Alfórumok oszlopban megjelenítve

Szerző
Üzenet
wilipi
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.02.03. Vasárnap 10:48
Hozzászólások: 6
Hozzászólás Elküldve: 2008.02.22. 09:16    Hozzászólás témája: Alfórumok oszlopban megjelenítve
Hozzászólás az előzmény idézésével
Hogyan tudom és hol beállítani azt, hogy az alfórumok nem egymás után hanem egymás alatt mondjuk 2 oszlopban jelenjenek meg?
Köszi

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.04. 18:36    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megpróbáltam egy kis módosítást az include/display_functions.php-be, hogy az index.php-nél (kezdőlapnál) az alfórumokban lévő témákat ki listázza 2 oszlopban.
( www.joomla.extra.hu/forum ) <- tehát így.

A fórumba van egy kódrészlet amivel módosítottam ezt a display_functions.php file-t. Azonban nálam valamiért nem akar működni.

A kód:

Kód:

    $s_subforums_list = array();
          foreach ($subforums_list as $subforum)
          {
             $s_subforums_list[] = '<a href="' . $subforum['link'] . '" class="subforum ' . (($subforum['unread']) ? 'unread' : 'read') . '">' . $subforum['name'] . '</a>';
          }
          $s_subforums_list = (string) implode(', ', $s_subforums_list);
          $catless = ($row['parent_id'] == $root_data['forum_id']) ? true : false;

Helyett ezt írtam be:

Kód:

    //$s_subforums_list = array();
          $satir = 2; // satir sayisi
          $say = 0;
         $catless = '';
          $s_subforums_list = '<table><tr colspan="2">';
          foreach ($subforums_list as $subforum)
          {
             $s_subforums_list .= '<td><a href="' . $subforum['link'] . '" class="subforum ' . (($subforum['unread']) ? 'unread' : 'read') . '">' . $subforum['name'] . '</a> &nbsp;</td>';

             $say++;
             if($say % $satir == 0)
             {
                $s_subforums_list .= '</tr><tr>';
             }
          }
          $s_subforums_list .='</tr></table>';


Mi lehet a hiba? Már van fent 1-2 mód a fórumomba, ezek akadhatnak? Szerintem itt nem lenne szabad.

(Fórumom: www.vizipipafan.hu/forum )

// cache ürítés és F5 is volt, FireFox és IE + Chrome-al is néztem, de semmi, phpbb 3.0.2 van és AcidTech style átalakítva, más probléma eddig nem volt ezzel a megjelenéssel //

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 14:23    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A beírt példa oldalon pontosan nem ezzel a módszerrel van megoldva, az egy más megjelenést használ. A te fórumodon viszont nem is látom, hogy egyáltalán fel lennének sorolva alfórumok.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.05. 23:24    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

A beírt példa oldalon pontosan nem ezzel a módszerrel van megoldva, az egy más megjelenést használ. A te fórumodon viszont nem is látom, hogy egyáltalán fel lennének sorolva alfórumok.
Épp ez a problémám, hogy nincsenek és szeretném ha ot tlennének felsorolva. :)
Más a téma, de az include/functions_display.php független a sablontól nem?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.06. 15:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
De azért nincsenek ott, mert nem állítottad be, hogy ott legyenek. Ez csak az elrendezésüket változtatná meg, de valószínűleg nincs beállítva, hogy egyáltalán meg legyenek jelenítve. Minden fórumnál egyedileg beállítható az AVP-ben, hogy fel legyenek-e sorolva az alfórumaik, illetve az adott alfórum meg legyen-e jelenítve a szülő fórum alfórumai közt a kezdőlapon. Ezeknél kell neked a megfelelő értékeket beállítanod.

A megjelenés azért számít, mert az itt leírt megoldás táblázattál oldaná meg a két oszlopos elrendezést, míg a belinkelt példában definíciós listát használnak, ami subsilver2 alapú (táblázatos) megjelenéseknél nem működne.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.06. 15:26    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

A megjelenés azért számít, mert az itt leírt megoldás táblázattál oldaná meg a két oszlopos elrendezést, míg a belinkelt példában definíciós listát használnak, ami subsilver2 alapú (táblázatos) megjelenéseknél nem működne.
Sajnos az én sablonomba nem működik, hiába állítottam AVP-be és gyorsítótárat töröltem (3-4x megpróbáltam..)

Miként oldhatnám meg akkor?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.06. 19:42    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az AVP-nél a beállítás alatt mit értesz? Beállítottad minden egyes fórumra és alfórumra, hogy engedélyezze az alfórumok megjelenítését, illetve a szülő fórum alfórumai közt való felsorolást?

Ez elvileg gyorsítótártól független dolog.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.08. 16:43    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
"szülő fórum alfórumai közt való felsorolást"
Ezt hol tudom?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.23. 01:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A szülő fórumnál csak az aktív témákat tudom ki/be kapcsolni, az al fórumok listázást nem. Miért? Vagy rosszul nézek velemit?
(AVP-Fórumok-Szülőfórumok amik a www.vizipipafan.hu/forum/ esetében a: Fórum szabályzata, használata, A weboldal, a fórum és a blog Alkatrészek, dohányok, szenek , Ami a Vízipipázással kapcsolatos stb. vagy ezek az al fórumok?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.23. 11:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem, a fórum szabályzata egy kategória típusú fórum, csak fórum típusú fórumoknál lehet beállítani, hogy megjelenjenek az alfórumai. Tehát ha a fórum szabályzatot átalakítod egy fórum típusú fórummá, akkor megjelenhetnek az alfórumai (természetesen beállíthatod úgy a jogosultságokat erre a fórumra, hogy senki ne tudjon bele írni, ezáltal kvázi kategóriaként megtartva).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.23. 12:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Tehát Kategóriából tegyem át fórummá? Nem fog ez gondot okozni? :?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.24. 11:05    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Milyen gondot? Technikai gond nem lesz belőle, de a megjelenése olyan lesz, mint a többi fórumé.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erdokerulo
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.10.27. Hétfő 14:23
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.27. 15:20    Hozzászólás témája: ez egy jó módosítás
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kipróbáltam a fenti kódsort, jól működik, köszönöm!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
syska
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.11.20. Kedd 14:52
Hozzászólások: 1484
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.28. 21:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Csak nekem nem akar működni. Már csak azért is nekiugrok még1x! :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
erdokerulo
Regisztrált tag
Regisztrált tag


Csatlakozott: 2008.10.27. Hétfő 14:23
Hozzászólások: 10
Hozzászólás Elküldve: 2008.10.29. 00:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nálad a
Szabályzat/
A weboldal, a fórum és a blog
stb..
Ezek szerintem kategóriák...
Azon belül csak (fő)fórumok vannak
Alfórumok - amennyire látom - nincsenek a fórumokon belül
Hogy megjelenjen - hozz létre alfórumot és jó lesz
pl a trükkök-tanácsok alá alfórum:
Trükk
Tanács
Tipp
stb...
Azok fognak megjelnni így:)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés