Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Megjelent a phpBB 3.0.1

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.07. 21:21    Hozzászólás témája: Megjelent a phpBB 3.0.1
Hozzászólás az előzmény idézésével
Megjelent a phpBB 3.0.1, a 3.0-s vonal első hibajavító kiadása. Az új verzió a stabilitást növeli, a fejlesztők rengeteg apróbb hibát javítottak, végeztek egy-két teljesítménynövelő változtatást, valamint két kisebb biztonsággal kapcsolatos hibát foltoztak be. Többnyire tényleg csak kisebb, egyedi környezetben számító javítás történt, így csak két módosítást emelnék ki. Ezentúl a felhasználók csak szabad vagy teljesen szabad csoportokban mondhatnak le a csoporttagságukról, azaz ha egy adminisztrátor belehelyez valakit egy csoportba, ő nem léphet ki belőle, ezáltal egyes esetekben felszabadítva magát bizonyos (jogosultság)korlátozások alól. Ezen felül újdonság, hogy a fórumoknak be lehet állítani, hogy egyáltalán ne jelenjenek meg az alfórumaik fórumok felsorolásánál.

A 3.0.1-nél megtapasztalhattuk az új kiadási ciklust, ugyanis ez a verzió rendelkezett egy RC verzióval, mely két hete jelent meg. Ezek a kiadások azt próbálják biztosítani, hogy a nagyközönségnek megjelentett csomagok ne tartalmazhassanak hibát, mint ahogy az történt pl. a 3.0.RC6-tal, mely után egy nappal szinte azonnal kiadásra került egy új verzió. Ezzel együtt - ha nem lép fel kritikus hiba - a kiadások közötti időt is próbálják növelni, hogy csökkentsék az adminisztrátorokon lévő terhet a folyamatos frissítésekkel.

Mint mindig, most is mindenkinek erősen javasoljuk a frissítést, melyhez segítséget nyújt ez a leírás. Ne felejtsétek el frissíteni a nyelvi csomagot se!
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KomiGabi
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2007.06.08. Péntek 14:18
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.12. 08:48    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy kérdésem lenne. A phpBB 3.0.0 -hoz készült sablonok jók a most megjelent új verzíóhoz?
_________________
Üdv:
Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.12. 10:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem
Habár én komoly hibával nem találkoztam de nem ajánlott

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.12. 12:04    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Arnika írta:

Nem
Habár én komoly hibával nem találkoztam de nem ajánlott
De, elvileg használhatók a megjelenések, nem történt kritikus változtatás a sablon állományokban. Természetesen érdemes a megjelenést is frissíteni, amint annak is kijön az új verziója.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KomiGabi
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2007.06.08. Péntek 14:18
Hozzászólások: 151
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.12. 13:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Köszönöm szépen a gyors választ. Esetleg azt meg tudná valaki mondani, hogy melyik fájlokban történt változás? Hátha akkor én is el tudnám végezni a szükséges módosításokat.
_________________
Üdv:
Kép

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése MSN Messenger
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.12. 21:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 13:49    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem az volna a kérdésem,hogy ez a frisitett verzió mennyire kompatibilis a modokkal. Ugyanúgy futnak rajta a modok? Mertha a modokkal problémák vannak,akkor nem fogom frissiteni.
Bár gondolkozok azon,hogy feltöltöm az új 3.0.1-es forumot a tárhelyre,feltöltöm még a 3.0.0 verzió alatt futó adatbázist,futatom azt a fájlt,ami az adatbázist is frissiti, majd felrakom a modokat. Ha ebben a sorrendben rakom fel,akkor nem lesz probléma,igaz?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 14:44    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ha az automatikus frissítőt használod, akkor nagy valószínűséggel nem fognak bántódni a MOD-jaid.

De azért azt hozzátenném, hogy ez nem olyan kérdés, hogy most frissítek-e egy újabb verzióra vagy nem (szükségem van-e az új funkcióira értelemben), itt tulajdonképp frissíteni kell. Például mi sem támogatjuk a régebbi verziókat.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 14:53    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A tárhelyszolgáltató nem engedélyezi azt a függvényt,ami az automatikus frissitéshez kell. Amit elvileg az AVP panelben lehetne.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 14:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ennek viszont akkor lehetőleg nyiss új témát, nem tartozik igazán a hírhez.

Ebben az esetben én az otthoni frissítést ajánlanám.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
KillBill
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.03.26. Hétfő 5:42
Hozzászólások: 2258
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 16:03    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Annyit hozzáfűznék hogy én is ettől féltem , hogy a frissítés szétcsesz mindent , de nagyot csalódtam jó értelemben 100 % megmaradt minden és hibátlanul működik minden beépített új mod egy dologra figyelmeztetett csak , hogy a functions.php-ben ütközés van , így kértem tőle az új fájlra való cseréjét és a mod által használt sorokat ebben az egy fájlban pótoltam !

Tehát én 100 % megvagyok elégedve a frissítési funkcióval :lol:

de mint én is tetem egy biztonsági mentés sosem árt a fájlokról !

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2008.05.11. 03:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Javaslom,hogy a phpBB3.0.1-hoz is legyen külön magyarosítás is. Én magam is úgy frissitettem a phpBB3-at és véletlenül az eredeti "phpBB3 magyar nyelvi csomag"-ot használtam fel,aminél persze hibákat is írt ki. A phpBB3.0.1-hez a magyar frissitési csomag neve lehetne "phpBB3.0.1 magyar nyelvi csomag". Ne kelljen már az egész phpBB3.0.1 fórumot letölteni azért,hogy abból kiszedjük a változott magyarosítást. Ha már a frissitést annyira javasoljátok,akkor legalább a magyarosítás terén ne akadjon a felhasználónak problémája. 8)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.05.11. 10:51    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Letöltöd ezt és ezt: Magyar nyelvi csomag a phpBB3-hoz, phpBB 3.0.0 -> 3.0.1 frissítő csomag: automatikus frissítő csomag. Én ezekkel frissítettem.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2008.05.11. 13:31    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Letöltöd ezt és ezt: Magyar nyelvi csomag a phpBB3-hoz, phpBB 3.0.0 -> 3.0.1 frissítő csomag: automatikus frissítő csomag. Én ezekkel frissítettem.
Az automatikus frissítés nálam nem működött,így nekem lekellett töltenem a frissített fájlokat és manuálisan kellett frissítenem. Új fájlok felülírása,adatbázisfrissítés. És utána kellettek a magyar frissített fájlok,ami ugyebár nem volt meg külön,csak phpBB3.0.1-gyel együtt. És még vannak páran,akiknek így kell frissíteni így csak ők miattuk szóltam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.05.11. 22:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Kiemelt letöltés: phpBB3 magyar nyelvi csomag
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés