Vendégek témára való feliratkozása

Szerző
Üzenet
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.03.29. 18:36    Hozzászólás témája: Vendégek témára való feliratkozása
Hozzászólás az előzmény idézésével
Lenne egy téma,ahol a nem regisztrált személyek is szeretnének értesülni új hozzászólás esetén. Ehhez szeretnék segítséget kérni.
Nem fontos,hogy csak arra az egyre iratkozhasson fel,ilyen kitétel nincs.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gasszi
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.03.29. 20:33    Hozzászólás témája:
hát egyrészt engedélyezned kell az ilyen feliratkozásos dolgot az AVP-ban, majd a jogosultságokat átállítani azon a fórum, ahol ezt be akarnád vezetni! ;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.03.29. 23:09    Hozzászólás témája:
Valami nem stimmel. Több fórumra vonatkozóan akartam állítani a jogosultságot. Kiválasztottam,hogy összes fórum. Aztán hogy csak Vendégek csoprt szeresztést. Ott az első forumnál a Műveleteknél a "feliratkozás a forumra" részt engedélyeztem,aztán rámentem a jogosultságok alkalmazása gombra. Aztán fehér képernyő.
Aztán kipróbáltam egy forumra vonatkozóan ugyanezt. Ekkor már kiirta,hogy a jogosultságok megváltoztatva. Kipróbáltam vendégként. A témában nem lehet feliratkozni,de hozzászólni simán. Ellenőriztem,hogy jól állítottam e be és ott a "feliratkozás a forumra" volt csak engedélyezve,ahogy szerettem volna. Akkor miért pont az "Új hozzászólás"-t engedélyezi a Vendégek számára és nem a "feliratkozás a forumra" dolgot?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor

Hozzászólás Elküldve: 2008.03.30. 00:45    Hozzászólás témája:
Új hozzászólást vendégek is írhatnak - ha megfelelően vannak beállítva a jogosultságok. Feliratkozni a fórumra viszont soha nem fognak tudni, mivel a fórum nem tartalmazza ezt a funkciót.

Őszintén szólva szvsz nem is lenne érdemes ilyen funkciót implementálni, mivel a feliratkozásos procedúra is hasonló hosszú lenne, mint a regisztrálós. Az e-mail címmel való visszaélések elkerülése végett ott is kéne, hogy legyen visszaigazoló e-mail, ezen felül nem lehetne követni, hogy az adott vendég megnézte-e már az új hozzászólásokat, azaz kell-e neki küldeni e-mailt stb. Egy szó mint száz, szvsz ha valaki ilyen plusz funkciót szeretne használni, az tényleg nyugodtan regisztrálhatna (bár tényleg ajánlatos minél több funkciót elérhetővé tenni vendégeknek is) - még ha lenne hozzá (egy egyébként nem csak kis változtatásokat tartalmazó) MOD, a felhasználónak át kéne mennie egy regisztrációhoz hasonló procedúrán.

atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s

Hozzászólás Elküldve: 2008.03.30. 00:53    Hozzászólás témája:

fberci írta:

Új hozzászólást vendégek is írhatnak - ha megfelelően vannak beállítva a jogosultságok. Feliratkozni a fórumra viszont soha nem fognak tudni, mivel a fórum nem tartalmazza ezt a funkciót.

Őszintén szólva szvsz nem is lenne érdemes ilyen funkciót implementálni, mivel a feliratkozásos procedúra is hasonló hosszú lenne, mint a regisztrálós. Az e-mail címmel való visszaélések elkerülése végett ott is kéne, hogy legyen visszaigazoló e-mail, ezen felül nem lehetne követni, hogy az adott vendég megnézte-e már az új hozzászólásokat, azaz kell-e neki küldeni e-mailt stb. Egy szó mint száz, szvsz ha valaki ilyen plusz funkciót szeretne használni, az tényleg nyugodtan regisztrálhatna (bár tényleg ajánlatos minél több funkciót elérhetővé tenni vendégeknek is) - még ha lenne hozzá (egy egyébként nem csak kis változtatásokat tartalmazó) MOD, a felhasználónak át kéne mennie egy regisztrációhoz hasonló procedúrán.
3 beállítás kéne csak,amit ilyenkor kitöltene az illető.
-e-mail cím bekérése
-hány hozzászólás küldése után továbbítsa(beállítható lenne)
-naponta egy levélben küldjön értesítést(de csak egyszer és mindig ugyanakkor).
Lemondani meg levélben kéne csak. Szerintem enyi bőven elég lenne.

Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés