Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások

Szerverek, tárhelyek

Szerző
Üzenet
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 18:34    Hozzászólás témája: Szerverek, tárhelyek
Hozzászólás az előzmény idézésével
Fberci itt leírhatnád a véleményedet! Tod a serverekről! Más ami szintén ehhhez kapcsolódik: melyik a lejobb FTP kliens progi?(Total commander kilőve mást is ki akarok próbálni!)?
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 19:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
FTP-re nekem tökéletesen megfelel a Total Commander. Eddig nem volt vele semmi bajom. Leginkább azért nem szeretik, mert a szerver, vagy a kapcsolat rossz, és azt hiszik (vagy csak írják), hogy már megint a Total Commanderrel van a baj. Mindent Total Commanderrel csinálok, és teljesen elégedett vagyok vele. :)

A tárhely csomagok különbözőek, van ahol egyáltalán nem adnak adatbázist, van ahol benne van a tárhelyben az adatbázis tárhelye, van ahol nincs, van ahol külön kell venni adatbázis tárhelyet, van ahol korlátlan van ingyen (belefoglalva az alap árba).
A bérelt tárhelyek legnagyobb előnye, hogy fizetsz érte :), pontosabban az ami ebből következik, hogy ezért felelősségel tartoznak, és érdekük (bizonyos mértékben), hogy elégedett legyél a szolgáltatásukkal. Így nyugodtan lehet hozzájuk fordulni pl. support kérésekkel (a szervert érintően), vagy számon lehet kérni őket a hibákért. Az egésznek az a lényege, hogy megbízhatóbb.
A színvonal persze erősen függ az ártól. Vannak olyan szolgáltatók, akik viszonylag kis áron ajánlanak tárhelyet, de ekkor általában a szolgáltatás is vele arányos szokott lenni. Pl. a szerver minősége (gyorsasága, kimaradások), hibák javításának időtartama, sávszélesség (ez is fontos!), stb. Persze el kell dönteni, hogy mennyit vagy hajlandó áldozni az oldalra. Ehhez megfelelően kell tárhelyszolgáltatót választani. Csak egy kis oldalt szeretnél üzemeltetni, vagy egy nagyobb forgalmút.
Ez az oldal pl. egy elég profi tárhelyszolgáltatónál van, mindenkinek csak ajánlani tudom, de ez az árral is arányos :| (viszont eddig tényleg nem volt semmi problémánk).
Egyelőre ennyi jutott eszembe a tárhelyekkel kapcsolatosan, de nyugodtan kérdezz, és tájékozódj több ember tapasztalatairól is.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 19:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ezt a változatosságot már olvastam vagyis nézegettem a szolgáltatóknál.. Hát eléggé szét kell nézni mert mindegyik más!
egy olyan FTP progi kellene ami le állítja a gépet ha kész a letöltés! Elég speciális! Nem is nekem kellene hanem haveromnak de én szerzem neki. Nem tudtok ilyet esetleg?
Amúgy te középiskolás vagy? Csak azért mert azt mondtad valahol hogy keddenként van időd a fórumra mert akkor infó órád van? Hanyadikos vagy? Gondolom infó szakon!
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 19:27    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Ezt a változatosságot már olvastam vagyis nézegettem a szolgáltatóknál.. Hát eléggé szét kell nézni mert mindegyik más!
egy olyan FTP progi kellene ami le állítja a gépet ha kész a letöltés! Elég speciális! Nem is nekem kellene hanem haveromnak de én szerzem neki. Nem tudtok ilyet esetleg?
Én még a Winscp-t használom, az tud ilyet, csak nem ftp program :) - más protokollt használ. Más programot nem nagyon ismerek (nem volt rá szükségem).

pifta írta:

Amúgy te középiskolás vagy? Csak azért mert azt mondtad valahol hogy keddenként van időd a fórumra mert akkor infó órád van? Hanyadikos vagy? Gondolom infó szakon!
Igen, de nem informatika szakon, rendes középsuli, igaz a listán kicsit elöl van. :) Igen, kedden van infó órám, de akkor nincs időm internetezni (elvileg az órára is kéne figyelni, legalábbis a feladatokat megoldani, igaz amit most veszünk azt tudom).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 20:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Értem de gondolom akkor nem a PHP-vel ismerkedtek? De hol találtál rá a php-re? vagy ennyire komoly középsuli? Ahová én járok za egy szeméttelep! Az infóóra harmadikban is csak annyi volt hogy 3 word feladat amit már másodikban megcsináltunk, ja és ez 2 órára : )) Dögunalom! Programozás? Már ha valamelyik infó szakos tanár tudna is : )) HTML-ben addig jutotunk el, hogy kiíratjuk a szöveget a képernyőre félkövér betűkkel! Ez már az %-ös szint! Ja és mindezek mellé ez INFÓ-s osztály. Szar az egész qrvra bánom hogy ide jöttem!
De ez nem ebbe a témába tartozik :))
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 21:10    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

Értem de gondolom akkor nem a PHP-vel ismerkedtek? De hol találtál rá a php-re?
Autodidakta módszer. Nekünk bevált. Próbáld ki te is ;)

Szerverbérlés: http://www.freesys.hu Ez a reklám helye :) Egyébként jó, és figyelnek az ügyfélre.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.24. 21:11    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

pifta írta:

Értem de gondolom akkor nem a PHP-vel ismerkedtek? De hol találtál rá a php-re? vagy ennyire komoly középsuli? Ahová én járok za egy szeméttelep! Az infóóra harmadikban is csak annyi volt hogy 3 word feladat amit már másodikban megcsináltunk, ja és ez 2 órára : )) Dögunalom! Programozás? Már ha valamelyik infó szakos tanár tudna is : )) HTML-ben addig jutotunk el, hogy kiíratjuk a szöveget a képernyőre félkövér betűkkel! Ez már az %-ös szint! Ja és mindezek mellé ez INFÓ-s osztály. Szar az egész qrvra bánom hogy ide jöttem!
De ez nem ebbe a témába tartozik :))
Az iskola komoly, de nem ilyen téren. :) Egyébként most éppen adatbáziskezeléssel foglalkozunk (az alapabbnál alapabb szinten, Openoffice-ban és annak is a "tervezőnézetében" (magyarul WYSIWYG) - mivel Linux van).
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
pifta
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2005.09.04. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 101
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.25. 09:52    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Az autodidakta nekem is bevált eddig... Az iskolai szinten jóval túlléptem :P
_________________
Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje hanem, hogy alacsony a kerítés...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.25. 13:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Idézet:

"tervezőnézetében" (magyarul WYSIWYG)
Most akkor magyarul vagy nem magyarul? :twisted:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2006.01.25. 14:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Idézet:

"tervezőnézetében" (magyarul WYSIWYG)
Most akkor magyarul vagy nem magyarul? :twisted:
Miután elküldtem a hozzászólást, és már föl is álltam a géptől, pont erre figyeltem fel én is. :)
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
chris-v
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.06. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.15. 15:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egy egyszerü kérdésem van:
Melyik a legjobb ingyenes tárhely?
Elsősorban a phpbb fórum számára!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.15. 15:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Én atw-re szoktam tenni, de persze lehet próbálkozni máshol is...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
chris-v
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.06. Hétfő 1:00
Hozzászólások: 24
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.15. 17:35    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Ceriak írta:

Én atw-re szoktam tenni, de persze lehet próbálkozni máshol is...
Én nemrég reggeltem egy helyet ott és nem akarta feltelepíteni a phpbb fórumot!
Ezzel a hibaüzenettel akad ki:

Idézet:

Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2) in /db/mysql4.php on line 48

Warning: mysql_error(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /db/mysql4.php on line 330

Warning: mysql_errno(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /db/mysql4.php on line 331
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database
Ja és ha törölni szeretném a phpbb-t az ftp-ről akkor ott marad pár mappa amit nemtok leszedni!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
level
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2006.02.15. Szerda 1:00
Hozzászólások: 5
Hozzászólás Elküldve: 2006.02.27. 15:38    Hozzászólás témája: Ingyen tárhely
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem TVN-es oldalam van. Igaz, még nem használom túl régen, de idáig nem volt vele semmi probléma. Hogy a legjobb-e vagy sem, azt nem tudom, mert mást nem próbáltam (ill. egyet, de nagyon hamar ott is hagytam, mert nem sikerült ftp kapcsolatot létrehozni), de elolvastam amit mások mondtak az ingyenes tárhelyekről az index fórumon, és az alapján választottam ezt. A PhpBB fórummal még csak kevés tapasztalatom van, de egyelőre úgy néz ki, hogy jól fog ott működni. (Ha nem, majd visszavonom. :) )

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Domi
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2005.08.21. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Elküldve: 2006.04.26. 21:56    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

chris-v írta:

Egy egyszerü kérdésem van:
Melyik a legjobb ingyenes tárhely?
Elsősorban a phpbb fórum számára!
Nekem a freeweb jött be leginkább. Már lehet rajta chmod-ozni is(ami mondjuk egy album_mod -nál nem hátrány), amit régebben csak az atw-n tapasztaltam.

Régebben az ultraweb is szimpatikus volt, mert ki lehetett cselezni a reklámot (ha felugró ablakosra állítottad, azt a normálisabb böngészők le is lőtték), de sajnos észbekaptak és már nem lehet. Azért a freeweben is meg lehet kerülni (ha zavar), úgy ha az oldalad nem a teoldalad.fw.hu url-en keresed, hanem www.freeweb.hu/teoldalad/index.php vagy teoldalad.fw.hu/index.php.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Időzóna: (GMT +1 óra) RSS - hozzászólások
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés