleg?
A MOD működik 2.0.22 alatt, ezen az oldalon is fönt van.

qncogi írta:

Más, ezzel kapcsolatban. Azt jól olvasgattam, hogy ha ez működne, akkor is csak 1-1 lapon belül állítaná a sorrendet? Nincs olyan módosítás, ami kompletten, az egész topicra vontakozóan megfordítaná a sorrendet?
Ez az egész fórumban átállítja az alapértelmezett sorrendet az adott felhasználónak.

De ha phpBB3-mat telepítesz (ami egyébként is ajánlott), akkor ez a funkció abban alapból benne van.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
qncogi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 13:18    Hozzászólás témája: Re: MOD Egyénileg beállítható hozzászólás sorrend

fberci írta:

Nem találkoztam még lefagyott weboldallal. Mit értesz ezalatt?
A "lefagyás" lehet rossz kifejezés, szóval ha rákattintok a Profil (vagy Regisztráció) gombra, akkor egy töküres keretet kapok csak, nem jönnek fel az adatok (és persze a bekérések) (a regisztrációnál az elfogadomos bejön, csak utána jön az üres keret).

fberci írta:

Ez az egész fórumban átállítja az alapértelmezett sorrendet az adott felhasználónak.
Ez azt jelenti, hogy ha rákattintok egy témára, akko a legutolsó hsz. jön legelől, akkor is ha több lapos a téma? (eztökjó:))

fberci írta:

De ha phpBB3-mat telepítesz (ami egyébként is ajánlott), akkor ez a funkció abban alapból benne van.
Megpróbálom, utánajárok hogy kell, a meglévő (adatbázis)t kellene átraknom az alá, remélem nem olyan bonyolult.

qncogi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 13:46    Hozzászólás témája: Re: MOD Egyénileg beállítható hozzászólás sorrend
Elkezdtem, egyelőre megpróbáltam felrakni az újat, ezt kapom a telepítés végefelé:

Súlyos telepítési hiba
Súlyos telepítési hiba
index.php [ 396 ]
Module "" not accessible.

keresem mi ez?:)

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 14:10    Hozzászólás témája:
Melyik szolgáltatónál vagy? Ugye a phpBB3-at kezdted el feltenni? (Mert akkor ott kellene a probléma megoldását is keresni.)

Feltételezem, hogy a phpBB2-ről van a MOD telepítés előttről biztonsági másolatod (merthogy minden MOD-olás első - vagy inkább nulladik - lépése a mentés...). Abból vissza kellene állítani a MOD előtti helyzetet, és megpróbálni újra feltenni a MOD-ot, az SQL futtatása nélkül. (Oops, most nézem a problémádat: lefuttattad egyáltalán az SQL-utasítást az adatbázison?)
Nálam tökéletesen működik (freeweb-en) a MOD, úgyhogy valószínűleg elnézhettél valamit a MODolásnál.

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
qncogi
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 15:03    Hozzászólás témája:
extra, nem freeweb:)
Az sql-t lefutattam, meg is néztem, ott van a users tábla végén az új mező.
Az lehet, hogy elnéztem valamit, DE MIIIT?:)

Szóval felraktam 3-ast, először máshova, aztán oda is ahol az eredeti 2-es van, hogy tudjak konvertálni. Egész jól felment, a kódolással persze baj van (ékezetes), de már láttam erre vonatkozó itteni bejegyzéseket (nem úszom meg, hogy elolvassak mindent:). Első benyomás - a régi jobban tetszik, ez nekem túl bonyolult.
Most megpróbálom újra feltenni a régire a MOD-ot, sql-t ellenőriztem, ott a mező, most jön a többi, ha most is "megfagy" ha azt a sort (is) beleteszem, akkor feladom (ez nem igaz:).
Az itteni blogolást befejezem, de ha tudtok segíteni esetleg, azt szívesen veszem.:)

tzotyu
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.25. 13:26    Hozzászólás témája:
Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy le tudok tölteni olyan modot, ami a hozzászólások sorrendjét megváltoztatja (tehát a legújabbak kerülnek előre), de az adminnak kell beállítani és minsden felhasználónak automatikusan ez lesz az alapértelmezett?

Köszi!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.02.25. 17:54    Hozzászólás témája:
szia!
nyisd meg a viewtopic.php-t
keresd meg ezt:

Kód:

$start = floor(($forum_topic_data['prev_posts'] - 1) / intval($board_config['posts_per_page'])) * intval($board_config['posts_per_page']);

cseréld erre:

Kód:

$start = floor(($forum_topic_data['prev_posts']) / intval($board_config['posts_per_page'])) * intval($board_config['posts_per_page']);

keresd meg ezt:

Kód:

else
{
   $post_order = 'asc';
   $post_time_order = 'ASC';
}

cseréld erre:

Kód:

else
{
   $post_order = 'desc';
   $post_time_order = 'DESC';
}

skom
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Hozzászólás Elküldve: 2008.03.09. 23:52    Hozzászólás témája:

pstvfan írta:

szia!
nyisd meg a viewtopic.php-t
keresd meg ezt:

Kód:

$start = floor(($forum_topic_data['prev_posts'] - 1) / intval($board_config['posts_per_page'])) * intval($board_config['posts_per_page']);

cseréld erre:

Kód:

$start = floor(($forum_topic_data['prev_posts']) / intval($board_config['posts_per_page'])) * intval($board_config['posts_per_page']);

keresd meg ezt:

Kód:

else
{
   $post_order = 'asc';
   $post_time_order = 'ASC';
}

cseréld erre:

Kód:

else
{
   $post_order = 'desc';
   $post_time_order = 'DESC';
}
bár kb.5 %-a a php tudásom egy abszolút kezdőének, de sikerült és hála érte...bár nem értem, hogy miért nem az a logikus, hogy mindig,minden témánál a legújabb hozzászólás legyen legfelül...kicsit fura, de a lényeg, hogy már megvan, még1x köszi...

HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.03.10. 00:49    Hozzászólás témája:

skom írta:

...bár nem értem, hogy miért nem az a logikus, hogy mindig,minden témánál a legújabb hozzászólás legyen legfelül...
Alapvetően kétféle fórumtéma van: az egyik olyasmi, mint egy hírszolgálat, ahol mindig a legfrissebb az érdekes. A másik egy olyasmi, mint egy útmutató, vagy egy beszélgetés fonala, ahol az egészet ismerni kell ahhoz, hogy reagálni tudj rá. (Ebbe a körbe tartozik a phpBB.hu témáinak jelentős része is, ahol egy problémát vet fel valaki, amire választ kap, ami kevésbé szerencsés esetben újabb problémákat hoz felszínre, amire újabb választ kap, stb... és így alakul ki egy megoldás.)

A hír-jellegű témáknál az az ésszerű és kézenfekvő, hogy a legfrissebb bejegyzés legyen legelöl.
Az útmutató-jellegű témáknál az a célszerű, hogy a probléma felvetése, azaz a legrégebbi hozzászólás legyen legelöl, és végig lehessen követni a megoldáshoz vezető utat is, illetve, ha még nincs megoldás, akkor azt, hogy a jelen pillanatig milyen fázisokon van már túl a dolog. Ez nem csak az útmutatókra vonatkozik: ha például van egy olyan fórumod, ahol egy-egy téma indító hozzászólásában valaki bemutatja például egy fotóját, írását, RPG-ötletét, stb. és azt a többiek véleményezik, együtt elemzik, fejlesztik (fikázzák), stb. azaz reagálnak rá, akkor is célszerűbb az útmutató-jellegű hozzászólásokhoz hasonlóan a legfrissebb-hátul rendezést alkalmazni. Ezért tartom célszerűnek azt, ha kategóriánként (alfórumonként) állítható a hozzászólás sorrendje, és nem (csak) felhasználónként.

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés