Jelszó probléma

Szerző
Üzenet
suckee86
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.09.12. Szerda 20:57
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 21:30    Hozzászólás témája: Jelszó probléma
Hozzászólás az előzmény idézésével
Sziasztok!
Olyan gondom, van, h sztem feltörték a lapomat, mert nemtok belépni, pedig tom mi a jelszavam. Próbáltam frissíteni, de az ftp nem engedi a php bizonyos parancsai miatt. Mikor ezek után ismét megnyitottam a lapot be voltam lépve, de ha ismét a belépéssel próbálkoztam, akkor nem engedett be. Se az admin felületre, mert akkor nem lenne gáz.
Lécci segítsetek, h jutok el odáig, h visszaállítsam a jelszavam, úgy, h nemtok belépni csak ftp-n.
_________________
A honlapom -> www.suckee.tvn.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.10. 21:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Regisztrálj be egy új fehasználónéven, és amikor az aktív, menj a PhpMyAdminba.
Keresd meg a phpbb_users táblát (az előtagot szükség szerint módosítsd, ahogy nálad az van), és keresd meg az új felhasználót a Tartalom nézetben.
A sor elején a második oszlopban találsz egy ceruza ikont, arra kattints rá, és ekkor szerkeszteni tudod a táblát. A user_level értéket állítsd 1-re és kattints a Végrehajt gombra.
Keresd meg az eredeti admin-odat, és ott is kattints a szerkesztő gombra. Ennek a user_level értékét állítsd 0-ra.
Ezzel a régi admin felhasználó már nem admin, az új felhasználód viszont az lesz. Ezzel már be kell tudjál lépni, és akkor meg tudod változtatni a régi admin felhasználód jelszavát az admin felületen, és állítsd vissza az admin jogosultságát. Utána az újonan felvett felhasználót akár törölheted is, ha gondolod. Én az admin jogot mindenképpen levenném róla. A régi admin felhasználónak mindenképpen más jelszót adnék, mert előfordulhat, hogy illetéktelen tudomására jutott a jelszód, és úgy élt vissza vele.

Elegánsabb lett volna SQL utasításokkal, de ahhoz nek értek... :)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
suckee86
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.09.12. Szerda 20:57
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.11. 00:45    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszi! Habár nekem egy kicsit bonyolultnak tűnik a phpMyAdmin feltelepítése. Mert össze-vissza ír mindent. Legalábis sztem. Más megoldás nem létezne véletlenül, vagy egy eccerűbb mySQL szerkesztő?
_________________
A honlapom -> www.suckee.tvn.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.11. 01:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Eszedbe ne jusson feltelepíteni, a szolgáltatódnál szerintem már fent van. Csak használd - vagy localhost-on törtek fel???
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
suckee86
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.09.12. Szerda 20:57
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.11. 11:14    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hát nem localhoston, hanem a szolgáltatómnál. Csak az a baj, h ez a tvn, és sztem nincs fönt a myadmin. Legalábbis nem látom a root-ban, és a beállítások között sincs erről utalás, nem úgy mint az extrán. Ezért gondoltam, h lehet telepíteni kell.
_________________
A honlapom -> www.suckee.tvn.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 2:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.11. 12:19    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
phpMyAdmin van a TVN-nél is, az elérése le van írva a TVN súgójában. A jelszó változtatáshoz meg nézd meg a Admin jelszó phpMyAdminon keresztül c. témát.

Érdemes lehet lecserélned az FTP és adatbázis jelszavait is (a TVN Súgóban szintén le van írva) - az adatbázis jelszavának megváltoztatása után találsz egy kis segítséget itt: Nem lehet csatlakozni az adatbázishoz (jelszóváltoztatás)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
suckee86
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2007.09.12. Szerda 20:57
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.11. 23:18    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hú nem is tom most milyen hálás vok nektek.
Köszi szépen!
Siker koronázta a napot! :D :D :D :D
_________________
A honlapom -> www.suckee.tvn.hu

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
senase
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24. Vasárnap 12:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.24. 20:52    Hozzászólás témája: jelszavak
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hali!
Tudnátok engem informálni, hogy ha valaki regisztrál, de elfelejti a jelszavát, honnan tudnám kisilabizálni, és elküldeni neki, hogy újbol bejelentkezhessen? Vagy mi az eljárás ekkor? Mert én mikor ide regisztráltattam magam megkaptam a jelszavam is levélbe. :idea:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 2:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.24. 21:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Erre nincs mód. A phpBB nem tárolja el a jelszót, csak a "lenyomatát", ami a titkosítás során keletkezett, és ezt veti össze a beírt jelszó lenyomatával. Viszont a titkosítási algoritmus olyan, hogy nem lehet belőle visszafejteni, hogy mihez tartozik a lenyomat. Egy dolgot tudsz csinálni: az admin felületen megváltoztatod a felhasználó jelszavát, és ezt a jelszót küldöd el neki.

Egyébként neki is lehetősége van az elfelejtett jelszó linkre kattintatni... (Azt még nem használtam, úgyhogy fogalmam sincs, mit csinál olyankor.)
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
senase
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.02.24. Vasárnap 12:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.25. 09:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszike.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés