Eltünt 1 felhasználó 600 hozzászólásával együtt

Szerző
Üzenet
penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.05.24. Csütörtök 10:10
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.18. 19:21    Hozzászólás témája: Eltünt 1 felhasználó 600 hozzászólásával együtt
Hozzászólás az előzmény idézésével
A következőt tapasztaltam, hogy délutánra eltünt egy felhasználó az összes hozzászólásával együtt.

Ugy vettem észre, hogy szólt, hogy nem tud bejelentkezni.

Nem találtam a teglistában és nem találtam az üzeneteit és a reggel megírt privátot se a kimenő se az elkőldőttek között.

Az adatbázisban nem találtam a phpbb_users táblában az username közt.
Az adatbázis mentésben 69-es user_id volt és ezt se találtam.

Az volt a furcsa, hogy még vendég felhasználóként sem voltak meg a hozzászolásai.

És ugy tudtam csak viszahozni, hogy a mentésből a 69 es user_id sort ujra beszurtam a phpbb_users táblába.

Nem tudom, hogy összefügésbe van-e ez a dolog avval, hogy tegnap szintén ebben a táblában az user_lang mezőben (oszlopban) levő adatok közűl kilistáztam az englist megadó felhasználókat mert ezek mind robot regisztráciok voltak és töbségüknek nem volt hozzászolása se. Majd töröltem öket, közel 200-250 ilyen felhasználó volt.

Más táblában nem töröltem semmit se.

És a törlés után még tudtam üzenetett küldeni a felhasználónak.

A feltevésem szerint felhasználó azután tünt el, hogy uj témát nyitott.


Volt-e már valakinek ilyen tapasztalata, esetleg tugja-e valaki, hogy mi történhetett?
Mert nem szeretném ha sorra tünnének el a felhasználók a fórumból.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.18. 19:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Elvileg a fórumod feltörése lehet erre a magyarázat.
nézz körül, hogyha új témát nyitsz milyen url címre lépsz, mert lehet hogy valaki készített egy hasonló oldalt mint a tiéd, és megszerezte a felhasználód jelszavát és egyéb adatait.

A legegyszerűbb megoldás ha visszaállítod az adat táblák tartalmát.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.05.24. Csütörtök 10:10
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.18. 20:22    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Most kiprobáltam azt hogy egy teszt felhasználóval új témát nyitottam igen nemugyanott. És nem törlödött ki meg megmaradt minden.
Lehet az extra adatbázisával lenne gond? Mert multkor azt irta ki hogy 65ezer privát üzenetem van, de az a frisités után eltünt.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.18. 21:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Más hozzászólások/adatok is törlődtek?
Ugye nincs más adminisztrátorod, aki esetleg törölhette a felhasználót?

Előfordulhat, hogy az extrával van a gond (sőt, elég fura eset). Mindenesetre érdemes lenne megkérdezned őket, hogy csináltak-e mostanában karbantartást vagy valami hasonlót.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.05.24. Csütörtök 10:10
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.18. 22:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem vettem észre, hogy más felhasználók vagy hozzászólások is törlödtek volna.
Van másik adminisztrátorom, de nem hiszem hogy ö csinálta volna, na meg az adatbázishos nincs hozzáférése phpMyAdmin-on keresztül, csak a fórumban admin.
Ott pedig ha törlünk egy felhasználót akkor a hozzászólásai nem tünnek el hanem vendég felhasználóként vannak jelen, de a mostani esetben még az se volt.
Csak azt tudom elképzelni hogy valaki belépett az adatbázisba és ott törölte az az egy user (vagy többet). Vagy a másik hoyg az extra hibálya lenne pl multkor kijött aza 65 ezer privát üzenet és lehet most is nem jol futott le valami parancs és ahelyet hoyg a felhasználó uj témát hozott volna létre, törlődőtt. Mellesleg a téma létrejőtt amit délelőtt csinált.

Remélem több ilyen eset nem fog előfórdulni. Midenesetre megváltoztatom a jelszavamat az extrához.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pstvfan
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.07.30. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 1542
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.19. 19:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

penzkeresoforum írta:

Most kiprobáltam azt hogy egy teszt felhasználóval új témát nyitottam igen nemugyanott. És nem törlödött ki meg megmaradt minden.
Lehet az extra adatbázisával lenne gond? Mert multkor azt irta ki hogy 65ezer privát üzenetem van, de az a frisités után eltünt.
azt hogy érted hogy nem ugyanott?
másik fórumban, vagy másik url-en?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
penzkeresoforum
Kezdő phpBB-s
Kezdő phpBB-s


Csatlakozott: 2007.05.24. Csütörtök 10:10
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.20. 21:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pstvfan írta:

penzkeresoforum írta:

Most kiprobáltam azt hogy egy teszt felhasználóval új témát nyitottam igen nemugyanott. És nem törlödött ki meg megmaradt minden.
Lehet az extra adatbázisával lenne gond? Mert multkor azt irta ki hogy 65ezer privát üzenetem van, de az a frisités után eltünt.
azt hogy érted hogy nem ugyanott?
másik fórumban, vagy másik url-en?
Úgy hogy Ő a
kategoria3 => fórum6 => új téma
Én meg
kategória2 => fórum4 => új téma

De más ehez hasonló dolgot azota nemtapasztaltam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés