Lassan visszavonul a phpBB2

Szerző
Üzenet
HoremWeb
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2006.06.18. Vasárnap 1:00
Hozzászólások: 2400
Hozzászólás Elküldve: 2008.05.07. 17:58    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Vezetni nem, legfeljebb javítani :) (Volt már szerencsém mindkettőhöz.) De szerintem ne ezt feszegessük.
_________________
Élet, üdv, egészség! - HoremWeb

Kép KEMET = Az Ókori Egyiptom

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Ceriak
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2005.06.14. Kedd 1:00
Hozzászólások: 1080
Hozzászólás Elküldve: 2008.05.07. 19:30    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyszerű ≠ kényelmes – na, itt tökéletes a párhuzam.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Gy úri ember
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2008.05.30. Péntek 11:48
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.01. 17:50    Hozzászólás témája: Re: Lassan visszavonul a phpBB2
Hozzászólás az előzmény idézésével

fberci írta:

A tegnapi nap folyamán a phpBB Csoport bejelentette, hogy megszünteti a phpBB2 támogatását. 2008. október 1-jétől a phpBB 2.0.x nem lesz letölthető a phpBB.com-ról, azonban a sourceforge.net oldalon elérhető marad. 2009. január 1-jével a phpBB2 hivatalosan is nyugdíjazásra kerül, azaz ettől kezdve nem lesz támogatás hozzá, mindazonáltal a phpBB2-ről phpBB3-ra való konvertálás továbbra is támogatott lesz. Biztonsági javításokat - amennyiben szükségessé válik - 2009. február 1-jéig fognak készíteni a fejlesztők.

A phpBB2 támogatásának megszüntetésének fő oka a PHP Csoport döntése, miszerint befejezik PHP4 támogatását. A phpBB 2.0 PHP4-es alapokon nyugszik, így nem lenne bölcs dolog az embereket arra késztetni, hogy egy élete végéhez érkezett szoftvert használjanak.

A phpBB.hu csapata is a phpBB Csoport álláspontját képviseli, tehát mi is fokozatosan vissza fogjuk szorítani a phpBB2-t, és a phpBB3-mat fogjuk előtérbe helyezni.
igazából a phpBB2-t egyszerűbb kezelni a mostani tapasztalataimból, viszont a phpBB3-on mindent be lehet állítani

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
melinda_23
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.04.29. Kedd 15:00
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.01. 18:09    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Nekem is volt már szerencsém phpBB2-höz is, mosstmár phpBB 3.0.1-et használok. Könnyebb volt a phpBB2 kezelőfelülete,tény és való, de amikor letöltöttem először a phpBB3-at, azt gondoltam, hogy nehezebb lesz a kezelőfelülete, de nem. El tudtam/tudok igazodni rajta.
Mondjuk a phpBB2-vel sem volt problémám, de szerintem a phpBB3 mégis jobb. Tehát, ha megszüntetnék a phpBB2-t akkor is itt van nekünk a phpBB3. :wink:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Gy úri ember
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s


Csatlakozott: 2008.05.30. Péntek 11:48
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.01. 18:16    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
nekem is jobban tettszik a 3-as változat
csak a 2-es adminisztrátori részlegét könnyebb használni!
Mondjuk abban egyetértünk, hogy a phpBB3 mégis jobb...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.01. 18:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Egyértelmű, hogy jobb. Bár így is van aki nyavalyog, hogy a 2-es is milyen nehéz. :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
atomjani
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2007.10.14. Vasárnap 10:35
Hozzászólások: 399
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 07:08    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Szerintem itt is lehetne már tenni valamit. Most a kategóriák ebben a sorrendben vannak:Általános, phpBB2, phpBB3, Egyéb.
Lehetne inkább ebben a sorrendben: Általános, phpBB3, phpBB2, Egyéb. Azért mondom ezt, mert a többség már a phpbb3-at használja. És hát inkább ez legyen elől. A másik módszer az, hogy az Egyéb kategóriába csinálni olyan fórumot, hogy "phpbb2 archívum" és ebbe bele rakni mindent, ami phpbb2. Lehet hogy lesznek alfórumok, de ha folyton ott van felül és a szemünket szúrja, az se jó. Amennyire lehet el kell rejteni, hogy valóban mindenki áttérjen a 3-as verzióhoz.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
melinda_23
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.04.29. Kedd 15:00
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 13:02    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
GY ÚRI EMBER: Tényleg könnyebb volt használni a phpBB2 Adminfelületét, de én mondjuk a phpBB3-al is tök jól elvagyok. De nehezebbre számítottam még mikor először feltelepítettem.


Christian: Igazad van.Egyetértek veled. Mondjuk, az kicsit gáz, ha valaki a 2-est nehéznek tartja. Pedig nem nehéz eligazodni rajta. :roll:

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kléni
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2007.11.10. Szombat 19:54
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 15:07    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Helló

nos elolvastam az egész témát.

éppen most akartam visszatérni megint, hogy fórumot csináljak, és hát legelsőnek a 2-est választottam.
egyszer láttam a 3-ast klánforumként, de nagyon nem tetszett.
túl sokmindent tud, és ez nem volt annyira jó. meg sokkal lassabb is volt.....

nem értek a számtekhez, mert még kissebb vagyok, de viszont a fórumot szeretném megcsinálni, és még a 2-es is galibát okozott, pedig amikor megtudtam, hogy mit is kell tenni, elcsodálkoztam, hogy mijen ... is vagyok :)
szerintem semmiképp nem lenne jó, ha megszüntetnék teljesen a 2-es verzió. nagyon sokan használják azt, és naggggyon nagy galibát okozna. tegyük fel példának a Traviant. ott több 100 ezren játszanak, és bk 10 ezren nézik is a fórumot, valamint ezren rendszeresen használják is. nos akkor mekkora nagy galiba lenne az, ha itt mindenkinek újra kell regisztrálni, és a nagyoknek minden kérdést leírni? mert töbnyire kérdésekre használják, nagyon sok infó van benne, és ez csupán elveszne.
nem szabad ezt így abbahagyni.
az tökéletesen jó lenne, ha meghaggyák, és nem csinálnak vele szinte semmit, csak nagyon kicsi javitást, ami mellett lenne idő a többit fejleszteni.

és azt is fel lehet hozni érvnek, hogy hány olyan ember van, aki még azt sem tudja, hogy mit jelent a next, vagy a back ?
és igen, ez a csoport van töbségben, nert nem mindenki zseni számtekesnek született, valamint kitúnő idegendeszélőnek.
és ha neki az is problémát okoz, akkor a phpbb2 már túl nehéz. mire átrágja rajta magát, és kisül belőle egy használható jó fórum is, éppen vége a támogatásnak, és csinálhatja a phpbb3-at, ami kész halál lesz számára.

szerintem sokkal jobb a phpbb2, mint a 3om. szerintem inkább azt kellene kifejleszteni, mert nagyon sokan nem szeretnének húdeszuper fórumot, (mint a 3om) hanem csak annyit, hogy leessen bele írni.
erre a feladatra a 2 simán megfelel, és még könnyebb is használni.
ha kifejlesztenék a phpbb2-t úgy, hogy használható legyen, jól nézzen ki, ne ütközzön semmibe, a későbbiekben szinte semmi baj nem lesz vele.
és félre lehetne tenni a phpbb3-at addig, amíg ez nincs kész, hiszen az bonyolultabb, és kevesebben használnák, így nincs rá lélekfontosságú szükség, ellentétbe a kettővel.


na de nem ragozom már tovább :)

amúgy szerintetek ér valamit az, hogy itt elmondom, hogy semmiképp ne szüntessék meg, vagy ez még hótvégleges állás?

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Christian
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.01.02. Szerda 2:49
Hozzászólások: 110
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 15:34    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
A Next meg a Back szócskákhoz nem kell számteches ismerettség. Elég ha valamilyen szinten beszélsz angolul, de hogy ez hogy jött ide nem tudom.
Nem kell újraregisztrálni. phpBB3 telepítése után a fórum felajánlja a konvertálás lehetőségét és minden adatot (azaz regisztrációkat, felhasználókat és hozzászólásokat) átvisz az új fórumra.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 16:59    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kléni írta:

túl sokmindent tud, és ez nem volt annyira jó.
A phpBB2-t sok olyan bírálat érte, hogy "Ezt sem tudja? Pedig az XY fórumban alapból benne van!". Lehet, hogy neked a legtöbb funkció feleslegesnek tűnik, de sokan vannak, akiknek egy csomó dologgal ki kellett bővíteniük a fórumukat, hogy használhatónak érezzék. Ezeknek a "plusz" dolgoknak a nagy része már alapból benne van a phpBB3-ban.

kléni írta:

szerintem semmiképp nem lenne jó, ha megszüntetnék teljesen a 2-es verzió. nagyon sokan használják azt, és naggggyon nagy galibát okozna.
Semmi értelme nem lenne a hármas verzió mellett a kettest is tovább fejleszteni. Kétszer annyi munkával járna a készítőknél, kapnának egy csomó "jó nekem a kettes, de kellene bele ez a funkció a hármasból" jellegű kérdést. És amúgy is hamarosan megszűnnek a feltételei a phpBB2 üzemeltetésének (lásd utolsó kérdést).
Eljárt felette az idő. Lehetne még pofozgatni, de ahhoz, hogy zökkenőmentesen lehessen továbbra is használni a nagy részét át kellene írni. A készítők ehelyett azt választották, hogy a semmiből újraírják az egészet, ez lett a phpBB3.

kléni írta:

az tökéletesen jó lenne, ha meghaggyák, és nem csinálnak vele szinte semmit, csak nagyon kicsi javitást, ami mellett lenne idő a többit fejleszteni.
A phpBB2-be már jó ideje nem kerültek új dolgok, viszont a hármas verziót mellette már régen fejlesztik.

kléni írta:

és igen, ez a csoport van töbségben, nert nem mindenki zseni számtekesnek született, valamint kitúnő idegendeszélőnek.
Ezért is üzemel ez a fórum ;)

kléni írta:

szerintem sokkal jobb a phpbb2, mint a 3om. szerintem inkább azt kellene kifejleszteni, mert nagyon sokan nem szeretnének húdeszuper fórumot, (mint a 3om) hanem csak annyit, hogy leessen bele írni.
erre a feladatra a 2 simán megfelel, és még könnyebb is használni.
Az évek során nőttek a fórumot üzemeltetők és azokat látogatók igényei is, ma már a legtöbben pont, hogy többet szeretnének, mint csak "beleírni" egy fórumba.

kléni írta:

ha kifejlesztenék a phpbb2-t úgy, hogy használható legyen, jól nézzen ki, ne ütközzön semmibe, a későbbiekben szinte semmi baj nem lesz vele.
Így is tettek és a végeredményt elnevezték phpBB3-nak.

kléni írta:

és félre lehetne tenni a phpbb3-at addig, amíg ez nincs kész, hiszen az bonyolultabb, és kevesebben használnák
Szerintem a phpBB2-re nyugodtan rámondhatjuk, hogy kész van. Fejleszteni már csak úgy lehetne, hogy újabb és újabb dolgokat építenek bele - és egyszer annyi lesz már benne az újdonság, hogy átnevezik phpBB3-ra.

kléni írta:

amúgy szerintetek ér valamit az, hogy itt elmondom, hogy semmiképp ne szüntessék meg, vagy ez még hótvégleges állás?
Végleges, aminek ráadásul a phpBB csoporton kívüli technikai okai is vannak (röviden annyi, hogy az a környezet, ami kell a phpBB üzemeltetéséhez is fejlődik és az a változat, amire a phpBB2-t írták mára elavult).
Mi nem fejlesztjük a phpBB-t, csak segítséget nyújtunk hozzá, az ilyen döntésekbe nincs beleszólásunk.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kléni
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2007.11.10. Szombat 19:54
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 18:00    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Oksa, esetleg nincs rá akkora nagy szükség (ami nem igaz, mert több helyen láttam eddig a 2-, mint a 3-at...)

de ha már ennyit dolgoztak egy fórumool, több éven keresztül ápolták, akkor most miért kellene kidobni az adlakon, és sírás nélkül elfelejteni?
nem látom értelmét, hogy csak így beszüntessék. ami van, az nagyon jó, és nem kellene hozzátenni azt, ami a phpbb3-ban van. nem értek ehez, de ha jól veszem ki az a PHP4, vagy mi is az oka volt. na ha azt megjavítják, lehet, lehetne használni, és nagyon is jó lenne.
én nap mint nap használtam a phpbb2-es fórumot, és semmi bajom nem volt vele.


amúgy akkor most mejiket telepítsem?
nincs nagykedvem bonyolódni a phpbb3-al...

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
kléni
Gyakorló phpBB-s
Gyakorló phpBB-s


Csatlakozott: 2007.11.10. Szombat 19:54
Hozzászólások: 64
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 18:01    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

Christian írta:

A Next meg a Back szócskákhoz nem kell számteches ismerettsha kicsit jobban elemezed amit írtam, rájösz, mire céloztam ;)ég. Elég ha valamilyen szinten beszélsz angolul, de hogy ez hogy jött ide nem tudom.
Nem kell újraregisztrálni. phpBB3 telepítése után a fórum felajánlja a konvertálás lehetőségét és minden adatot (azaz regisztrációkat, felhasználókat és hozzászólásokat) átvisz az új fórumra.
ha kicsit jobban meggondolod, mire céloztam, meg fogod érteni ;)



A hozzászólás legutóbb kléni által 2008.08.02. 21:00-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
melinda_23
Gyakorlott phpBB-s
Gyakorlott phpBB-s
Avatar

Csatlakozott: 2008.04.29. Kedd 15:00
Hozzászólások: 138
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.02. 20:40    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével
Christian: Én is épp ezt akartam írni.;) Egyetértek veled.;)

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
Marcee
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2006.01.17. Kedd 1:00
Hozzászólások: 2921
Hozzászólás Elküldve: 2008.08.03. 10:28    Hozzászólás témája:
Hozzászólás az előzmény idézésével

kléni írta:

nem értek ehez, de ha jól veszem ki az a PHP4, vagy mi is az oka volt. na ha azt megjavítják, lehet, lehetne használni, és nagyon is jó lenne.
Egy kicsit félreértetted. A PHP röviden megfogalmazva az a környezet, ami kell a phpBB (és még sok minden) működéséhez, a legtöbb weboldal erre épül. Mint mindent, ezt is fejlesztik, a jelenlegi verziója az 5.2.6-os. Amikor a phpBB2 megjelent, akkor a PHP még a négyes verziójánál járt, a phpBB2-t is erre írták.
Időközben megjelent a PHP 5-ös változata is (2004. nyarán), a phpBB2-t is átfabrikálták kicsit, hogy azon is fusson, de alapvetően maradt a PHP4-hez illeszkedő kód. A PHP ötös verziója szép lassan elkezdett terjedni és elérkezett az az idő, amikor a PHP-t fejlesztők (akik nem ugyanazok, akik a phpBB-t fejlesztik) azt mondták: már jó ideje megjelent az ötös PHP verzió, tessék áttérni arra, a négyest már nem fejlesztjük többet.
Tehát a PHP4-nek nem az a baja, hogy hibás és ki kellene javítaniuk, hanem, hogy elavult és 2007. december 31. óta nem támogatják.

kléni írta:

amúgy akkor most mejiket telepítsem?
Mivel jövőre megszűnik a phpBB2 támogatása, ezért azt mondanám, hogy a phpBB3-at. Még bőven van időd kiismerni (akár úgyis, hogy valahova feltelepítesz még egy phpBB3-at és azon gyakorolsz, nem az éles phpBB3 fórumodon) és nem az utolsó előtti pillanatban kell majd kapkodnod.

Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése
Hozzászólások megtekintése:  

Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.

Hirdetés
Hirdetés