Lassan visszavonul a phpBB2

Szerző
Üzenet
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.17. 22:12    Hozzászólás témája: Lassan visszavonul a phpBB2
Hozzászólás az előzmény idézésével
A tegnapi nap folyamán a phpBB Csoport bejelentette, hogy megszünteti a phpBB2 támogatását. 2008. október 1-jétől a phpBB 2.0.x nem lesz letölthető a phpBB.com-ról, azonban a sourceforge.net oldalon elérhető marad. 2009. január 1-jével a phpBB2 hivatalosan is nyugdíjazásra kerül, azaz ettől kezdve nem lesz támogatás hozzá, mindazonáltal a phpBB2-ről phpBB3-ra való konvertálás továbbra is támogatott lesz. Biztonsági javításokat - amennyiben szükségessé válik - 2009. február 1-jéig fognak készíteni a fejlesztők.

A phpBB2 támogatásának megszüntetésének fő oka a PHP Csoport döntése, miszerint befejezik PHP4 támogatását. A phpBB 2.0 PHP4-es alapokon nyugszik, így nem lenne bölcs dolog az embereket arra késztetni, hogy egy élete végéhez érkezett szoftvert használjanak.

A phpBB.hu csapata is a phpBB Csoport álláspontját képviseli, tehát mi is fokozatosan vissza fogjuk szorítani a phpBB2-t, és a phpBB3-mat fogjuk előtérbe helyezni.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.18. 13:41    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Akkor ezért került te -ha jól láttam tegnap- a phpBB2 letöltése ?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.18. 15:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem, az már - bár nem sokkal - de korábban levételre került a menüből. Mindazonáltal a Letöltés fülre kattintva, majd ott a phpBB2-t kiválasztva, még mindig elérhető.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.18. 19:46    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ja, hogy csak a menüből lett levéve. Ezt a kis trükköt észre se vettem :o .

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
fberci
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.05.28. Szombat 1:00
Hozzászólások: 7388
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.18. 20:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Ja, hogy csak a menüből lett levéve. Ezt a kis trükköt észre se vettem :o .
Így legalább nem indítanak olyan arányban az emberek új fórumot a 2-essel. Eddig meglepően sokan választották még mindig azt.
_________________
Üdv.: fberci
Kereső | Szabályzat | phpBB3 telepítés/frissítés/konvertálás | Útmutatók | Olympus - phpBB3 | Kérlek, ne küldj privát üzenetet nem személyes dologgal kapcsolatban!

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.19. 17:38    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
érthető...
mindkét fórumnak megvan az előnye a másikkal szemben.
phpBB2: könnyebben kezelhető admin felület
phpBB3:többet tud,de nehezebben kezelhető

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.20. 18:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Mivel az alapbeállítások értelmesek, így nem hiszem, hogy olyan nehéz lenne egy kettessel egyenértékű fórumot beüzemelni. Ha pedig túl bonyolult az adminfelület (amit én egyébként kétlek), akkor egyszerűen nem használod az új lehetőségeket.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.20. 21:50    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nem ennyire egyszerű a helyzet, Ceriak. Az, hogy az AVP bonyibb, még nem akkora baj - aki fórumot akar üzemeltetni, attól elvárható, hogy ráfordítson annyi időt, amíg megtanulja a használatát. Viszont a látogatótól már nem várható el, hogy megtanulja a FVP-t. Sajnos nem egy esetben a legelemibb dolgokat sem tudják megoldani, mert más dologhoz értenek, technikához nem. Adott esetben akár a kiváló nyelvész ismerőst is említhetném, aki azért szokott el a fórumunkról, mert nem sikerült egy hozzászólást sem elküldenie... Ez persze sarkított helyzet, de egy link vagy kép beillesztése már megoldhatatlan feladatok elé bír állítani sokakat. És akkor azt nem számolom, hogy egy-egy ismert eltántorodóra hány olyan jut, akiről nem tudunk?

Mindezekkel együtt, én meg vagyok elégedve a phpBB3-mal, de el tudom képzelni, hogy sokaknak bőven elég lenne egy "fele ennyi" szolgáltatással, de jóval egyszerűbb kezelhetőséggel rendelkező phpBB3 Light.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 13:12    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ez várható volt. Bár én arra lennék kíváncsi, hogy vajon volt-e phpbb1 is?
Na lényegtelen. Én is egy phpbb2-es fórummal kezdtem anno, fent is volt két hétig, de nekem a phpbb3 sokkal jobban tetszett (és tetszik most is). Aztán töröltem a másik fórumot (nem tudtam konvertálni) és felraktam az újat.
Mint mondjak??? Vért izzadtam, mivel képtelen voltam beállítani rendesen.A fórumom lassan négy hónapja (2008.02.23.) óta üzemel, és valahogy most is találok olyan dolgokat az AVP-ben, hogy csak nézek.
Van egy két "2"-es ismerősőm, akiknek több ezer hozzászólású fóruma van és bizony nem ért a komolyabb beállításokhoz, másrészt pedig fél hogy fóruma sérülni fog.
És igen. A 3-as tényleg nagyon bonyolult... Bár nekem négy hónap kellett a tanulásához, nem pár óra....

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Thomas RC
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2006.09.29. Péntek 1:00
Hozzászólások: 4377
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 13:17    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Persze, hogy volt phpBB1 (valamelyik témában már jó régen rá is kérdeztem erre), de a mai szervereken már nem fut, vagy mi a fene...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 16:55    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Thomas RC írta:

Persze, hogy volt phpBB1 (valamelyik témában már jó régen rá is kérdeztem erre), de a mai szervereken már nem fut, vagy mi a fene...
Lehet,hogy hülyén hangzik,de én azon gondolkozok,hogy lesz-e 4.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Arnika
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.11.29. Szerda 15:59
Hozzászólások: 231
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.21. 18:06    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Biztos lesz :)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
zsolti10
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.07.01. Vasárnap 18:26
Hozzászólások: 233
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.22. 16:33    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Arnika írta:

Biztos lesz :)
Ja,de előszőr phpBB3.20 -ig kéne eljutnunk :D
Tényleg,az oldalon lesznek elérhetők magyar phpBB3 sablonok?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.22. 16:37    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Annak én is örülnék. A weboldalamhoz nagyon passzolna egy fekete 3-as stílus, de sajnos csak angolt találtam azzal meg nem megyek sokra. A monstani stílust is próbáltam átszinezni, nem nagy sikert értem el mondhatom.
Amiket sikerült szereznem, az mind magyar, de magyar gombok nincsenek benne, kivétel a Serenity sorozat (nem is értem miért nem töltik fel ide).
Amiket még használok, vagyis fel van telepítve (pl. karácsonyi sablon) az működik, csak annyi, hogy gomb helyett csak egy hivatkozás van. Próbáltam a magyar gombokat betenni, angolt kivenni, de nem ment így.
Visszakanyarodva a fő témához, vajon érdemes a 3-as fórumot 3.0.1-re frissíteni?
Tuti lesz 4 is. Na az milyen lesz???

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2008.04.22. 17:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Ellenőrizd,hogy a gombok nevei ugyanazok e.
A phpBB2 egy nagyon jó fórum volt. Ősszel indítottam és pár dolgot leszámítva remek fórum volt. De már felette is eljárt az idő és már nem szolgálja ki azokat az igényeket,ami egy normál fórumtól elvárható. Ne azt mondom,hogy nem alkalmas fórumnak. Sok helyen sokáig még ezt fogják még használni. De mint felhasználó,mint moderátor és mint adminisztrátor elmondhatom,hogy nem elégit ki az igényeket a kicsit szegényessé vált beállításokkal. Egyre igényesebb az ember. Sok modot fel kellett raknom hozzá,hogy számomra is elfogadható legyen.
Jelenleg a phpBB3-at ajánlák. Aki új fórumot akar,annak mindenképpen érdemes ezzel kezdenie.
PhpBB4-et nem érdemes még említeni sem. Most jelent csak meg nemrég a phpBB3. 1-2 évig biztos nem lesz verzióváltás. Ahhoz,hogy a fórum phpBB4 legyen,ahhoz ismét rengeteg funkció kell. Rengeteg és hasznos ahhoz,hogy az emberek arra is átváltsanak. Erre viszont még rengeteg idő van.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés